Zachwyciła po raz czwarty

  • 27.09.2010, 17:23
Zachwyciła po raz czwarty
W weekend 10-12 września odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Pilica – Zachwyca, którego organizatorem jest KS Amber a współorganizatorami Urząd Miasta w Tomaszowie oraz Starostwo Powiatowe. W tegorocznym spływie wzięło udział 114 uczestników, którzy przyjechali nad Pilicę z całej Polski, a nawet z innych krajów (Szwecja, Niemcy).

Z polskich miast poza Tomaszowem Mazowieckim najliczniej reprezentowane były: Częstochowa, Poznań, Piotrków Trybunalski, Radom, Warszawa, Sosnowiec. Wszyscy spływowicze w sobotę i niedzielę pokonali 42 kilometry pilickiego szlaku, na odcinku Tomaszów – Zakościele – Domaniewice.

 

Organizator zapewnił uczestnikom również inne dodatkowe atrakcje. Jedną z nich był piątkowy spływ na rzece Drzewiczce, poprzedzony pokazami kajakarstwa górskiego na torze w Drzewicy oraz pokazami ratownictwa w warunkach rzeki górskiej.

 

44kajakarzy przepłynęło 16 km z miejscowości Drzewica do Odrzywołu szlakiem malowniczej, ale dość trudnej technicznie Drzewiczki. Na tej trasie nie obyło się bez licznych wywrotek, a nasi ratownicy i instruktorzy mieli okazje zaprezentować profesjonalne akcje ratownicze.

 

Sobotni etap spływu tradycyjnie poprzedził cross kajakowy na trasie Smardzewice (Ogrody) – Tomaszów (Przystań) – 6 km. Wystartowało 39 osad w sumie 61 osób, które walczyły o zwycięstwo w pięciu kategoriach klasyfikowanych indywidualnie i zespołowo.

 

Ducha rywalizacji wzmagał fakt, że główną nagrodą w klasyfikacji drużynowej był, podobnie jak w ubiegłym roku, kajak ufundowany przez Lubelską firmę KANO. Oprócz kajaka zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.

 

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w sobotnim wieczór na terenie Ośrodka Przystań. Poza nagrodami rzeczowymi wszyscy uczestnicy spływu otrzymali nagrody pamiątkowe w postaci: dyplomów, medali i koszulek.

 

Andrzej Ambroziak

Więcej fotografii

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe