Trwają prace przy budowie nowej siedziby Starostwa Powiatowego

  • 18.09.2010, 13:28
  • Mariusz Strzępek
Trwają prace przy budowie nowej siedziby Starostwa Powiatowego
Trwają prace przy jednej z największych inwestycji, jakie realizuje Starostwo Powiatowe w obecnej kadencji samorządowej. Jest nią oczywiście budowa nowej siedziby, jaka mieścić się będzie przy ulicy Św. Antoniego vis a vis parku im. dr. Serafina Rode. Czterokondygnacyjny budynek pomieści wszystkie wydziały Starostwa, które dotychczas rozlokowane były w kilku budynkach w różnych punktach miasta. Całkowity koszt inwestycji sięga 15 milionów złotych. Do czego doliczyć należy oczywiście zakup wyposażenia. Budowa nowoczesnego biurowca w centrum miasta wzbudzała od początku liczne kontrowersje. Ma ona swoich zwolenników i przeciwników. Chociaż nikt nie kwestionuje, że poprawi on warunki pracy urzędników oraz poziom obsługi interesantów. W miniony czwartek po placu budowy oprowadzał nas naczelnik Klaudiusz Wilmański

- Budynek jest przystosowany oczywiście do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi naczelnik Wydziału Inwestycji i Funduszy Pomocowych Klaudiusz Wilmański . – Wydziały, które w sposób bezpośredni zajmują się obsługą tych osób rozlokowaliśmy na parterze, najbliżej wejścia, od strony parkingu. Mamy tu Wydział  Zdrowia oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Niepełnosprawni poruszać się będą mogli po wszystkich kondygnacjach dzięki specjalnie dla nich przygotowanej windzie.

 

Na parterze budynku znajdą się także Informacja Turystyczna i Wydział Promocji ale przede wszystkim Wydział Komunikacji, który obecnie należy do najbardziej obleganych przez interesantów. Nowe warunki pracy mają usprawnić obsługę. Obok znajdzie się „biuro podawcze” wraz z informacją dla mieszkańców oraz kasa.

 

Nareszcie też w cywilizowanych warunkach przyjmować będzie interesantów Powiatowa Rzecznik Praw Konsumentów. Dotychczas jej biuro mieściło się w siedzibie MDK i pozbawione było nawet poczekalni.

 

Ciekawostką jest pokój internetowy – Tutaj mieszkańcy miasta będą mogli, po wprowadzeniu systemu informatycznego składać wnioski drogą elektroniczną.

 

Na pierwszym piętrze znajdzie się sala obrad Rady Powiatu, Biuro Rady a także tzw. pokój radnego, czyli mniejsza sala konferencyjna, w której odbywać się będą posiedzenia komisji problemowych. Będą się tu mieścić także wszystkie wydziały związane z wydawaniem pozwoleń na budowę, czyli geodezja i architektura oraz zaplecze i archiwum dla tych wydziałów. Część z archiwami mieścić się będzie w części po dawnej komendzie Policji. – Należało  tu wzmocnić konstrukcje stropów ze względu na duże obciążenia – wyjaśnia Wilmański. – Koszt tych prac dodatkowych to tylko 260 tysięcy złotych a nie jak sugerowali niektórzy kilka milionów.

 

Kolejne piętro pomieścić ma wydziały zamówień publicznych, inwestycji o funduszy pomocowych oraz edukacji i oświaty.

 

Na trzecim mieścić się będzie Zarządzanie Kryzysowe, Nadzór Budowlany oraz biura Zarządu Powiatu. Natomiast na ostatnie trafią wydziały finansowo – budżetowe, obsługi prawnej, oraz spraw obywatelskich oraz serwerownia i informatycy.

 

Wszystkie pomieszczenia nowego Starostwa będą klimatyzowane i wentylowane. 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

..
.. 21.09.2010, 01:17
Wyborco tomaszowski, jak czytam twoje głupiutkie teksty zastanawiam się ile masz lat i jaki cel stawiasz sobie w życiu? Chyba jesteś małolatem, który szykuje się do skok, do objęcie władzy i to tłumaczy twoją płytką argumentację, w której na pytanie odpowiadasz pytaniem. Ludzi mający odwagę prezentować swoje poglądy na tym forum i biorący udział w tych "fundamentalnych" dyskusjach niejedno w życiu zrobili i w tych farsach wyborczych niejeden z nas brał sam udział. Słuchaj starszych, którzy chcą jeszcze w tym życiu coś zrobić, nie dla siebie, dla swoich dzieci i dla ciebie przy okazji. No chyba, że masz nadzieję, że sam dopchasz się do bufetu w czasie darcia pierza i bicia masła.
Wyborca tomaszowski
Wyborca tomaszowski 20.09.2010, 17:11
Oj rumpel, rumpel, chyba nie wiesz na czym polega demokracja, chyba jesteś zwolennikiem anarchii, a ja anarchistów nie lubię. Nie mamy o czym dyskutować, oczywiście argumentów za tym, że jest lepiej mam dużo, ale boję się zaryzykować ich przytoczenie z prostego powodu. Nie zrozumiesz ich. Co by nie było, to i tak skrytykujesz. A może sam będziesz startował w wyborach? Ciekawe jakie będziesz miał poparcie i program. Ale jestem prawie pewien, że tego nie zrobisz. Bo łatwo jest krytykować wszystko po kolei - darcie pierza (próbuję Cię zrozumieć, że jest to Twoim zdaniem synonim wsi w pejoratywnym tego słowa znaczeniu i zacofania), nowy, funkcjonalny budynek starostwa (wyraz socrealizmu). Czyli to co "nowe" złe, to co "stare" złe. Trudno zrozumieć Twoje argumenty. Może czegoś komuś zazdrościsz? Nie znam Cię i nie chce wydawać pochopnie opinii, ale wyglądasz mi na typowy przykład człowieka, który sam nigdy nic nie zrobi, jest wiecznie niezadowolony i tylko krytykuje innych.
gmach uroda nie grzeszy
gmach uroda nie grzeszy 20.09.2010, 14:43
ale na pewno bedzie bardziej funkcjonalny niz te obecne
sam fakt ze wszystko w jednym miejscu i bez odsylania do drugiego budynku jest juz duzym argumentem za
kolejna sprawa to warunki obslugi interesantow - ilosc miejsca w wydziale komunikacji w chwili obecnej to smiech na sali
koszty remontow - nowy budynek gwarancja i kilka lat tanszej eksploatacji chociazby z tego tytulu
kaja
kaja 20.09.2010, 14:23
Rumpelsioł tye za komentarz
JUSTI
JUSTI 20.09.2010, 13:48
brawo @ mks
rumpelstiltskin
rumpelstiltskin 20.09.2010, 11:31
Tomaszowski wyborco! Tak masz rację mam to wszystko w d.. do czasu kiedy tacy jak ty będą ulegali manipulajcom wyborczym i co cztery lata będą legitymizowali rządy kolejnych nieudaczników, których jedynym celem jest hapanie wysokich apanaży, bicie masła, darcie pierza i mówienie banałów o wielkim oddaniu dla miasta. Ten system wyborczy, w którym musimy uczestniczyć (bo nie innego) musi być zmieniony aby było lepiej dla nas wszystkich i abyśmy przestali narzekać i wreszcie poczuli co to jest demokracja i że nasze prawo do godnego życia jest szanowane. To wielkie ale bardzo proste słowa i wcale się ich nie wstydzę.
Kontestuję to co nas otacza i na swój sposób daję wyraz swojemu niezadowoleniu.
Teraz tylko przy urnie wyborczej można okazać swoje niezadowolenie z sytemu. Ja idę i oddaję głos nieważny. Jeśli takich głosów będzie 20% i pokaża to statystyki powyborcze, to przestanę mieć to wszystko w d.. i wezmę się do działąnia w inny niż dotychczasowy sposób.
Ta dyskusja rozwija się na dość ciekawie. Naspisz proszę na czym opierasz swoje przekonanie, że teraz jest dobrze a potem będzie jeszcze lepiej. Tylko błagam, nie PISz, że to gigantyczne ponure gmaszysko starostwa jest tego przykładem. To socrealizm w najgorszym wydaniu.
tak piszecie o kosztach tego nowego
tak piszecie o kosztach tego nowego 20.09.2010, 10:44
a ktos uwzglednil jakie sa koszty tego starego - ile pracownicy musza jezdzic miedzy budynkami, jak w tych murach jest z ogrzewaniem itd itp
latwiej administrowac jednym niz 3
Wyborca tomaszowski
Wyborca tomaszowski 20.09.2010, 09:18
Ok, nie chcę na nikogo najeżdżać, chcę wyrazić jedynie moje zdanie, że bardzo dobrze, że tam się buduje starostwo, a co by się nie robiło, to malkontenci i tak się znajdą, tak było, jest i będzie.
Wyborca tomaszowski
Wyborca tomaszowski 20.09.2010, 09:13
Tak rumpel, jak pisałeś w poprzednich tematach, najlepiej mieć wszystko w d...Ale skoro tak jest, to po co komentować?
@espe
@espe 20.09.2010, 06:58
nie wiesz to po co sie odzywasz?
espe
espe 19.09.2010, 22:10
Oi chyba nie wiesz co mówisz. Prawie wszyscy naczelnicy pamiętają jeszcze czasy wielkiego nieocenionego wyceniacza G. ii wszyscy (no może prawie) są z PSL, albo są PSL wiernymi sympastykami
Alex (f)
Alex (f) 19.09.2010, 22:02
Hehe, nie robią - źle, robią - jeszcze gorzej :D
Co za naród....
oi
oi 19.09.2010, 21:23
Nowy Starosta i Nowa Rada na pewno znajdzie sposób, aby z tego paranoicznego pomysłu jakoś wyjść-wynajem,dzierżawa firmom .Najbardziej śmieszy mnie fakt wybierania gabinetów ,wybierania kolorów ścian i wyposażenia przez naczelników i kierowników których nowe rozdanie wymiecie w kilka miesięcy w urzędniczy niebyt- na razie spierają się o pokoje i kolory..do czasu.Jak na Titanicu....
rumpel...
rumpel... 19.09.2010, 19:43
Ot i oto bardzo dobry przykład - taki Tomaszów jacy wyborcy - "wyborcy tomaszowscy"
Wyborca tomaszowski
Wyborca tomaszowski 19.09.2010, 14:30
.. No pewnie, najlepiej, żeby to wszystko było w 5 budynkach albo w 10. Przecież każdy ma czas i może sobie zarezerwować cały dzień, żeby te 10 budynków obskoczyć, a poczekalnia niepotrzebna, można przecież na deszczu sobie postać, podobno lepiej na cerę wpływa. Takie budynki powinny powstawać w centrum, a nie na obrzeżach, a może idąc tokiem rozumowania użytkownika .. jeden z budynków powinien może stać na terenie Wistomu, a drugi koło jednostki wojskowej, trzeci na Ludwikowie a czwarty w Starzycach. Genialny pomysł. Nowoczesny budynek niczego nie szpeci, dodaje dużo uroku i pozwala przybyszom z innych miast mieć wrażenie, że coś w tym Tomaszowie powstaje nowego, a nie tylko popadające w ruinę "zabytki". Pozdrawiam.
..
.. 19.09.2010, 13:34
Ta inwestycja to paranoja jakaś! Kto powiedział, że wszystko musi być w jednym budynku. Ten budynek po pierwsze powinien stać nie w tym miejscu, bo przytłacza jeden z nielicznych w Tomie zabytków, a po drugie jak już musiał tam stać, to wtedy winien być mniejszy, tak aby pomieścić wszystkie wydziały a nie koniecznie instytucje , które służą do obsługi powiatu (PNB, ZDP, PCPR, komisje zdrowia, itd.) I wtedy można było wykorzystać stare budynki.
A jak się panu redaktorowi podobają korytarze, które ponoć mają po 100 metrów, i hall wysoki na trzy piętra? Czy to nie paranoja, że z naszych podatków trzeba będzie grzać te puste przestrzenie, które dodatkowo oszpeciły miasto?
mks
mks 19.09.2010, 12:53
Na terenach powistomowskich to sobie chałupa postaw. Nie każdy jeździ samochodem, z pomocy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie korzystają osoby starsze i niepełnosprawne a ty debilu byś ich na peryferie wysyłał. Boże co za idioci, zamiast rozumu posiadający klawiaturę.
...)
...) 19.09.2010, 08:55
A mi się ten moloch nie podoba przytłoczył całą ulicę i do niczego nie pasuje powinien stanąć na terenach powistomowskich byłoby chociaż miejsce na parking dla interesantów no i dzielnica zyskałaby na wyglądzie szkoda że urzędnicy tak pchają się do centrum a na św.Antoniego 26 po starostwie znowu SLD zagospodaruje swój dawny PZPRowski budynek
Normalny
Normalny 18.09.2010, 23:08
Na kaplice z pewnością znajdzie się miejsce. Możliwe, że będzie również pomieszczenie na kancelarie parafialną tak by pieniążki na czarną mafię bezpośrednio przekazywać. Polska to taki ewenement na skale Europy, że bez kleru nic nie powstanie. Ten budynek zapewne też odwiedzi jakiś w czarnej sukni by święcenia odwalić. Oczywiście jego przyjazd i ciężką pracę machania mokrą miotełką pokryją podatnicy czyli głupi, ciemny i cofnięty w rozwoju lud.
brońradom
brońradom 18.09.2010, 19:00
Wujek w Radomiu komitet zbudował a ojciec podpalił

Pozostałe