Rusza nabór "schetynówek"

  • 04.09.2010, 16:19
  • Mariusz Strzępek
Rusza nabór "schetynówek"
Od 1 września ruszył tegoroczny nabór wniosków w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Już pod koniec listopada dowiemy się, które spośród złożonych projektów znajda się na liście mającej akceptację Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W tym roku nasze miasto nie zgłasza żadnych wniosków do tego programu. Dwa wnioski natomiast składać będzie Powiat Tomaszowski. Są to te same inwestycje, które nie zostały zaakceptowane w tym roku, czyli przebudowa ulicy Jana Pawła II oraz drogi Ujazd – Wolbórz do granic Powiatu Tomaszowskiego.

O odrzuceniu wniosków w ramach poprzedniego naboru pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku  w artykule „Schetynówki w odwołaniu”.  Wtedy to Powiatowe wnioski odpadły , ponieważ nie przeszły oceny formalnej. Powodem był brak decyzji o pozwoleniu na budowę.

 

- Moim marzeniem jest aby panowie odpowiedzialni za przygotowanie i złożenie wniosku, czyli Jacek Kowalewski i dyrektor Jacek Kilman tym razem skompletowali pełną dokumentację i po raz kolejny nie popełnili  błędu -  mówi radny Andrzej Wodziński. – Dobrze byłoby też aby podpisać porozumienie z miastem o współfinansowaniu inwestycji na ulicy Jana Pawła II  chociażby na poziomie 5%. Dałoby nam to dodatkowe 4 punkty przy ocenie merytorycznej.

 

Właśnie ta inwestycja ma szczególne znaczenie. Ulica Jana Pawła II przebudowana zostanie na odcinku od ulic Słowackiego do Zielonej. Powstać mają w tym miejscu dwa, z „prawdziwego zdarzenia”, ronda. – To najważniejsza inwestycja, o którą zabiegam już od kilku lat. Nie ma praktycznie tygodnia, by na skrzyżowaniu z Graniczną nie dochodziło do wypadków i kolizji. Ma to związek z dużym ruchem kołowym w  tym miejscu. Jest tu supermarket, szpital. To w końcu także droga w kierunku borek i Zalewu Sulejowskiego.  

 

Przebudowana ma zostać także atrapa ronda przy ulicy Zielonej/Oskara Lange.

 

Wartość inwestycji miejskiej to według kosztorysu 8 milionów 140 tysięcy złotych. Przebudowa drogi w gminie Ujazd kosztować ma 4 miliony 800 tysięcy złotych.  50% kosztów kwalifikowanych pokrywa Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, jednak maksymalna kwota dotacji nie może wynieść więcej niż 3 miliony złotych.  

 

Harmonogram "schetynówek" - nabór 2010/2011:1–30 września 2010 r. - nabór wniosków na rok 2011
do 30 października 2010 r. - rozpatrywanie i ocena wniosków przez komisje wojewódzkie; ogłoszenie przez wojewodów list rankingowych wniosków na 2011 r.
do 7 listopada 2010 r. - zgłaszanie przez wnioskodawców zastrzeżeń do list rankingowych
do 14 listopada 2010 r. - rozpatrywanie zastrzeżeń przez komisje wojewódzkie.
do 28 listopada 2010 r. - zatwierdzenie list rankingowych 2011 r. przez ministra właściwego do spraw administracji publicznej
do 31 marca 2011 r. - rozstrzygnięcie przetargów na realizację inwestycji 2011 r.
do 30 listopada 2011 r. - realizacja inwestycji 2011 r.
do 31 grudnia 2011 r. - rozliczenie inwestycji 2011 r

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lukasz
lukasz 05.09.2010, 06:59
ludzie ogarnijcie się, to nie jest darmowa budowa dróg tylko dofinansowanie. na dodatek tylko do 3 mln, czyli jeśli remont będzie kosztował 10 mln to miasto będzie musiało z kosmosu wziąć 7 mln zł. nie znam kryteriów, ale pewnie remonty dróg fragmentami nie wchodzą w grę czyli trzeba budować całą ulicę, a to zawsze kosztuje dużo. ja też nie jestem zadowolony ze stanu dróg w tym mieście i chciałbym na przykład remontu, albo chociaż nowego dywanika asfaltu na Mireckiego, ale trzeba być realistą, a o niezbudowanych drogach pamiętać za dwa miesiące, w czasie wyborów.
xXx
xXx 04.09.2010, 20:56
Chyba sobie miasto jaja robi z mieszkańców, przecież do remontu jest 99% dróg i chodników w Tomaszowie (albo miasto jest tak bogate że nie musi się prosić o kasę),
a powiat - niech się matoły zastanowią, którą drogę powiatową robić - Jana Pawła II, tam nawierzchnia jest nawet w miarę poza dwoma poprzecznymi garbami i skrzyżowaniem JP II ze Słowackiego. Nie wiem kto zgłasza te wnioski, ale zwracam się z ogromną prośbą do osoby za to odpowiedzialnej, WYBIERZ DROGI, KTÓRE SĄ W FATALNYM STANIE I NA KTÓRYCH NATĘŻENIE RUCHU JEST NAJWIĘKSZE (a nie jak to miało miejsce w poprzednim roku - remont "strategicznej" drogi Nowy Glinik - Lubochnia). Róbcie dla ludzi nie dla siebie.
varan
varan 04.09.2010, 19:04
"W tym roku nasze miasto nie zgłasza żadnych wniosków do tego programu." - jasne, przecież wszystkie miejskie ulice mają nienaganne nawierzchnie, a piesi mogą spacerować po pięknie wybrukowanych chodnikach ;)

Pozostałe