×

Zatańczymy lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet

  • 16.01.2018, 21:24
  • Mariusz Strzępek
Zatańczymy lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet
One Billion Rising (Nazywam się Miliard) jest ogólnoświatowym protestem wyrażonym… tańcem. Zwraca on uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet, przede wszystkim na najbardziej drastyczny, wciąż lekceważony jej przejaw – przemoc seksualną.

 

W Polsce, w kilkudziesięciu miastach tysiące kobiet i mężczyzn zatańczy OBR po raz szósty. W Tomaszowie, po raz drugi. Dniem, w którym tańczymy przeciwko przemocy w tym przemocy seksualnej jest 14 lutego – walentynki.


W tym roku OBR zwraca uwagę na przeciwdziałanie przemocy na poziomie lokalnym. Analiza lokalnych programów samorządowych pokazała, że 50% z nich nie podaje informacji, że przemocy najczęściej doświadczają kobiety i dziewczęta. 90% programów nie definiuje poszczególnych rodzajów przemocy z uwzględnieniem kategorii płci. - Samorządy mają niezwykle istotną rolę do odegrania w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet, tymczasem unikają mówienia o niej lub udają, że problem nie istnieje- mówi Agnieszka Łuczak pełnomocniczka Kongresu Kobiet i organizatorka wydarzenia. – Taneczny protest to również zadeklarowanie niezgody na ograniczanie praw kobiet do jakiego dochodzi w naszym kraju – dodaje.


W Tomaszowie zatańczymy 14 lutego w środę o godz. 16.15 na pl. Kościuszki. Zapraszamy do udziału w tomaszowskiej odsłonie OBR. Można wziąć ze sobą różowe wstążki i balony, założyć różowe elementy stroju. - Jeśli jednak ktoś nie ma nic różowego, to też może przyjść i zatańczyć. Ważny jest udział i świadomość, że nie ma w nas akceptacji na przemoc – mówi Agnieszka Łuczak. Poczynając od 22 stycznia, w każdy kolejny poniedziałek o godzinie 18:00 zapraszamy do wspólnego ćwiczenia układu tanecznego OBR.
Próby: poniedziałki godz. 18:00, ul. Grunwaldzka 7 klub „Piwnica”.
 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe