Policjanci zadbają o bezpieczeństwo 26. WOŚP

  • 12.01.2018, 17:42
  • Komenda Powiatowa Policji
Policjanci zadbają o bezpieczeństwo 26. WOŚP
Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112.

 

Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.


Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub strażą miejską/gminną (numer telefonu alarmowego 986).
Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.


Porady dla wolontariuszy
Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:
centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
głównych ciągach komunikacyjnych;
miejscach dobrze oświetlonych;
miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.
Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.
Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.
Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.
Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub straży miejskich/gminnych (numer telefonu alarmowego 986).  Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów/strażników o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się ich, oni są Waszymi sprzymierzeńcami.


Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!
Komenda Główna Policji
 

Komenda Powiatowa Policji
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sławomir Andrzejewski
Sławomir Andrzejewski 16.01.2018, 16:17
Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. To nie jest obowiązkowe. Nie chcesz nie dajesz. Jakby chachmencili to by ich duet Jaki/Ziobro dawno pozamykał, a nie mogą tego zrobić. Jakby chachmencili toby Szanowny Pan Prezydent RP wraz z małżonką ich nie wspierali. PSY SZCZEKAJĄ A KARAWANA JEDZIE DALEJ. Siema
Aga
Aga 15.01.2018, 14:55
Dużo ludzi krytykuje Owsiaka do czasu aż ich dziecko lub inna bliska osoba zachoruje i musi korzystać ze sprzętu zakupionego przez orkiestrę.
Gosia
Gosia 15.01.2018, 12:07
W naszym kościele tacowy wyczuł że w ten dzień taca była o wiele lżejsza, przyczyna jest jedna a taka że wolontariusze podstawiali puszki wiernym przy wejściach do kościołów. Pieniążek zamiast na tacę wrzucony został do puszki Owsiaka.
tomaszowianka
tomaszowianka 15.01.2018, 14:55
Jeśli rzeczywiście tak było to na pocieszenie powiem że rok ma 352 dni i każdego dnia są msze i ofiary a WOŚP tylko raz w roku,przymusu nie ma nigdzie.
m&m
m&m 14.01.2018, 19:43
Poza tym uważam, że każda zbiórka dzięki której czyjeś zdrowie lub życie będzie ocalone ma sens. Bez wzgledu czy osobiście skorzystam czy nie. Sam Wosp przez lata wzbudzał w ludziach trochę empatii i sprzętu na pewno też zebral. Sam Owsiak jednak popełnił błąd pokazywania się jednoznacznie z niektórymi politykami, a z innymi nie. Polska to taki kraj, ze wszystko teraz ulega polaryzacji przy najmniejszym skojarzenia z polityką. I Orkiestra padla tego ofiara bardzo. Obiektywnie rzecz biorąc każdy powinien jej życzyć grania jak najdłużej. Ale będzie to możliwe tylko bez wpieprzania się w to polityki i politykow.
Nilu
Nilu 14.01.2018, 21:11
Orkiestra co roku zbiera coraz więcej, przez ostatnie dwa lata jest zdecydowana zwyżka. W 2015 roku z 1 złotówki na koszty poszło tylko 8 groszy, gdzie Caritas ponosi 16 groszy kosztów. Nie ma co próbować zniechęcać ludzi, osiąga się odwrotny skutek. Na szczęście!
m&m
m&m 15.01.2018, 10:42
Nikt nie zniechęca, ale jak się widzi u znajomków jak polubiają na fejsie stronkę "nie lubię pisu" z memem porównującym cnoty Owsiaka do wad Kaczora, to coś jest nie tak. Jak widzę artykuły w necie komentujące jak to bardzo opozycja stara się kłuć w oczy serduszkami w telewizji Kurskiego, to coś jest nie tak. Czemu tak wiele się robi, żeby spolaryzować dających na orkiestrę jako wyborców opozycji i nie dających jako wyborców pisu. To jakieś chore. Dotąd wcale te podziały nie były w tą stronę, ale widzę, że opozycja stara się jechać na orkiestrze jaaak huuuu.... I powiedzcie mi, kto szkodzi orkiestrze? Przecież to normalne, że jak się widzi jakąś polityczną niesympatyczną (subiektywnie) gębę, która lansuje się w telewizji na przyklejonym serduszku, które okazuje się następnym sposobem bycia w opozycji do rządu, to coś jest nie tak?
slawek
slawek 17.01.2018, 05:56
Jakby opozycja przychodząc do pisowskiej telewizji Kurskiego zamiast serduszek pozakładała krzyże albo różańce to by było ok.? Zdaje się, że przedstawiciel prezydenta też miał serduszko a przeczą nie jest chyba z opozycji (chyba)?
m&m
m&m 18.01.2018, 06:46
Czepianie się szczegolow. Chodzi mi o to, że orkiestra jest upolityczniona. Partie i czesc ich zwolenników graja nią jak mogą, a przeciez nie powinno tak byc. To idiotyzm i nie można potem mieć pretensji, że część ludzi sie od orkiestry odwraca jak kojarzy im się z polityka. Jak ktoś tego nie widzi, to jest slepcem . Jak ktoś uważa, że to w porzadku, to się z nim nie zgadzam. uważam, że jak orkiestra przestanie kiedyś grać, to przez romans z politycznym szambrm.
slawek
slawek 18.01.2018, 07:03
jakoś kościół w Polsce doskonale sobie radzi mimo romansu z polityką/politykami czy politycznym szambem. I mimo to nie widać jego końca. Oprócz zbierania na tacę dostaje jeszcze dużo od politycznego szamba i szerzej Państwa. Nie nazwał bym Prezydenta RP i jego małżonki "politycznym szambem", a przecież regularnie wspierają wośp
m&m
m&m 18.01.2018, 14:48
Sławek przecież podział na zwolenników i przeciwników orkiestry ze względu na polityczne przekonania aż bije z mediów, więc czego tu nie można zrozumieć. Prezydent stara się być ponad to, ale nawet Owsiak wali do Kaczyńskiego że mu życzy spokojnej starości na kupionych przez wośp łóżkach, więc oczywiście, że coś jest na rzeczy i co szkodzi całemu przedsięwzięciu. Poza tym nie nazywam nikogo szambem ze względu na to czy daje czy nie daje. Ogólnie cała polityka to szambo i jak się zaczynają zbliżać to takiej np. orkiestry, to zawsze wtedy jednym się to podoba a innym nie. Myślę, że Owsiak popełnił błąd, że za poprzedniej władzy zaczął sprowadzać na woodstoki jej polityków na pogadanki i pokazywać swoje polityczne przekonania. Teraz się można dziwić, że w jednej tv pokazują a w innej jest zakaz. Pewnie, że kościół sobie daje radę, ale to trochę inna sprawa.
Slawek
Slawek 18.01.2018, 20:14
Typowe - najpierw coś zaczynasz, a później - jadą dwie syrenki, jedna zielona, a druga skręca w prawo. Pewnie, chyba masz rację "ale to trochę inna sprawa". Jeszcze raz to napiszę : "psy szczekają a karawana jedzie dalej". Siema do za rok, zróbmy jeszcze więcej. Jedyna impreza gdzie widać ludzi i starszych i młodszych i chorych i zdrowszych, którzy są uśmiechnięci i są mili dla siebie. Pamiętaj: to nie jest obowiązkowe.
m&m
m&m 19.01.2018, 06:35
Masakra. Róbta co chceta. Ja co innego Ci co innego. Za rok albo dwa zróbcie z tego partyjną zrzutke najlepiej, bo widać, że niektórym sienki podoba..
slawek
slawek 16.01.2018, 16:42
to nie jest telewizja Kurskiego tylko publiczna/nasza , nie prywatna.
szantymaniak
szantymaniak 14.01.2018, 12:15
Po co krytykować, gdyby nie WOŚP nie było by w szpitalach sprzętów,nowoczesnych łóżek,karetek specjalistycznych i niczego bo Państwo nie robi nic aby leczyć ludzi. Narzekają ci którzy nie korzystali z pomocy sprzętu WOŚP-u gdy mieli ciężko chore dziecko lub sami by potrzebowali pomocy. Miliony z poszczególnych ministerstw daje się na menagera z Torunia a na pacjentów nic - zero, jesteśmy narodem katolickim niech ktoś napisze ile Caritas w Polsce przeznaczył pieniędzy z całorocznych zbiórek w Polsce na ludzi. Owsiak i WOŚP są najlepszymi dobrami Polski obecnie i cieszmy się że dbają o nasze zdrowie i nasze małe dzieci, bo za 500+ na pewno ich nie wyleczymy.
m&m
m&m 14.01.2018, 15:52
Gdybyś sobie te liczby nt. dzialalnosci caritasu doczytał i sprawdził udział pieniędzy z wosp w stosunku do budzetu sluzby zdrowia, to bys nie napisal tej wiadomosci. Orkiestra od długiego czasu, to kuriozalny przerost formy nad treścią. Nadete do granic mozliwosci zdarzenie, ktore niestety ma wydźwięk rowniez polityczny- tylko i wyłącznie dzięki organizatorowi, który naprawdę swoim wyrażeniem poglądów politycznych wszystko spieprzyl. Bilans finansowy tego wydarzenia i jego otoczki naprawdę nie jest taki niesamowity. Zbiórki są na coś , ale również wykorzystywane przeciwko. Tak jak powyzszy- zrównać z ziemią wszystko inne, bo orkiestra świat zbawi...Nie mozna skrytykowac, bo zadrapią zwyzywaja od mocherow, rydzykow itd. Jakąś masakra. .Teksty typu: jak się nie podoba, to podpisz oswiadczenie, ze nie bedziesz korzystac-
zalosne. Tak jakby za te kilkadziesiąt baniek można było cokolwiek w tej służbie naprawdę zmienic. Nie mozna nie doceniac ludzi, ktorzy daja pieniadze lub pomagaja przy tym szczerze, z odruchu serca, ale patrząc na to z boku, to naprawdę daleki jestem od klękania przed tym wszystkim. Kto chce, to daje. Kto nie, to co....???!!!
szantymaniak
szantymaniak 14.01.2018, 16:58
Na pewno wydźwięk wydarzenia jest duży bo powinien taki być. Nie zgodzę się że są przejadane.Fizycznie idziesz do szpitala i widzisz to i widzisz swoje dziecko i jak ten sprzęt pomaga. Do Caritasu dajesz pieniądze i nie widzisz tego czy rzeczywiście coś z tego będzie bo jest dzielenie się z różnymi podmiotami po drodze i malutka cząstka może trafi do kogoś, ale nie widzisz i nie wiesz. Kościół ci tego nie powie a zaproponuje ci modlitwę i duchowe wsparcie. Panowie prominenci z Wiejskiej - krytykanci siedzą tam od lat 90, cały czas te same twarze. Sprzęt mają z najwyższej półki bo taki im w szpitalach MSWiA albo na ul.Szaserów przysługuje. Tobie jak się coś stanie albo dziecku to się leczysz w szpitalu pod nosem albo czekasz miesiącami na szpital specjalistyczny w okolicy.Dzięki Owsiakowi też masz dostęp do technologii i szansy na życie twojego dziecka w takim szpitalu jak Tomaszów. A za to że Fundacja zbierze i jest z tego potem Woodstock to dla mnie podziękowanie dla tych wszystkich wolontariuszy co się zaangażowali w zbiórkę i pomoc. Jestem dumny że pomagam i wiem że jak potrzebuję pomocy to ją mam.Każdy rozumie tą pomoc WOŚP-u tak jak uważa dla siebie za najlepsze.
Socjalistyczny model gospodarki
Socjalistyczny model gospodarki 12.01.2018, 21:18
Wychodzi na to, że koszt uzyskania przychodu przez WOŚP jest dziesięciokrotnie wyższy od dochodu. Kiepski biznes z tą Orkiestrą.
snarki
snarki 12.01.2018, 23:46
a ile kosztuje obstawa meczy piłkarskich?albo chociażby wizyty Dygnitarzy ?o obstawie miesięcznic nie wspomnę.
I to wszystko z naszych podatków.....
Aleś dał porównanie
Aleś dał porównanie 13.01.2018, 07:42
Szkoda gadać z interlokutorem o takiej "lotności" umysłu.
Snarki
Snarki 13.01.2018, 14:41
Gratulacje !nie będę dociekal czybjestes zwolennikiem męczy czy miesięcznic,natomiast życzę Ci abyś nigdy nie musiał korzystać z tych urzadzen ktore sa kupowane za te jakże drogie pieniądze
Z Siarki
Z Siarki 13.01.2018, 17:25
Nie skorzysta z tego, to skorzysta z innego. Te wasze argumenty (mam nadzieję że nie będziesz korzystał ze sprzętu jak Owsiaka nie akceptujesz) to jakaś dziecinada na poziomie przedszkola. Faktem jest że gość znalazł sobie sposób na wygodne życie i niczym zbiróka na Owisaka nie różnia się od tych na Rydzyka, no może różnią jednym że tamten do swoich celów chorych dzieci nie wykorzystuje tylko starsze panie.
Snarki
Snarki 13.01.2018, 21:03
Przeczytaj proszę ze zrozumieniem co napisałem. Ja popieram Owsiaka i WOŚP całym sercem!!
zdzih
zdzih 13.01.2018, 18:40
Jest mnóstwo ludzi które skorzystały ze sprzętu kupionego przez Owsiaka. Ile osób skorzystało ze zbiórek Rydzyka? Pieniądze zbierane na Stocznię po prostu się rozplynely w niebyt i żaden prokurator się tym nie zajął. Wiem, że Owsiak z tego żyje, tak jak Ci od Fundacji Polsat czy TVN, ale ten sprzęt faktycznie jest w szpitalach. Może w Tomaszowie nie za dużo, ale w specjalistycznych np. Matce Polce cała masa. Może być nawet taka sytuacja, że jak będziesz chciał korzystać ze sprzętu innego niż Orkiestry to może się okazać, że innego na Oddziale nie ma.
Z Siarki
Z Siarki 13.01.2018, 19:31
Status Fundacji drugiegio z największych żebraków Rydzyka to przekaz chrześcijański w mediach, więc jakim cudem miałby komuś fizycznie pomagać? Co do żebraka numer jeden. 1 złotówka ze zbiórki Pana Owsiaka to 57 groszy na dzieci, i 43 grosze na spółki typu Mrówka Blada, czy Żółty Melon. Tak jemu jak i Rydzykowi nikt nie broni zabraniać, a ludzie niech wydają kasę na co chcą :-) Tylko pytanie? czy to jest moralne. Fakt Owsiak uratowało jakieś dzieci, ale mógł uratowac ich jeszcze więcej, ale jest droższy niż EUCO.
Nilu
Nilu 13.01.2018, 20:00
WOŚP przeznacza na wynagrodzenia 3,8%, Fundacja Elbanowskich 70%...
zdzih
zdzih 13.01.2018, 19:59
Poproszę o źródło tych danych ile idzie na co ze zbiórki.

Pozostałe