Będzie sprzęt dla tomaszowskiego szpitala

  • 12.01.2018, 12:40
Będzie sprzęt dla tomaszowskiego szpitala
W czwartek 11.01.2018r. podczas 56 Posiedzenia Sejmu odbyło się głosowanie nad poprawkami do budżetu państwa na rok 2018. Dzięki staraniom Posła na Sejm RP Roberta Telusa udało się zgłosić dwie bardzo ważne poprawki w budżecie, które dotyczą powiatu opoczyńskiego. Poprawki zostały zaakceptowane i poparte przez parlamentarzystów nie tylko z okręgu 10. W tym roku zakupione zostaną dwie karetki dla Szpitala Powiatowego w Opocznie oraz zostaną przekazane środki finansowe na remont w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie- Poświętne (150 000 zł).

To dzięki staraniom parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z okręgu 10- Piotrków Trybunalski na czele z Posłem Antonim Macierewiczem udało się zgłosić inne poprawki do budżetu w roku 2018, które zostały zaakceptowane i dotyczą naszego regionu-piotrkowskiego (m. in.):

- prace konserwatorsko-restauracyjno-remontowe w Kościele z XVIIIwieku- Parafia Św. Marcina w Białobrzegach (100 000 zł);

- prace konserwatorsko-restauracyjno-remontowe w Kościele Św. Wawrzyńca w Białyninie(100 000 zł);

- zakup urządzeń medycznych do Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim (400 000zł);

 - zakup aparatury do dializ (3 sztuk) oraz doposażenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach (100 000)

- zakup stołu operacyjnego oraz sprzętu do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim

- doposażenie oddziału urologicznego w Bełchatowie;

- Wyposażenie bloku operacyjnego w Szpitalu Powiatowym w Radomsku;

- Wyposażenie bloku operacyjnego w Powiatowym Szpitalu w  Rawie Mazowieckiej.

 

W budżecie zaplanowano jeszcze zakup urządzeń dla Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach celem przekazania dla OSP z terenu powiatu skierniewickiego w kwocie 150 000zł. 

 

Biuro Poselskie

Posła na Sejm RP

Roberta Telusa

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tomaszowiak
tomaszowiak 12.01.2018, 17:07
150 tysięcy dla Sanktuarium w Studziannie to chyba na ten dach co spłonął ponad miesiąc temu. No niestety zakonnicy nie wygenerują na poczekaniu tak pokażnej gotówki. A remont dachu zostanie zatem przyśpieszony dzięki tej dotacji.
unazunom
unazunom 12.01.2018, 14:39
A dlaczego Państwo czyli ja ma remontować kościoły? Chyba są one własnością parafii a asministratorem jest proboszcz zatem coś tu chyba jest nie halo. Niech remontuje parafia kuria itd..bo to do nich idą nasze datki. Mozna szukac sponsorów darczyńców itd na pozyskanie środków Ale won od naszych podatków które powinny iść na służbę zdrowia kulturę czy edukację
12.01.2018, 14:51
Jak się wybieramy do Włoch, Hiszpanii, czy innych Państw europejskich, ale także do tych, która znajdują się w sferze wpływów cywilizacji, którą w umowny sposób możemy nazwać, wschodniej, to poza różnego rodzaju pałacami i obiektami jak Colloseum do największych atrakcji turystycznych zaliczane są także zabytkowe kościoły i katedry. Są niejako dobrem wspólnym, częścią historii, kultury itd. W Polsce dodatkowo przez prawie dwa wieki miały one też charakter patriotycznej przystani. Można chyba powiedzieć, że gdyby nie ten nielubiany przez lewaków kościół, Państwa Polskiego by dzisiaj prawdopodobnie nie było. Tak trudno to zrozumieć? Ten sposób myślenia, niby taki nowoczesny, chcrakteryzuje talibów.
Widzę
Widzę 12.01.2018, 19:36
Że wybory się zbliżają
klug
klug 12.01.2018, 15:42
Prawiczku, papieże kk poparli rozbiory Polski, oraz najazd nazistów na Polskę!!!
Do przedszkola (bez indoktrynacji kk-jeśli takowe jeszcze istnieją) Durniu!!!
12.01.2018, 15:59
Tak, a bolszewicy tacy, jak ty przez przypadek stworzyli w SB specjalny wydział do walki z KK. Komuniści przez dziesiątki lat powtarzali kłamstwa o tym, jak Pius XII wspierał faszystów. Wyjątkowo podłe insynuacje.

Pozostałe