Będą budować

  • 27.03.2010, 11:21
  • Mariusz Strzępek
Będą budować
Wczoraj dokonano finalizacji transakcji sprzedaży nieruchomości położonej przy ulicy Barlickiego. Nabywcą jest oczywiście firma Star City Tomaszów Mazowiecki, przedstawiciel grupy Parkridge

- Wszyscy, którzy mieli wątpliwości, co do intencji firmy Star City, już dzisiaj ich mieć nie mają. Firma wpłaciła całość należności za nabyty od nas teren tym samym stało się możliwe podpisanie aktu notarialnego – mówi Grzegorz Haraśny, który ten akt podpisywał jako przedstawiciel Urzędu Miasta.

 

Star City za działki przy ulicy Barlickiego zapłaciło rekordową jak na Tomaszów cenę 1200 złotych za metr kwadratowy. Jednak teren nabyty od miasta to zaledwie niewielki ułamek obszaru, na którym inwestor zamierza wybudować galerię handlową. Pozostałą część firma zakupiła od zakładów Mazovia.

 

- Działek w tej cenie jeszcze w naszym mieście nie sprzedawaliśmy – nie kryje zadowolenia Haraśny. – Prawie 3 miliony złotych za 2300 metrów kwadratowych to bezwzględny rekord. Dla porównania tylko dodam, że za teren o powierzchni ponad 21 hektarów na dawnym Wistomie zapłacono podobną kwotę.

 

Budowę Centrum Handlowego umożliwia przyjęty niedawno przez Radę Miejską plan zagospodarowania przestrzennego. Mimo zapowiedzi zaskarżenia tego dokumentu Star City przystąpiła do przygotowywania projektu architektonicznego.

 

- Z informacji, jakie na tę chwilę posiadamy wynika, że projekt jest w fazie przygotowania – twierdzi wiceprezydent. – Przedstawiciele inwestora, z którymi rozmawiałem wczoraj przy okazji podpisywania aktu notarialnego powiedzieli, że dokonali już niezbędnych uzgodnień z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków .

 

Tomaszowska Inwestycja pojawiła się także na oficjalnej stronie Parkridge Retail Polska. Firma zapowiada budowę Galerii Handlowej o powierzchni 56,6 tysiąca metrów kwadratowych wraz z wielopoziomowym parkingiem. Inwestycja częściowo zlokalizowana ma być w zabytkowych, pofabrycznych obiektach. Zakładany termin realizacji inwestycji to 2012 rok.

 

Tymczasem w związku z zapowiedziami blokowania inwestycji przez Andrzeja Sibińskiego prezesa Stowarzyszenia Kupców i Pracodawców Powiatu Tomaszowskiego w najbliższym czasie ruszy w naszym mieście akcja zbierania podpisów na listach poparcia. To mini referendum postanowili zorganizować członkowie tomaszowskiej Platformy Obywatelskiej.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xxx
xxx 21.04.2010, 15:53
zta mazowia to jakie juz rzeczy mialy byc robione jak bedzie to uwierze bo jak narazie to tylko plany
pit
pit 29.03.2010, 23:26
Wydaje mi sie ze trzeba opierac sie na informacji inwestora !
CZyli ponad 56 tys. metrów pow. uzytkowej a prawie 30tys. pod wynajem!
znajomy murarza
znajomy murarza 29.03.2010, 22:43
@52,54. Wielki do nieba, mały jak trzeba.
znajomy?
znajomy? 29.03.2010, 21:24
@52murarz.Faktycznie, niezłe jaja. Nestety to UM rozmija się z prawdą. Ale czego można się spodziewać ? żenada
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim 29.03.2010, 20:10
Odnoszę nieodparte wrażenie, że tomaszowscy kupcy (handlarze?!) swoimi protestami chcą wciągnąć moje miasto urodzenia w XIX wiek. Nie te czasy, i nie te trendy. Jeśli kupcy chcą walczyć ze sklepami wielkopowierzchniowymi to niech to czynią nie protestami, ale nich... obniżają cenę za oferowane towary.
Budowa galerii to b. dobry pomysł. Mam nadzieję, że będą tam również m,.in. restauracje, kawiarnie oraz sale kinowe.
I jeszcze coś. Byłem w ubiegłym tygodniu w Tomaszowie Mazowieckim. Wojska Polskiego (tak się chyba nazywa ulica w kierunku Piotrkowa) odnowiona, (co prawda brudna, ale była zima) tylko te budy czy kioski jak by tam je nie nazwać. Z tym coś trzeba zrobić! Najprościej w y w a l i ć!
murarz
murarz 29.03.2010, 16:03
Niezłe jaja. Właśnie szukalem ogłoszenia o przetargu i trafilem na strone UM. Tez jest tam podobna informacja, tylko brakuje zdjecia z podpisania aktu notarialnego. zamiast tego zdjecie budynku. Ktoś jest głupi albo małostkowy. Albo i jedno i drugie. Poza tym ktoś tu kłamie na portalu pisze o powierzchni 56 tysiecy metrow kwadratowych a na UM o 30 tysiacach.
Panie Zagozdon, pora wracać do TTBSu albo lepiej gdzieś, gdzie nic pan nie zepsujesz.
@41
@41 29.03.2010, 10:53
jednemu psu burek?
pit
pit 28.03.2010, 21:44
Moze i macie racje ale dlaczego w Piotrkowie bezrobocie jest o wiele mniejsze !
Nie ma tam wielu zakładów produkcyjnych a jest mnostwo sklepow!!!
tomaszowiak
tomaszowiak 28.03.2010, 21:37
@48stanislaw, kadra techniczna jest, jak sama nazwa mówi po technikum a nie po zawodówkach. @46edek, skończ z mitem, że pieniądze są tylko z produkcji. Pieniądze generalnie pochodzą z "wartości dodanej". A czy pochodzi ona z produkcji, handlu czy usług to nie ma znaczenia. Najważniejsze żeby nie popadać w skrajności i nie opierać gospodarki tylko na jednej gałęzi. Wiemy jak się skończyła produkcja w Wistomie i przemyśle włókienniczym. I handel jest istotny i produkcja i usługi.
stanislaw
stanislaw 28.03.2010, 21:25
Edek, to nie jest kwestia polożenia. Równie dobre ma setki miast miejscowosci i miasteczek - np radomsko. Problem w braku odpowiedniej wykwalifikowanej kadry technicznej, a u nas zawodówki sie likwiduje.
takaprawda
takaprawda 28.03.2010, 21:21
@45 czyje zapijaczone ślepia masz na myśli? Bo gazerów na stanowiskach nie brakuje.
Edek
Edek 28.03.2010, 21:17
pieniądze to nie galerie i sklepy a produkcja... aż żal bierze że władze nie potrafią wykorzystać tak idealnego położenia geograficznego Tomaszowa żeby ściągnąć inwestorów producentów.
Kasia B.
Kasia B. 28.03.2010, 21:07
No i rzuciły się na Haraśnego hieny. Strach patrzy w zapijaczone ślepia? Niech się pan nie przejmuje.
Sol
Sol 28.03.2010, 20:55
Sukces ma wielu ojców.W piątek biegał p. H. po powiatowym Orliku po Ośrodku Szkollno-Wychowawczym a za nim kamera.Wszystko teraz to jednego zasługa.Żałosne
takaprawda
takaprawda 28.03.2010, 20:42
@37 Jest jeden problem, p.Haraśny z tym kolesiostwem doskonale funkcjonuje w obecnej kadencji i wspomniane przez ciebie kolesiostwo jakoś mu nie przeszkadzało przez prawie 4 lata. Potencjalny scenariusz powyborczy: pan Haraśny prezydentem, zastępcami: pani Haraśna i pan Kukliński? Możliwe? Możliwe. W spółce wod-kan p. Barański, w TTBS p.Pawłowski z p. Kumkiem. A kto będzie nowym-starym przewodniczącym Rady? Odpowiedź oczywista. To nie będzie porządkowanie. To może być ewentualnie zamiatanie pod dywan. Czyżby w tym mieście nie było kandydata bez kolesiowskich powiązań.
tomaszowiak
tomaszowiak 28.03.2010, 20:39
Żeby nie Haraśny to byście bajoro na Wenecji mieli nie basen barany
Ad.39
Ad.39 28.03.2010, 20:33
Nie przypominam sobie, by wójt Inowłodza zabiegał o budowę basenu
Ad. 36
Ad. 36 28.03.2010, 20:16
Tyle samo, co zrobił przy Wenecji, Lechii, drogach, funduszach unijnych, przedszkolach, Orlikach (aż 1), Lechii, planie zagospodarowania, rewitalizacji (co i jak zbudowano przez 4 lata?), budowie kibla przy skansenie, remoncie Piłsudskiego, tomaszowskiej strefie ekonomicznej....Mam wymieniać dalej? A co, Wendrowski mu w tym przeszkadzał, albo Zagozdon?
ciekawy
ciekawy 28.03.2010, 20:13
ale wy bzdury opowiadacie
przeciez nikt inny tylko Harasny rozdawal karty kto co bierze przy poprzednich wyborach
sprawdzcie wszystkie umowy koalicyjne i zobaczcie czyje podpisy tam widnieja
ustawil sie odrazu w drugim rzedzie zeby wypromowac swoja osobe
a co on takiego zrobil dla tego miasta?
zalatwil srodki na budowe basenu o ktory zabiegal Krawczyk?

wczesiej czy pozniej odwroci sie to przeciw niemu - to odcinanie sie od korzeni i dzialaczy ktorzy pracowali na rzecz regionu w ktorym on chce sprawowac wladze

ciekawe jakich slow bedzie uzywal w kampanii wyborczej - moze podbierze pomysl Kowalewskiego z ziemia tomaszowska i ciekawe czy nie przypisze wszystkich osiagniec sobie jako przewodniczacemu po w powiecie

malutki czlowiek jakich w naszym miescie wiele
Były znajomy królika
Były znajomy królika 28.03.2010, 17:40
@36: Świetnie to ująłeś. HAMULCOWI!!! Niech ktoś zapyta Prezydenta Zagozdona dlaczego nie buduje się u nas za pieniądze unijne nowej bazy LECHII? Będzie biedak kręcił z odpowiedzią, bo on wie dlaczego nie zostało to ruszone.

Pozostałe