Kadeci uczcili pamięć pułkownika Witolda Pileckiego.

  • 10.01.2018, 17:41
Kadeci uczcili pamięć pułkownika Witolda Pileckiego.
W dniu 10 stycznia 2018 roku w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się uroczystość nadania imienia pułkownika Witolda Pileckiego Powiatowemu Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.

            Tą podniosłą uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele pod wezwaniem świętego Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim. W mszy uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Tomaszowa Mazowieckiego na czele ze starostą panem Mirosławem Kuklińskim, delegacje szkół ponadgimnazjalnych i służb mundurowych oraz młodzież szkolna i harcerze. Gośćmi honorowymi uroczystości byli przedstawiciele rodziny pułkownika Witolda Pileckiego. Uchwałę Rady Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim, dotyczącą utworzenia z dniem 1 stycznia 2018 roku samorządowej instytucji pod nazwą, Powiatowe Centrum Animacji Społecznej im. pułkownika Witolda Pileckiego, odczytał Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Majchrowski.

 

            Naszą szkołę reprezentował dyrektor Dariusz Kwiatkowski, wychowawcy klas wojskowych oraz blisko stu kadetów, na czele z pocztem sztandarowym i asystą honorową. Po zakończeniu mszy świętej, uczestnicy uroczystości udali się do  Powiatowego Centrum Animacji Społecznej, gdzie nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej poświęconej pułkownikowi Pileckiemu. Po odsłonięciu tablicy upamiętniającej pułkownika Pileckiego uczestnicy uroczystości udali się do sali kina "Włókniarz" na część artystyczną poświęconą pułkownikowi Pileckiemu.

 

            Rotmistrz Witold Pilecki był żołnierzem Armii Krajowej, więźniem i organizatorem ruchu oporu w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Został skazany przez władze komunistyczne na karę śmierci i stracony w 1948 roku. Walczył i zginął za Polskę Pośmiertnie został odznaczony Orderem Orła Białego i awansowany do stopnia pułkownika.

 

 

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

m&m
m&m 11.01.2018, 17:26
"ura"? Tobie chyba naprawdę ten Maciar emeryturę zabrał:D . Klasa mundurowa, to nie bzdura. Czemu bzdura? Chyba , ze ma to zwiazek z tym okrzykiem, który wiele może powiedzieć o jego autorze.. Bzdurą można nazwać wiarę, że przez wyrażenie woli szkolenia brukarzy, murarzy itd zaraz sie znajda tacy, ktorzy beda sie chcieli ksztalcic w tych zawodach. Otoz młodzi Polacy niestety nie sa zainteresowani taką karierą. Stąd masa sąsiadów zza wschodniej granicy. Taka brutalna prawda.
klug
klug 10.01.2018, 21:43
Macierewicz odstrzelony! Ura!!!Ura!!!Ura!!! Pora zakończyć tą durnotę i szkolić murarzy, malarzy, fryzjerów, brukarzy i piwowarów!

Pozostałe