Ceny jak w Warszawie

  • 9.01.2018, 23:33
  • Lord Lud
Ceny jak w Warszawie
W naszym mieście co raz trudniej o mieszkanie. Ceny wynajmu lokali są coraz wyższe. Okazuje się, że te tomaszowskie różnią się niewiele od tych warszawskich.

W Warszawie jak w Tomaszowie:

Przykładowo koszt wynajmu mieszkania  o powierzchni 40m2  (2 pokoje) w bloku położonym  na warszawskich Bielanach to koszt 1500zł (z czynszem) plus 1800zł kaucji.  Na Saskiej Kępie mieszkanie o powierzchni 42m2 (w bloku) to koszt 1300 złotych (informacji o kaucji brak).

 

Na warszawskim Targówku  koszt wynajęcia mieszkania to 1500 zł (38m2.). Po telefonie do Pani, która odpowiada za wynajem, udało nam się cenę zbić do 1300 złotych, oraz kaucję z 2000zł na 1000 złotych.  Najciekawszą ofertę znaleźliśmy jednak na Żoliborzu. Koszt wynajmu mieszkania o powierzchni 42m2 to 1400 złotych (z czynszem). Niestety nie mieliśmy możliwości sprawdzić jak mieszkania wyglądają na żywo.

 

W Tomaszowie drogo:

Podobne kryteria wyszukiwania (blok, 2 pokoje) zastosowaliśmy w Tomaszowie. Okazuje się że dzisiaj za wynajem około 40 metrowego mieszkania trzeba zapłacić w okolicach 1300 - 1600 złotych. W Warszawie  dopłacając 200 złotych do podanych cen możemy wynająć mieszkanie w wysokim standardzie. Zadzwoniliśmy pod wybrany numer, po czym odwiedziliśmy jedno z nich. Standard mieszkania przeciętny, a właściciel już miał przygotowaną umową, więc mowy o jakichkolwiek negocjacjach nie było. 800zł miesiecznie plus 500 czynsz. W sumie 1300 złotych.

 

Piotrkowie i okolicach taniej:

W Piotrkowie  podobnie jak w Tomaszowie o mieszkanie do wynajęcia cięzko. Po owocnych poszukiwaniach znaleźlismy jednak coś dla nas i udało nam się 2 pokojowe mieszkanie wynająć za 1100zł z czynszem. Standard mieszkania - średni (panele, płytki, ściany odświeżone ). Podobne ceny mają okoliczne miasteczka.

 

Łódź najbardziej przyjazna:

W Łodzi nietrudno znaleźć ciekawe oferty. Mieszkania dwupokojowe można już wynająć za kwotę 1300 złotych z (czynszem). W cenie 1500 - 1600 złotych jest już jednak mieszkanie o dobrym standardzie. Najtaniej jest na Widzewie i Bałutach. Na Polesiu cena mieszkań w bloku o powierzchni 50m2 waha się granicy 1700 - 1800 złotych.  Miałem okazję przebywać  w Łodzi wczoraj i postanowiłem spróbować coś znaleźć dla siebie - efekt to wynajęcie pięknie wyremontowanego mieszkania 50m2 w dwie godziny czasu, na ostatnim z wymienionych osiedli. Pani nas oprowadziała po lokum i rzeczywistośc nie odbiegała od tego co zobaczyliśmy "na żywo". Co więcej udało nam się zbić zawyżoną cenę do 1550 złotych miesięcznie no i na umowie widniał meldunek tymczasowy.

 

 

 

Lord Lud
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

14.01.2018, 23:56
Ludzie wolą płacić obcym, niż bankowi za swoje M lub przyoszczędzić troszkę i skorzystać z mieszkania plus.
DO STUDENTKI 12
DO STUDENTKI 12 13.01.2018, 14:35
OPUŚCIŁO tak piszemy
Mewa
Mewa 11.01.2018, 09:49
Nie wiem, skąd są sugerowane ceny warszawskie... lata 90- studia i zaraz po nich, wynajmowałam najpierw pokoje (studia) najczęściej w kikoro studentów, potem mieszkania gdy zaczęłam pracować, potem z mężem również- takie 2 pokoje. Ceny jakie podajecie w atrykule są zamieszkania raczej do remontu. Tam, gdzie się chce mieszkać możliwie komfortowo i z wygodnym połączeniem z miejscem pracy/uczelnią, trzeba o wiele więcej zapłacić. A w TM chyba nie ma komu wynajmować, bo w minionym roku kilka znajomych mi małżeństw opóściło bez sentymentu To miasto i się wcale nie dzwię. Jeżeli się nic w Tm nie zmieni, pozostanie on takim zaściankiem. Naprzykład Dom Towarowy TOMASZ to ostoja mininej epoki, obiekt muzealny niemalże. Ma klimat.
Podzrawiam nie z TM.
opÓściło mnie życie
opÓściło mnie życie 11.01.2018, 11:20
Jak z taką polszczyzną można dostać się na studia??? O ukończeniu ich nawet nie wspominam...
sprężyna
sprężyna 11.01.2018, 07:34
Dla mnie liczy się standard.Mozna wynająć mieszkanie nawet za 400 zł ale z pleśnią i brudem.Nie wierzę, że te mieszkania mają meble i inne wyposażenie.W takim mieszkania trzeba na pewno dużo zrobić i oczywiście potrzebna jest namto kasa.
n
n 10.01.2018, 23:31
Popyt i podaż. Nic nie trwa wiecznie. Dziś jest drogo z jakiś czas będzie tanio i znowu drogo. Tak działa rynek i jego prawa.
he-man
he-man 10.01.2018, 20:46
Ceny za wysokie? Akurat tu mamy jeszcze wolny rynek. Nikt nie każe wynajmowac drogich mieszkań. Jak właściciel przez 2-3 miesiące nei wnajmie to spuści z ceny. Inną kwestią są sami najemcym, a konkretnie ich szacunek to lokalu i dbanie o niego. Znam przypadki ucieczek bez płacenia, zrujnowania mieszkania. A czy 1500zł za 2 pokoje z czynszem to dużo? Nie wydaje mi się. Raczej pensje w Tomaszowie stoją na żenująco niskim poziomie.
xmen
xmen 10.01.2018, 14:01
Za podane ceny to w Warszawie można wynająć, ale po babciną norę do remontu i mieszkać jak skunks. Normą są okolice np odległa Białołęka 40 m 2 za ładne, wyposażone mieszkanie od 1500 plus czynsz, a np Wola, Ochota, Praga już drożej parę setek, okolice 2000 plus czynsz. Kto nie próbował ten nie wie. Tomaszów w porównaniu cenowym jest znacznie poniżej podanych cen.
Nic za darmo
Nic za darmo 10.01.2018, 12:26
Właściciele mieszkań, przeważnie ludzie starsi, wychowani i wchodzący w życie zawodowe w czasie komuny, nie fruwali po świecie, nie bywali co chwila na Krupówkach w Zakopcu czy na Monciaku w Sopocie. Nie mieli telefonów, komputerów, towarzyskich "melanżów"... Mają za to własne mieszkania, które dziś moga wynająć i z tego czerpać dochód. Współczesne kociarstwo chciałoby używać świata, korzystać z nowinek technicznych, zamiast długo i ciężko pracować, woli klikać godzinami w smartfon, to i o własnym mieszkaniu może pomarzyć. Niejako na własne życzenie musi bulić za wynajem. Jeśli zacznie żyć na takim poziomie jak starsze pokolenie przed laty, wtedy z pewnością dorobi się własnego M. Ale z wielu przyjemności musi zrezygnowac. Mie ma nic za darmo.
Mania
Mania 10.01.2018, 14:08
Trawna wypowiedź, młode pokolenie najlepiej chciałoby leżeć i wszystko mieć za darmo.
aleee
aleee 10.01.2018, 10:11
WSZYSTKO ROSNIE TYLKO NIE ZAROBKI.
ZARABIAJĄC W TOMASZOWIE WIĘCEJ NIŻ 2500 ZL JEST SIĘ KIMŚ HAHAHA
VBe
VBe 10.01.2018, 08:31
Popatrzcie na ceny mieszkań w...Kutnie! To się dopiero przerazicie! I nie narzekajcie, że w Tomaszowie jest źle bo w innych miastach jest jeszcze gorzej.
10.01.2018, 01:01
Koniunkture napędzją firmy zatrudniające pracowników z ukrainy. 3000 za m3 gdzie zamieszka 12 osób które za to zapłacą. Proponuję zgłaszać takich właścicieli do skarbówki bo oszukują jak tylko mogą. Będzie na 500+.
janeck
janeck 10.01.2018, 20:56
No to sobie dobierz 11 kolegów donosicieli i też wynajmij. A jak będzie towarzystwo mieszane, to i szczodry pan was zasiłkiem obdaruje.
skarbófka
skarbófka 10.01.2018, 17:35
szkoda ci bo nie masz mieszkania na wynajem? powiem ci,że Polacy w UK też tak mieszkają aby zaoszczędzić,byłem i wiem że tak właśnie jest,więc nie rżnij tu wielkiego sprawiedliwego DONOSICIELU !.

Pozostałe