Maszerowali Trzej Królowie

  • 9.01.2018, 10:11
  • Joanna Sztymelska
Maszerowali Trzej Królowie
W sobotę, 6 stycznia 2018 roku, w święto Trzech Króli, w Tomaszowie Mazowieckim zorganizowana została już szósta edycja Orszaku Trzech króli. Z czterech parafii w naszym mieście: św. Rodziny przy ulicy Niskiej, św. Jadwigi Królowej Polski z ulicy Warszawskiej i parafii pw. Maryi Panny, Królowej Polski przy ulicy Słowackiego i z Sanktuarium św. Antoniego wyruszyły procesje i udały się do parafii Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Spalskiej, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

 

Z kościoła pw. św. Rodziny przy ulicy Niskiej król w tym roku wyjechał oryginalnie, na motocyklu. Udział  w procesji wzięli członkowie  Stowarzyszenie Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych "Weteran", i tak na motocyklach przejechali do kościoła NSJ. Z pozostałych parafii królowie tradycyjnie przyjechali konnymi bryczkami.

 


Także przedstawiciele władz miasta i powiatu wzięli udział w uroczystościach. Obecni byli: Marcin Witko - prezydent Tomaszowa Mazowieckiego i Mirosław Kukliński - starosta Powiatu Tomaszowskiego, którzy otrzymali podziękowania za pomoc w organizacji imprezy.

 

 


Spotkania te, Orszaki Trzech Króli, nazywane są największymi ulicznymi jasełkami i organizowane w tym roku były w 644 miastach i miejscowościach w Polsce i 16 poza granicami naszego kraju. Tegoroczne hasło Orszaku - "Bóg jest dla wszystkich" ma przypomnieć, że Bóg przyszedł na świąt by odkupić każdego człowieka. niezależnie od koloru skóry czy poglądów. Impreza połączona była ze zbiórką charytatywną. Pomagali harcerze i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8, którzy przechodzili wśród uczestniczących tomaszowian i zbierali datki na Bibliotekę Publiczna  w Solecznikach na Litwie, na sprzęt komputerowy w bibliotece.

 

 

        Na scenie zaprezentowana została scenka pokłonu trzech króli, w których w tym roku wcielili się; Melchior - Adam Tataradziński, król Baltazar - Mamuye, i król Kacper - Kacper Gieszcz. W tym roku po raz pierwszy w historii również święta rodzina była żywa. Wcieliła się w nich rodzina Kwiatkowskich - w Józefa - Robert Kwiatkowski, Marię  - Sylwia Kwiatkowska i Jezusa - Błażej Kwiatkowski. Rolę pastuszka odegrała siostra Błażeja - Marysia.  Heroda zagrał  Dariusz Ostalak, role żołnierzy króla Heroda - ministranci parafii NSJ: Mateusz Lalek i Norbert Dudek.


Odbyło się też rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą szopkę i gwiazdę betlejemską.  Następnie w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego posłuchać można było koncertu kolęd.


 

[reklama2]

 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (27)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dorota
Dorota 10.01.2018, 13:49
Najbogatsza parafia w Orszaku na full wypasionych maszynach, ciekawe czy na tacę kładą też tak bogato.
Sabinka
Sabinka 9.01.2018, 11:52
Czy ktoś może wie jak nazywa się ta młoda utalentowana artystka
śpiewająca Kolędy. Wszyscy byłi pod wrażeniem przepięknego jej głosu.
mmm
mmm 10.01.2018, 01:04
Spiewała i grała na pianinie Magdalena Cieślak

Pozostałe