Leśne obrazki z okolic Inowłodza

  • 8.01.2018, 21:45
Leśne obrazki z okolic Inowłodza
Właściciela (prawdopodobnie placówkę zajmującą się opieką i wychowaniem dzieci), która latem 2017 "zgubiła" na dzikim leśnym wysypisku imponujące ilości zużytych pieluch, co najmniej cztery telewizory kineskopowe, dywan, sympatyczny choć mocno zużyty i rzadko myty nocnik w kształcie foki i wiele innych przedmiotów, prosi się o pilne zgłoszenie się po zgubę na działkę nr 334 obręb Zakościele. Zdjęcia przekazałam także Wójtowi Gminy Inowłódz, p. Bogdanowi Kąckiemu. To oczywiste , że nie będzie łatwo znaleźć winowajcy i może szerszej docierająca informacja dzięki NaszTomaszów to ułatwi. Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

 

Zdjęcia (14)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

z Ujazdu
z Ujazdu 14.01.2018, 19:08
Śmieci są wszędzie niestety i walka z nimi to walka z wiatrakami. Co powiecie na wylewanie całych beczek szamba na pola w gminie Ujazd? Oczyszczalnia jest a pewna firma i tak z częścią nieczystości woli jechać na pole. Latem fetor niesamowity.
Mewka
Mewka 11.01.2018, 09:55
Plecieć z solidną grzywną dla właściciela działeczki- poda winowajcę...
ff
ff 10.01.2018, 10:08
Może ktoś wie w jakim celu nad zalewem stacjonuje policja konna?? Proszę zobaczyć ile tam śmieci, szczególnie w lesie za ośrodkami. Raz widziałem jak policjanci patrolowali okolicę. Zostawili na drodze końskie odchody (bo ponoć sprzątanie uwłacza funkcji jaką pełnią) a śmieci nadal się pojawiają.
m&m
m&m 10.01.2018, 12:49
Las, to chyba nie trawnik przed blokiem, gdzie po psach wypada sprzątać :DD Myśłę , że przyroda sobie radzi z końskim gównem;) A co do poważnych problemów typu dzikie wysypiska, to jakoś nie widać walki na tym froncie. Trudno walczyć z ludzkim chamstwem. Tym bardziej, że za śmieci odpowiadają zwykle mieszkańcy okolicznych wiosek. Kto takiego przypilnuje jak wrzuci na przyczepę śmieci po remoncie chałupy i wywiezie traktorkiem 500metrów od swojego pola. Poza tym, żeby coś się ruszyło, to musiałaby być to jakaś specjalna akcja, bo każdy się do tego przyzwyczaił i wzrok odwraca. Jakoś nie wydaje mi się, żeby policjanci czy leśnicy próbowali na serio walczyć z tym problemem. Ze wszystkich wysypisk, jakie widziałem najgorsze wrażenie zrobiły na mnie zwały śmieci pod skarpą przy Barkowicach. Centralnie przy linii brzegowej. Częściowo przykryte już roślinnością . Można powiedzieć, że śmieci wsypują się do wody. Kiedyś idąc tamtędy porzygałbym się z obrzydzenia. I kto to wywala, jak nie Ci, którzy mają dostęp do skarpy w postaci swojego pola, które się nad nią kończy. Powinna powstać jakaś aplikacja na bazie googla, na której można by znaczyć takie miejsca. Taka społeczna akcja mogłaby pokazać skalę zjawiska i może wytyczyć kierunki i miejscowości, którym można by się przyjrzeć w tym zakresie. Od czegoś trzeba zacząć.
mieszkaniec
mieszkaniec 9.01.2018, 16:14
Jak z takimi wysypiskami sobie radzić jakie są kroki prawne.Okolice Tomaszowa i pobliskie gminy pełno takich składowisk.
mieszkaniec
mieszkaniec 9.01.2018, 15:46
Proszę się tym tematem szeżej zająć może jakaś większy artykuł gdzie zgłaszać takie dzikie wysypiska na nieużytkach jak do tego podejść skutecznie wokół Tomaszowa jest tego mnóstwo.
do 2
do 2 9.01.2018, 15:43
Smutno to pisać, ale najpierw informację o wysypisku i jego lokalizacji zamieściłam na portalu NaszInowlodz, licząc na jakieś działania. Niestety. Dopiero w kilka dni późni sama sfotografowałam odpady i zgłosiłam sprawę w UG oraz poprosiłam NaszTomaszów o publikację. Przykro, że tak to wygląda.
Błagarodie
Błagarodie 9.01.2018, 11:46
Najbardziej szokuje mnie głupota tych wyrzucających. No zawsze to jakiś stres, ktoś zobaczy, zatrzyma policja straż itp a firma Veolia przynajmniej 2 razy do roku przyjmuje nieodpłatnie posegregowane śmieci wszystkie. Zapłacić trzeba tylko za papę itp.. Kazde gospodarstwo domowe ma obowiązek posiadania kontenera plus worków do segregowania. Wrzucam do kontenera i wystawiam w dniu kiedy śmieci są zabierane i nigdzie dalej dupy nie trzeba ruszać.. Ludzie ktorzy wywozicie swoje śmieci do lasu no idżcie do psychiatry czy co ?? moze jeszcze mozna Wam pomóc..
Co za kretyni. Wchodzicie do lasu z butelką to tez ja zabierzcie z powrotem i bedzie ok.. To nie tylko do wójta sie nalezy zgłosić a również do policji .. musi być niuchronność kary ot co..
On.a
On.a 9.01.2018, 11:45
Pieluchy do kosza, butelki pet żółty worek, Stary sprzęt RTV i AGD co jakiś czas zbierają spod domów należy tylko wystawić...
Hmm czym się zatem kierowała osoba??? Wstyd drogi ziomie, wstyd jak diabli
Obywatel gminny
Obywatel gminny 9.01.2018, 09:39
Takich wysypisk u nas wiele niestety. Niektórzy ludzie są niereformowalni. Sam widzę takich co mieszkają w pobliżu lasów i wywożą taczkami, wózkami czy przyczepami "niby gałęzie, liście, trawę" do prywatnych lasów... Często na spodzie takich taczek znajduje się popiół czy też butelki szklane lub plastykowe. Ludzie czy wy jesteście tak tępi, żeby to robić? Może lepiej niech pan panie, który napisałeś o tym problemie zapodaj te informacje i zdjęcia do naszego portalu gminnego naszinowlodz.pl ? Tam na pewno by ta informacja dotarła do dużej części mieszkańców.
m&m
m&m 9.01.2018, 07:43
Zabić to mało! Nienawidzę tych dzikich wysypisk w naszych pięknych lasach. Rzygać się chce na taki widok.

Pozostałe