Sportowe podsumowanie roku. Część 3

  • 3.01.2018, 14:25
Sportowe podsumowanie roku. Część 3
Zapraszamy na ostatnią część naszego podsumowania najważniejszych wydarzeń sportowych roku 2017.

WRZESIEŃ:

We wrześniu odbyła się 36. edycja biegu im. Bronisława Malinowskiego. Rywalizację na dystansie 10 kilometrów wygrał mieszkaniec Opoczna – Mateusz Celak. Drugi był Krzysztof Pietrzyk z Koluszek, a trzeci Mateusz Jaszczak z Ozorkowa.

 

Krzysztof Wieteska wygrał turniej tenisowy Artom Cup.

 

W Inowłodzu odbyły się zawody skomboarding. W kategorii pań wygrała Agata Kotlenga. W kategorii panów (amator) Janek Wyszyński, w kategorii Panów (pro) Dawid Pruski.

 

Aleksandra Karpińska (MKS Tomaszów) wywalczyła brązowy medal w konkurencji rzutu dyskiem, w Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego. Są to zawody Mistrzostw Polski U-16.

 

PAŹDZIERNIK

Na torze w Inzell sezon rozpoczęła Karolina Bosiek. Nasza nadzieja olimpijska zmagania rozpoczyna od mocnego uderzenia w postaci nowego rekordu życiowego na 3000 metrów. (4.08.44). Panczenistka KS Pilica poprawiła swój wynik o blisko 6 sekund.

 

Od porażki 0:3 z KPS Siedlce swój sezon w I lidze rozpoczęli siatkarze klubu KS Lechia. Kolejne spotkania to już jednak wspaniała postawa podopiecznych trenera Rebzdy okraszona m.in. pierwszym miejscem w ligowej tabeli.

 

Mirosław Orłowski zdobył medal Mistrzostw Świata Federacji WUAP. W kategorii wiekowej weteran Tomaszowianin wycisnął 143 kg, o trzy kilogramy bijąc swój własny rekord życiowy.

 

W Dublinie Marta Mysur (taekwon-do) wywalczyła wraz z drużyna Mistrzostwo Świata w konkurencji technik specjalnych.

 

Zawodnicy Academii Gorilla w podpoznańskim Luboniu wywalczyli 6 medali podczas III Mistrzostw Europy CBJJP - brazlijskie Jiu-Jiutsu. Złoto i brąz w swojej kategorii wagowej przywiózł Sergiusz Jaśniewski. Złoto i srebro wywalczył Igor Dziubałtowski. Srebro i brąz był dziełem Michała Zajączkowskiego.

 

W nowo otwartej hali lodowej położonej przy ulicy Strzeleckiej odbyły się Mistrzostwa Polski na dystansach, oraz w wieloboju. Brązowy medal na 1000 metrów wywalczyła Karolina Bosiek. W biegu na 3000 metrów Bosiek ponownie stanęła na podium, tym razem jednak na jej szyi zawisł srebrny medal. W rywalizacji Panów, w biegu na 10 000 metrów, oraz w biegu masowym o brąz postarał się Roland Cieślak. W klasyfikacji młodzieżowej cztery medale wywalczył Mateusz Owczarek.

LISTOPAD:

Listopad stał pod znakiem rozgrywek ligowych naszych drużyn zespołowych. Bez wątpienia futbolowym świętem naszego miasta był mecz Lechii z Widzewem Łódź. Oba zespoły świetnie sobie radzą w walce o awans do III ligi. Górą okazał się Widzew, który wygrał pojedynek rozgrywany na obiekcie głównym położonym przy ulicy Nowowiejskiej 2:1.

 

Ani jedna, ani druga drużyna nie wywalczyła jednak mistrzostwa jesieni. Przerwę zimową na foteli lidera spędza Sokół Aleksandrów. Widzew zajmuje drugą lokatę, na trzecim miejscu plasuje się Lechia.

 

W siatkarskiej pierwszej lidze, po 11 spotkaniach pierwszej rundy -  z 23 punktami w tabeli prowadzi KS Lechia.

 

W piłkarskiej I lidze kobiet Dargfil z bilansem 2 zwycięstw 4 remisów i 2 porażek zajmuje szóstą lokatę, jednak nasza strata do drugiego miejsca to ledwie trzy punkty.

 

Tomasz Dziubecki z tomaszowskiego Azylu wygrał europejski turniej tenisa stołowego abstynentów. Zawody odbyły się w Pruszkowie.

 

GRUDZIEŃ:

 

Mariusz Skoneczny w Kielcach wywalczył dwa medale bilardowych Mistrzostw Polski. Tomaszowianin zajął trzecie miejsce w odmianie 8-bil, oraz drugie miejsce w odmianie 10-bil. W klasyfikacji generalnej za rok 2017 – Mariusz ostatecznie uplasował się na drugim miejscu.

 

 

Worek medali zdobyli zawodnicy KS Pilica podczas łyżwiarskich Mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim. Karolina Bosiek wywalczyła srebrny medal indywidualnie, aż trzy medale udało nam się zdobyć w biegach drużynowych. 

 

Poniżej część pierwsza i druga naszego zestawienia: 

https://www.nasztomaszow.pl/sport/sportowe-podsumowanie-roku-czesc-1/

https://www.nasztomaszow.pl/sport/sportowe-podsumowanie-roku-czesc-2/

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe