Podwójny rozbój

  • 3.01.2018, 16:26
  • Komenda Powiatowa Policji
Podwójny rozbój
Do nietypowego rozboju doszło w Nowy Rok, kilka minut po północy, na ulicy Konopnickiej w Tomaszowie Mazowieckim. Mieszkańcy pobliskich domów wyszli oglądać fajerwerki, a zobaczyli dwóch mężczyzn bijących nagiego człowieka. Natychmiast wezwali policję. Funkcjonariusze ustalili, że nagi mężczyzna chwilę wcześniej zaatakował swoich oprawców, którzy postanowili sami go ukarać i w jednej chwili z pokrzywdzonych stali się napastnikami.

 

         1 stycznia 2017 roku  kilka minut po północy dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację o dwóch mężczyznach,  którzy bili  rozebranego do naga człowieka. Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Przed jedną z posesji czekał pobity goły mężczyzna. Według świadków dwóch napastników uciekło w stronę ulicy Piaskowej. Jedna policyjna ekipa zajęła się pokrzywdzonym, a druga szukała agresorów. Kontakt ze zgłaszającym był znacznie utrudniony, gdyż  mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Podczas wykonywanych oględzin, na sąsiedniej posesji w krzakach ujawniono odzież 28-latka. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, a policjanci przesłuchiwali świadków. Zbierali także inny materiał dowodowy i szukali dwóch napastników.

          Funkcjonariusze stwierdzili, że sprawa ta nie jest tak oczywista jak wyglądała początkowo. Okazało się, że 28-latek, po godzinie 23:00, wszedł na stację paliw, gdzie zaatakował rozmawiającego przez telefon  mężczyznę. Wywiązała się między nimi szarpanina. 28-latek zaczął uciekać, a jego wcześniejsza ofiara ruszyła za nim w pościg, do którego przyłączył się kolejny mężczyzna. 28-latek został przez nich zatrzymany, rozebrany do naga i pobity. Policję wezwali mieszkańcy ulicy Konopnickiej, którzy wyszli przywitać Nowy Rok. Funkcjonariusze ustalili dane osobowe mężczyzn, którzy uciekli. Zatrzymali ich kilka godzin po zdarzeniu. 19 i 26-letni mieszkańcy Tomaszowa z osób pokrzywdzonych stali się napastnikami, tak samo jak pobity 28-latek. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Komenda Powiatowa Policji

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adam Tomaszek
Adam Tomaszek 3.01.2018, 15:58
Ha ha 12 lat.
Dostaną wyrok w zawiasach i to by było na tyle.
12 lat za bójkę.
Śmieszne
Aleks
Aleks 8.01.2018, 12:38
Gdzie jest napisane, że dostaną 12 lat ?
Ja widzę tylko informację, że za rozbój grozi do 12 lat, co jest faktem (przeczytaj Kodeks Karny).
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Zarówno u komentującego, jak i "lajkujących" ten ciekawy komentarz.
Do Adam
Do Adam 4.01.2018, 00:44
Sprawa ciekawa, ale może być próba rozboju. A rozebranie może zostać inaczej zakwalifikowane

Pozostałe