Prawym okiem: w lewą stronę

  • 3.01.2018, 18:50
Prawym okiem: w lewą stronę
Podobno ochrona praw zwierząt to w Polsce i na świecie domena "lewackich" środowisk. Typków z dredami i z Che na koszulkach. Czy to prawda? Tego nie wiem, bo jest mi do nich stosunkowo daleko... Może właściwszym byłoby powiedzenie, że jest to raczej ludzi przyzwoitych, ponieważ znam wielu prawicowców, którzy opinie na temat myśliwych i polowań mają podobne do moich.

Mieszkam w miejscu, którego położenie umożliwia mi bezproblemowe leśne spacerowanie. Z możliwości tej korzystam niemal każdego dnia. Nawet padający deszcz, czy trzaskający mróz nie są dla mnie jakąś specjalną przeszkodą. Zresztą nie tylko dla mnie. Lasy w okolicach jednostki wojskowej pełne są spacerowiczów i biegaczy.

 

Pełne są też zwierząt. Spacerują tu sarny, jelenie /raz widziałem na drodze łosia/ i oczywiście dziki. Nie brakuje zajęcy i lisów. Jest tu niezliczona ilość ptactwa. Można powiedzieć, że las tętni życiem. Ludzie i zwierzaki sobie w zasadzie nie przeszkadzają. Sarny nie boją się ludzi, bo są do nich przyzwyczajone.

 

Ktoś, kto chodzi do lasu codziennie wie, że czworonogi mają swoje zwyczaje. Sarny i jelenie mają swoje wytyczone ścieżki, którymi podążają każdego dnia. W ten sposób  dzień w dzień spotkać je można dokładnie w tych samych miejscach.

 

Przed ludźmi specjalnie nie uciekają /o ile za bardzo nie hałasujemy/. Potrafią zatrzymać się na środku ścieżki i  z zaciekawieniem przyglądać się spacerującym ludziom. Mógłbym różnego rodzaju ciekawostki z mojego sąsiedztwa opowiadać przez godzinę, ale nie o to chodzi. Może dodam tylko tyle, że sarny wieczorami spotkać można między domami, no i dziki potrafią nieźle narozrabiać.

 

W miniony weekend pogoda również zachęcała do spacerów. Jak zwykle wybraliśmy się z żoną na leśny spacerek. Tym razem zamiast saren spotkaliśmy sporo dzikszą zwierzynę. Mam na myśli oczywiście czerwonolicych osiłków w zielonych kubraczkach i pomarańczowych koszulkach, żeby przypadkiem samym sobie krzywdy nie zrobić.

 

Kiedy krytykuje się myśliwych za ich pasję zabijania czytamy najczęściej komentarze, że przecież oni dbają o równowagę biologiczną, dokarmiają w zimie i w lecie zwierzaki i tym podobne argumenty wyssane całkowicie z brudnych paluchów. Dlaczego tak twierdzę, Otóż dlatego, że w naszej okolicy nie ma żadnego paśnika. W ubiegłym roku spotykałem jeszcze wieczorami starszego pana, który w wiaderku resztki ziemniaków rozrzucał w różnych częściach lasu. W tym roku nie widziałem nikogo, kto by się tym zajmował. Za to przed samym polowaniem ktoś przywiózł do lasu przyczepkę zgniłych jabłek /znowu pijane dziki biegać będą po lesie.

 

Z tą dbałością o środowisko też nie jest najlepiej. Przez sam środek lasu minął nas bowiem typek Citroenem Picassa, pędząc tak, jakby napędzało go ciśnienie na pęcherz. To jeszcze nic, bo chwilę później już na asfaltowej drodze dojazdowej o mało nie potrącił nas kolejny "myśliwy" pędzący na spotkanie z kolegami białym dostawczakiem. W dodatku ciągnął za sobą przyczepkę z odstrzeloną zwierzyną.

 

Troska o zwierzęta w tym przypadku miała jeszcze taki wymiar, że panowie /i panie/ pozostawili po sobie resztki po ognisku z potłuczonymi w nim butelkami po wódce. Pewnie po to, by jakieś chodzące tamtędy w nocy zwierzęta się pokaleczyły.  

 

Zabawa w zabijanie, mająca na celu podniesienie własnej wartości i poczucia jakiejś perwersyjnej elitarności nie jest dla mnie niczym fajnym. Większość ludzi chodzących na polowania w lesie trudno w zwykły dzień spotkać.  Do tego strzelanie do zwierząt przyzwyczajonych na co dzień do obecności ludzi to wątpliwy rodzaj sportu i żaden powód do satysfakcji.  

 

 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lxx
lxx 23.01.2018, 10:56
gdyby Pan Strzępek choć raz raczył otworzyć lewe oko i spojrzeć na problem obiektywnie (nie tylko prawym okiem) to może wyszedłby z tego jakiś sensowny artykuł. A tak, jak to zwykle bywa u prawo-okiego Pana "redaktora" musimy naczytać się jego osobistych wywodów o "lewackich środowiskach", "typkach w dredach i z Che na koszulkach" do których przecież jest mu tak bardzo daleko... szkoda słów
Obywatel TM
Obywatel TM 8.01.2018, 15:29
No i co z tego? Prezydent dotuje remont piecy kaflowych w zasobach TTBS, a w święto 3 króli na ulicy smugowej wskaźnik smogu przekroczył 250. Wnoszę o zakaz palenia drewnem i węglem tak jak w Krakowie.
m&m
m&m 9.01.2018, 07:49
Takie dotowanie, to musi trwać parę ładnych lat, żeby te wskaźniki spadły. Z powyższego wniosku wnoszę, że Obywatel nie pali w domu ani węglem ani drzewem:D. Na niektórych obszarach miasta nie da się przebywać na zewnątrz wieczorem, bo aż szczypie w oczy (np. Pl. Kościuszki). Tu nie ma łatwych rozwiązań.
do właściciela dużej litery - size 30
do właściciela dużej litery - size 30 6.01.2018, 17:54
Witam ! Z pewnością oczekujesz mojej odpowiedzi , bo chyba nie bez kozery w swoim mniemaniu wytrzaskałeś mnie przysłowiową rękawicą. Otóż gdybym mógł uraczyć cię ściereczką abyś obtarł tam gdzie się ulało to natychmiast masz jak w banku . Tyle wysiłku, zgrzałeś się ,a polowanie nieudane .Nie ten adres ,,myśliweczku,, . Zagalopowałeś się w ciemny las obsadzając mnie w wizerunku srebników ,szkodników , natury i ducha. Powiem ci na ucho ,że całe życie ciężko pracuję aby być coraz lepszym człowiekiem .To mozolna praca , ale jak skutecznie chcesz ratować zwierzęta i zmierzać się z absurdami to zacznij także od siebie . Dziadkowe atuty odłóż na razie na miejsce . To przestarzała broń i wystarczy ,że inni tym się zabawiają ,ale jak cię zaciekawi np legenda z Sherwood lub Rumcajs z Rzaholeckiego lasu to polecam , bo są fajniejsi od gremlinów ,a te już grasują prawie w każdej lodówce . Reasumując - cytat dla ciebie : Mądremu przydają się wrodzy bardziej niż głupiemu przyjaciele.
NIE
NIE 6.01.2018, 20:09
BĘDĘ SIĘ KOPAŁ Z KONIEM !!!
czekałem aż odpiszesz
czekałem aż odpiszesz 6.01.2018, 21:14
to nie ja jestem (domniemywam ) koniem trojańskim lecz czasy w których żyjemy. Mnie też jest smutno ,ale spójrz na to szerzej z naciskiem na globalnie . Nasuwa się pytanie retoryczne jaką krainę szczęśliwości zostawimy dla pokoleń ? Mimo różnic wiem ,że nie zasłużyliśmy na taką grę w pokera . Poczytaj o ustawie 447 co to grzeje za wielka wodą ) Z czego ten bidny kraj ,a ludzie umęczeni mają się wciąż spowiadać i dawać na wszystko. To już nie lasów będziemy bronić ,ale własnego kibla . Byłem w wielu miejscach ,ale ostatni wyjazd mnie dobił tak psychicznie jak fizycznie. Moja żona umierała pare razy i to nie rydzyk ją zawrócił ,ale chyba sam Stwórca. . Wiem jedno potrzebujemy spokoju rozwagi i miłosci.pozdrawiam
Quick
Quick 6.01.2018, 00:41
A tak nawiasem mówiąc,to niedługo myśliwi nie będą potzebni,bo jak wiadomo w naszym lasach sa wilki i to nie mało,a co za tym idzie jedzą i jedzą,a kto trochę chodzi po lesi to widzi efekty ich obecności.Rozmawiałem ostatnio z myśliwym i powiedział mi,że niedługo za jakieś 3-4 lata wilki wytną zwierzynę na amen,a to co zostanie to będzie w granicach błędu .A więc co niektórzy mogą zluzować gacie bo im zaraz różowe stringi pękną w temacie myśliwych i ich morderczej działalności,a wtedy jak zwierzyny zostanie kilka sztuk na sto hektarów ,to zaczną czepiać się wilków,których naprawdę jest bardzo dużo.
klug
klug 6.01.2018, 13:18
A słyszałeś o Wilkołakach? Te to dopiero potrafią narobić bigosu (osobiście widziałem skutki Ich działalności w setkach filmów-większość oparta o fakty)!
Poradż znajomemu ubójcy, by do lasu się nie zbliżał, bo Złe go spotka.
J-23
J-23 6.01.2018, 09:51
Trafił nam się chłopski troll i filozof wszystko wie i będzie nas pouczał,straszy ludzi[chyba ma czarny pas i jest mistrzem WBC] zna się nawet na lisach,wilkach,ba zna się jeszcze na historii no jestem pod wrażeniem. Zdaje się że skończyłeś szkołę Rydzyka w Toruniu trolu.
m&m
m&m 5.01.2018, 20:21
Niektórym, to się ładnie poodklejalo. Temat o sylwestrze - aaa pisowskie bydło, motłoch!!!! Temat o myśliwych - banda sparszywialych pisowcow do ostrzalu!!!!! Kur.... ludzie odpierdol....e się z tą polityką. Popieprzyło już Was do reszty???? Tyle jadu i nienawisci??? O co ??? W imię paru debili, którzy tłuką się o stołki na górze i napuszczaja na siebie cała reszte?? Niedługo strach będzie otworzyć artykuł o hodowli jedwwbnika, bo zawsze się znajdzie parę pustych i rozgrzanych głów patrzacych na otaczający ich świat i ludzi poprzez pryzmat ochlapanej w najgorszym szambie polityki! Przecież to jest niesamowicie żałosne i zalicza tych wlasnie niezdrowo politycznie zaangazowanych użytkowników Internetu do najgorszego motłochu ( bo tylko motłoch równa w takim stylu wszystko co inne równo z ziemią)od którego sie tak dystnsuje i widzi go tylko u politycznych przeciwnikow. Tak naprawde te inwektywy nijak sie maja do rzeczywistosci.

A co do myśliwych, to dla odstrzelonego w sposób planowy i wysoce wymagalny dzika, jakie ma znaczenie czy dokonał tego szlachetny łowczy roniący łzę po każdym strzale, czy cham z flintą oblizujacy się lubieżnie na myśl o miesku i bimbrze do kompletu. Jakie to ma znaczenie dla gospodarki leśnej? Czy ocena moralna części środowiska myśliwskiego ma znaczenie dla regulacji dotyczących ilości zwierzyny?

Czy można powiedzieć, że ponieważ niektórzy lekarze biorą w łapę i są konowalami, to trzeba zlikwidować służbę zdrowia?
Czy można powiedzieć, że trzeba zlikwidować policję, bo np. jakiemuś funkcjonariuszowi wsiadlo się za kierownicę po kielichu?
Rozumiem, że część myśliwych, to pewnie tępe oblechy, którzy kalają swoim istnieniem tą piękną tradycję, ale nie można tego mylić z tym, że ilość zwierzyny trzeba regulować i niestety nikt jeszcze nie wymyślił nic lepszego niż odstrzał. Kto tego nie rozumie jest na poziomie wspomnianych wcześniej przeslodkich miłośników (miłośniczek) kucyków pony.
Przykład idzie z góry
Przykład idzie z góry 5.01.2018, 22:34
czyli z Nowogrodzkiej w warszawce...
m&m
m&m 6.01.2018, 09:53
No. A ten swoje. Dla Twojej informacji głosowałem na PIS. A tak naprawdę przeciw PO,
ktorej rzady uważałem za patologię. Wśród znajomych osób, które w jakiś sposób się angażują w politykę, mam jednak kilka osób ( ktore lubie i szanuję)z platformy. Jakos mi to nie przeszkadza. Nigdy bym im ślepo nie naublizal z tego powodu. Nie jestem ślepym wyznawca żadnej partii i często krytykuje dzisiejsze rządy. Znam wiele osob, ktore tacy jak ty , ze wzgledu na poglady, nazywaja pisowcami. Uwierz, ze nie pasiuja do stereotypów przekazywanych np na łamach skandalicznych wypowiedzi na tej stronie. Wykształceni, dobrze zarabiający, myslacy, nikogo nie nienawidzą. Obserwując przekaz jaki idzie w ostatnim czasie w Internecie, to raczej opozycja stała się ostoja lumproletariatu. Chyba Bicmark piwiedzial coś w stylu, ze Polakom dać samym się rządzić, to się sami wykoncza. Niestety jest to prawdą. Patrząc jak łatwo ludzie daja się na siebie napuszczac można naprawdę obawiać się o ojczyzne. Nie otrzymuje instrukcji z żadnej siedziby partii i z urzędu nie nienawidzę zwolenników jakiejkolwiek. Głęboko w pogardzie natomiast mam pustakow , ktorzy dają się poprowadzić prymitywnej propagandzie i wylewaja morze nienawisci na rodaków nie rozumiejac czym jest dyskusja. Niezależnie od strony, która trzymaja.
..addio zalewajka z grzybami i pierożki
..addio zalewajka z grzybami i pierożki 5.01.2018, 09:30
Dzik jest dziki, dzik jest zły... i też ma pozamiatane. Weszła ustawa ,opisano na stronie Nasze Lasy i pani Agnieszka Gozdyra twitter. Za utrudnianie polowań będą ,,baty,, , a jak pomyli ( nie daj boże ) myśliwy z muchomorkiem lub smokiem wawelskim to będziem wiać z lasu gdzie pieprz rośnie.
TO MY NARÓD
TO MY NARÓD 5.01.2018, 10:29
PRZYPOMNIMY SOBIE CHLUBNĄ PRZESZŁOŚĆ OJCÓW NASZYCH ICH PARTYZANCKIE CZASY, WYGRZEBIEMY NA STRYCHU OJCOWĄ LUB DZIADKOWĄ OBRZYNKĘ LUB INNEGO STENA I ZROBIMY NA NASZYCH POLACH I W NASZYCH LASACH POLOWANIE NA ZWIERZYNĘ W ZIELONYCH CIUSZKACH W MYŚL USTAWY O OBRONIE KONIECZNEJ... I CO NAM WTEDY ZROBICIE braciszkowie szyszki i innych mafiozów??? nA KONIEC PRZYPOMNĘ STARE POLSKIE POWIEDZENIE "MARTWY PIES NIE SZCZEKA... I NIE GRYZIE".
quick
quick 6.01.2018, 00:35
TO MY NARÓD mów za siebie ,a nie za kogoś.Ty to ty ,a nie jakaś grupa lub naród. I przypominam po raz kolejny,a jak nie potrafisz pisać to nie pisz,bo jak już wcześniej przypominałem,że jak piszemy w internecie to wyłączamy Caps Lock !
Zajączek, kolega sarenki
Zajączek, kolega sarenki 4.01.2018, 22:30
Chciałbym, aby zwierzęta urządziły tym myśliwym zadośćuczynienie. Tak, jak w filmie "Pokot"
Mewa
Mewa 4.01.2018, 08:48
Pewien ktoś mój znajomy z pewnego koła łowieckiego zrezygnował z uvczestnictwa w imprezach, polowaniach i wszystkiego tego (...) mówiąc, że z debilami (cytuję) nie chce mieć do czynienia. Ot, opinia od środka, nie moja- z zewnątrz.
WIĘCEJ TAKICH
WIĘCEJ TAKICH 4.01.2018, 21:38
PRZYDAŁOBY SIĘ W TYM Z PARSZYWIAŁYM PISRAŃSKIM NARODZIE
quick
quick 6.01.2018, 00:33
Ten pajacyk co tak ''ZAWSZE PISZE Z WŁ CAPS LOCK'' najwidoczniej dawno w pysk nie dostał i obraża każdego jak chce i kiedy chce,ale trafisz kiedyś Ty głupio mądruśki na swojego co raz na zawsze nauczy cię szacunku do ludzi i przestaniesz wyzywać innych,bo ktoś myśli inaczej jak Ty wszystko lepiej wiedzący i straszący zza klawiatury każdego co napisze inaczej niż on by sobie tego życzył.Pamiętaj o wizycie u lekarza bo twoja obsesja ciągłęgo powtarzania o '' PARSZYWYM PISRAŃSKIM NARODZIE'' to oznaka twojego mocnego upośledzenia,które można wyleczyć,ale leczenie i efekt końcowy to twoja własna wola.Czuwaj bo nie wiesz kiedy cię ktoś dojedzie za te twoje wypociny.
Nieładnie
Nieładnie 5.01.2018, 10:08
tak obrażać cały Naród, jaki by nie był. Poczułeś się lepszy?
NIE PISAŁEM O CAŁYM NARODZIE
NIE PISAŁEM O CAŁYM NARODZIE 5.01.2018, 10:43
lecz o pisrańskim narodzie ... a to jedynie jakieś trzydzieści parę procent populacji POLAKÓW ! A do tej liczby ciebie akurat nie liczę bo widocznie bawisz się w tubę tej mniejszej jego części s p a r s z y w i a ł e j od poglądów waszego prowodyra lub inaczej mówiąc herszta bandy !!!
Mimo
Mimo 5.01.2018, 13:17
wszystko mówisz w brzydki sposób o Polakach. Nie lubię uogólnień. Nie wiem z jakiej jesteś okolicy, że skoro tak zioniesz tym jadem, to Ci szczerze współczuję.
quick
quick 4.01.2018, 22:41
Nie krzyczymy w internecie.Wyłącz Caps Lock !.
ComTM
ComTM 4.01.2018, 08:32
Co do treści artykułu mam mieszane odczucia. Zgadzam się, że włażenie przez myśliwych z buciorami na czyjąś własność (las, pole, podwórze) jest co najmniej naganne, chyba że za zgodą właściciela. Zgadzam się, że ktoś kto śmieci i nie szanuje praw innych,to cham i burak. Ale zastanawiam się, czy w innych krajach, w których proporcjonalnie myśliwych jest dużo więcej, mają oni także tak złą sławę. Nazywanie kogoś "a priori" czerwonolicym osiłkiem, czy jak w komentarzach, wysyłaniem na przymusowe leczenie, wygląda na to, że sąd już wydano. Szkoda, że nie znam tematu łowiectwa na tyle, aby przedstawić punkt widzenia pasjonata tej dziedziny. Może warto rozmawiać, wzajemnie się uczyć, niż tylko autorytarnie osądzać?
quick
quick 4.01.2018, 22:43
Rolnik który odmówi wejścia na pole lub las podczas polowania nie ma prawa na odszkodowania od koła łowieckiego w myśl rozumienia przepisów o łowiectwie.
4.01.2018, 02:25
A to był jakiś ścisły rezerwat przyrody, czy las gospodarski, gdzie uprawia się drzewa i hoduje zwierzynę?
xmen
xmen 3.01.2018, 16:17
poprawka z
,,Czy ty lub ktoś z twoich domowników śmieci w lesie ... ,, na w domu
Mysliwy
Mysliwy 3.01.2018, 14:58
Zawsze sobie obiecuje ze nie będę wdawał się w polemike na takie tematy z pseudo ekologami, ale nie da się. Doczytajcie jaki jest przyrost zwierzyny, poczytajcie o bytowaniu, warunkach, areale jaki przypada na daną zwierzynę i masę innych rzeczy. Ciekawy jestem co by ci eko zrobili gdyby nie było myśliwych, kto by wyplacal odszkodowania itd.... . Gwarantuje że bez myśliwych warzywa kupowali byście chyba z Afryki. Darz bór.
Jeszcze aię odpyskowujesz???
Jeszcze aię odpyskowujesz??? 4.01.2018, 21:33
pseudo inteligencie w zielonych ciuchach ze strzelba w łapie??? Przecież artykuł mówi o WAS bydlaki z dubeltówkami i sztucerami całą prawdę i tylko prawdę. Tym bardziej dzis gdy wasz patron szyszko rozzuchwalił was do reszty !!!
quick
quick 4.01.2018, 22:39
patronem myśliwych jest Św. Hubert.
m&m
m&m 4.01.2018, 08:39
Nikt tego nie słucha. Sami miłośnicy kucyków pony. Nie znaczy to, że wśród myśliwych nie ma czarnych owiec i ludzi, którzy nie powinni brać broni do ręki, ale pomijając to rzadko kto rozumie jakiekolwiek logiczne i prawdziwe argumenty. Tak samo jak debilna dyskusja nad nową ustawą. Jestem grzybiarzem. Regularnie od wielu lat bywam w lesie- jogging, nordic walking- i jakoś nie boję się, że mi myśliwy zabroni wstępu do lasu. Co najwyżej poinformuje mnie, że tu strzelają i trzeba się oddalić. Strzelają, bo realizują PLANOWĄ gospodarkę. Wasze gadanie, to anarchia nie mająca nic wspólnego z ekologią itd. Zawsze można coś przytoczyć i dowalić myśliwym, ale to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i realnymi potrzebami.
tY MASZ SWOJE ZDANIE
tY MASZ SWOJE ZDANIE 4.01.2018, 21:41
A MNIE WOLNO MIEĆ SWOJE. UWAŻAM ŻE PSEUDO MYŚLIWI DZIAŁAJĄCY JAK MISTRZ UBOJU W BYLE JAKIEJ RZEŹNI JEST ZWYKŁYM BYDLAKIEM / NIE MAM TU NA MYŚLI BYDŁA JAKO ZWIERZYNY/
SPACEROWICZ
SPACEROWICZ 3.01.2018, 21:08
Jak chcesz to stań [nawet z tą flintą] na przeciw mnie w tym lesie.Gwarantuję ci że będziesz spitalał jak zwierzyna jak mnie poznasz
quick
quick 4.01.2018, 22:36
hahahah a to nam się rambo trafił zza klawiatury hahahha,pewnie jesteś jak sylwek stalone pokonujesz armie niezwycięzone hahahhaha dobry żart na początek roku,życzę zdrowia .
??? a ty Rambo w wypasionej furze,
??? a ty Rambo w wypasionej furze, 5.01.2018, 10:25
z na łyso ogolonym łbem, ze złotym łańcuchem na szyi i nieodłącznym ogromnym sygnetem i spluwą /wszystko za kasę z kombinacji a nie ciężkiej pracy/ zostaw swoje filozofie na dyskusje w kółku sobie podobnych dorobkiewiczowskich oszołomów którzy myślą że nobilitują się zapisując do kół myśliwskich. MYLISZ SIĘ !!! To nie dawne łowieckie związki które dbały o zwierzynę i całość ojczystej przyrody. Dziś te pseudo stowarzyszenia grupują TOBIE podobnych bandytów którzy boją się / jeszcze/ strzelać do ludzi za to wyżywają się na bezbronnych stworzeniach. OT ODWAGA strzelić do sarny zwabionej zapachem wyłożonego jedzenia , najlepiej zza jakiegoś drzewa na wypadek gdyby to zwierzątko cie zaatakowało w samoobronie ! BRAWO BOHATERZE ...i ty jeszcze masz czelność wypowiadać się tutaj ??? W S T Y D MATOLE ZE SZTUCEREM !!!
quick
quick 6.01.2018, 00:24
Nie mam wypasionej fury i złotego łańcucha na szyi,nie jestem również myśliwym,a matołem jesteś TY!
SPACEROWICZ
SPACEROWICZ 5.01.2018, 09:53
Jednocześnie jesteś cyniczny wobec mojej osoby i życzysz mi zdrowia--typowa UBECKO-PISOWSKA Szkoła ,a jeszcze jedno-nie podskakuj
quick
quick 6.01.2018, 00:25
mam nie podskakiwać!? a co jak będę podskakiwał?
Ja
Ja 3.01.2018, 19:14
Jakos natura sobie radziła! To człowiek się w to mieszając wszystko rozwala! jak się pojawia więcej jakiegoś gatunku, to zwiększa się tez inny, chyba, ze ludzie go przeplosza. Wtedy wszystko pada i można głupie bajki o regulacji zwierzyny w lesie opowiadać! Albo wycina się lasy i robi pola czy osiedla, a później zdziwienie, ze zwierzyna leśna tam przychodzi. A już polowanie do zwierząt dopiero co wypuszczonych z kalek, które nigdy nie były na wolności, co robił szyszko to dno dna!!!!!!! Oby karma wróciła!
m&m
m&m 4.01.2018, 08:42
Wywal komputer i biurko, na którym stoi, które jest zrobione pewnie z tego wydartego zwierzynie lasu. Wywal z lodówki rzeczy hodowane na tych polach i potem zdziw się swoją ślepotą. Aha wyprowadź się z chałupy, bo pewnie też na terenie dawnej puszczy stoi. Poziom zidiocenia społeczeństwa rośnie. Propaganda ludziom rozum zasłania.
Aska
Aska 3.01.2018, 16:34
I moze mam byc wdzieczna za to ze mam polowanie 50 metrow od ogrodzenia?
Quick
Quick 6.01.2018, 00:21
nie kłam,bo nikt nie strzela Ci 50 metrów od ogrdzenia,choć nie jestm myśliwym,to znam się trochę na polowaniach.
xmen
xmen 3.01.2018, 16:04
To się nie wdawaj w polemikę, proste. Czy ty lub ktoś z twoich domowników śmieci w lesie, drwi z przyrody czy wybija przyrost ? Chcecie by was nazywać myśliwymi. Masz jaja to odłóż tą swoją pukawkę i stań na macie z równym sobą z równymi szansami. Zasłaniasz się tworzonymi przez was przyrostem zwierzyny. Tak, przez was. Po to byście sobie pukali z tych fujarek.
Aska
Aska 3.01.2018, 13:15
Butelki i puszki wcale mnie nie dziwia. Kiedyś spakowalam takie coś w torbę zawiązałam i przykleilam kartke MIALES SILE PRZYNIEŚĆ PEŁNE TO ZABIERZ ZE SOBĄ PUSTE. SĄ O WIELE LŻEJSZE i położyłam im w ambonie. Więcej nie zostawili.
Mewa
Mewa 4.01.2018, 08:50
Aska, jesteś SUPER! Ja działam podobnie na moim terenie.
varan
varan 3.01.2018, 12:52
Obecnie wysypywanie pożywienia pod ambonami to norma. Np jakieś 3 tygodnie temu na polanie pomiędzy ośrodkiem hodowli żubrów a torami, 15-20 metrów od ambony widziałem zrzucona całą przyczepę (od traktora) kapusty.
xmen
xmen 3.01.2018, 12:48
Czy te debile sami decyduj ą o odstrzale i kto to kontroluje ile i czego dotyczy odstrzał ? Coś mi się wydaje że nie ta pora na takie ,,zabawy,, To jest przykład zdziczałego bydła, nie ubliżając bydłu. Najgorsze to to że debile posiadają broń palną, ludzie kto kontroluje zezwolenia na broń dla nich ? Sami sobie w związku. To jest taki temat który chyba warto poruszyć na ławach sejmowych.
"Wolność, kocham i rozumiem..."
"Wolność, kocham i rozumiem..." 3.01.2018, 11:51
Czyżby? Co to za miłość do wolności i jej rozumienie, gdy się cenzuruje i nie publikuje wielu wypowiedzi, z którymi Szanowny Pan Mariusz się nie zgadza? Ciekawe, co powiedziałby na to śp. Bogdan Łyszkiewicz, były wokalista Chłopców z Placu Broni?
on@
[email protected] 3.01.2018, 11:21
Szok

Pozostałe