Kagankiewicz przyjechał karetką

  • 07.10.2009, 13:09
  • Paweł Bogaczewicz
Kagankiewicz przyjechał karetką
W poniedziałek Tomaszowskie Centrum Zdrowia wzbogaciło się o dwie karetki pogotowia. Za kierownicą jednej siedział starosta tomaszowski Piotr Kagankiewicz. Chciał osobiście wypróbować nowy sprzęt, który ma długie lata posłużyć pacjentom TCZ. Dwa ambulanse to najnowocześniejsze maszyny służące do ratowania życia. W najbliższym czasie do szpitala ma trafić jeszcze jedna karetka.

Dwie karetki zakupione przez powiat dla tomaszowskiego centrum zdrowia są modelami podstawowymi. W wyposażeniu mają  defibrylator wykorzystujący najnowsze osiągnięcia medycyny. Zostały wykonane na bazie samochodu marki Mercedes.

W listopadzie w szpitalu pojawi się trzeci ambulans o specjalistycznej specyfice. Jego wyposażenie, w porównaniu do wersji podstawowej, zostanie poszerzone o najlepszej jakości respirator transportowy. Do tego samochód będzie posiadał napęd na cztery koła.

Jak uważają specjaliści nowocześnie wyposażone karetki poprawią znacznie bezpieczeństwo pacjentów podczas transportu. Na lepsze zmienią się również warunki pracy personelu medycznego.

Zakup ambulansów dla tomaszowskiego szpitala jest ściśle związany z rządowym programem. Władze powiatu zdecydowały się złożyć wniosek i otrzymały dofinansowanie w wysokości 85% wartości trzech karetek.

Warto zaznaczyć, że koszt jednego samochodu to kwota około 400 tys. zł.

Do tej pory powiat nie posiadał własnych karetek pogotowia. Wszystkie były wynajmowane od Wojewódzkiej Kolumny Transportu Sanitarnego z siedzibą w Łodzi, co wiązało się z dużymi kosztami.
 

Paweł Bogaczewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bogdan
Bogdan 11.10.2009, 21:45
do 17) sądzę, że mechanicy z tej firmy jak jada na jazdę próbną takim samochodem to nie włączają sygnałów, jak z kolei chcą naprawić sygnały to nie jadą nią przez miasto i wyją. Sądzę, że to taki przywilej władzy "im wolno" przejechać z pompą przez miasto na sygnale.
Niestety zwolniony ze szpitala
Niestety zwolniony ze szpitala 11.10.2009, 20:41
do kiki) przetrzymali ją tyle czasu po to żeby teraz kasę za jej "zwłoki" wzięła spółka a nie stary szpital, czy mam racje. Byłoby na wypłacenie mi odprawy?
kiki
kiki 10.10.2009, 16:10
@16...nie gnije w garażu - sprawdzone !
Wieżli na lawecie przez całe miasto albo do naprawy albo na złom.
Satelita to odnotował i zobrazował.
kiki
kiki 10.10.2009, 09:27
Z.K: to w takim razie jeśli tak jest,pozostaje tylko szczera prawda iż jest czystej wody politrukiem...w oparciu o żydokomunistyczne ideały kształcenia !
Z.K
Z.K 09.10.2009, 23:42
ad.13 We wskazanym artykule są rażące błędy. Pan Jan Krakowiak nie jest lekarzem i nigdy nim nie będzie chociaż może chciałby. Nigdy w życiu nie wyleczył i nie wyleczy żadnego chorego.Ma on tytuł doktora zdrowia publicznego-nauki która nie istnieje.
Cały ten wydział Zdrowia Publicznego został założony po to żeby właśnie takim jak on partyjnym bonzom nadawać te nic nie warte doktoraty.No ale teraz po okazaniu sie jak to Zbysiu Rysiowi razem z Grzesiem załatwiali prawie na 95% sprawy mało już kto wierzy w uczciwość polityków PO i sądów w Polsce. Sądy są upartyjnione i służą władzy.
Wyborca
Wyborca 09.10.2009, 11:03
Widziałem w TIT-ku zdjątko przekazywania tych miodzio karetek, i ta droga dziękuje Panu Panie Marcinie Witko za pomoc w staraniach się o te karetki, dzięki
do Bogdana
do Bogdana 09.10.2009, 07:39
myslisz ze kazdy mechanik ktory pracuje w kolumnie transportu ma takie uprawnienia?
albo kazdy robotnik budowlany ma uprawnienia budowlane?
Niestety zwolniony ze szpitala
Niestety zwolniony ze szpitala 08.10.2009, 21:13
do 123) a ty odrobiłeś lekcje? Pewny jesteś, że szpital wycofał rozbitą z eksploatacji, czy nie jest tak, że dalej jest zarejestrowana i gniją jej szczątki w garażu. Sprawdź, a jeżeli to prawda to czy nie sądzićie:
"Tak jest z darowiznami, łatwo przyszła, łatwo poszła, bo tamta rozbita też była darowana"
Bogdan
Bogdan 08.10.2009, 20:30
Do autora artykułu, Pan wsypał starostę, pisząc w artykule, że jechał karetką, Pan starosta zdaje się na pewno, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdem uprzywilejowanym. Więc co nasz PIERWSZY popełnił wykroczenie. Policja co wy na to, czy mam racje?
Tomaszowiak
Tomaszowiak 08.10.2009, 12:08
Ale nudzisz. Pozbieraj się chłopie. Rozkręć własną praktykę i bądź mężczyzną! Nie łam się, że Cię wywalili ze Szpitala. Trzym się i nie rozpaczaj!
...
... 08.10.2009, 11:15
może trochę nie w temacie, ale w wyborczej jest artykuł o finale sprawy, która dotyczy obecnego włodarza spółki szpitalnej. przesyłam link:
http://miasta.gazeta.pl/lodz/1…
tomaszowiak
tomaszowiak 08.10.2009, 09:10
hmm, myślę mici, że to pomówienie jest. Oskarżasz starostę, że był pijany na uroczystości w Samochodówce. Czy dobrze zrozumiałem?
Tak dla przypomnienia:"Stosownie do przepisu art. 216 K.k.: „kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”. Przytoczony przepis reguluje drugi z omawianych tu czynów karalnych, godzących w cześć człowieka – zniewagę."
mici
mici 08.10.2009, 08:43
Ciekawe czy nasz pan starosta przypadkiem nie był po kielichu? Czyżby już wytrzeźwiał po lutowej balandze w Samachodówce?
tr
tr 08.10.2009, 07:45
Karetki otrzymało Opoczno,Piotrków ,Zduńska Wola i jeszcze parę innych miejscowości w ramach programów złożonych kilka lat temu ,a dopiero teraz realizowanych.Nigdzie nie robiono takich kpin jak w Tomaszowie-wjazd starosty jak kiedyś Marszałka na koniu.Kpiny.
...)
...) 07.10.2009, 20:29
Za kierownicą może zasiąść każdy ale prowadzić taki sprzęt może kierowca z odpowiednimi uprawnieniami regulują to przepisy prawa o ruchu drogowym
123
123 07.10.2009, 20:26
do autora Panie Bogdanowicz" nie odrobił Pan lekcji" szpital posiadał dwie karetki jedna została rozbita i wycofana z eksploatacji a druga jaździ do dzisiaj i jest własnością szpitala
KCh
KCh 07.10.2009, 20:03
@6 To ma być stwierdzenie czy pomówienie??
kiki
kiki 07.10.2009, 17:26
Qrde...prawo jazdy na kunia nie daje uprawnień do jazdy takim sprzętem.
Naruszona prawo....kto na to pozwolił?.....
haha
haha 07.10.2009, 16:06
" W wyposażeniu mają defibrylator wykorzystujący najnowsze osiągnięcia medycyny."- hahahaha uuu hahahaha-och cudny tekst !!!!
tomaszowianin
tomaszowianin 07.10.2009, 16:05
właśnie widziałem dzisiaj taką karetkę na jednej z ulic i za kierownicą siedział jakiś gościu w garniturze

Pozostałe