Szkolili się w ekologii

  • 01.10.2009, 12:03
  • Mariusz Strzępek
Szkolili się w ekologii
W dniu 24-27 września wzorem lat ubiegłych Starostwo Powiatowe było organizatorem wyjazdu szkoleniowego radnych Rady Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim oraz pracowników samorządowych Starostwa w ramach programów „Edukacja Ekologiczna” oraz „Przejrzysta Polska”.

Celem szkolenia było poszerzenie i aktualizacja  wiedzy z zakresu ochrony środowiska, gospodarki wodno-ściekowej, wykorzystania  odnawialnych źródeł energii, możliwości pozyskiwania środków finansowych  w tym z Unii Europejskiej na działalność związaną z ochroną środowiska.

W ramach programu wyjazdu jego uczestnicy zwiedzili m.in. Sądeckie Wodociągi w Nowym Sączu, Zespół Elektrowni, zespół obiektów pszczelarskich, akwen wodny w okolicach tamy rożnowskiej, gospodarstwo agroturystyczne.

Radni Rady Powiatu oraz pracownicy samorządowi wzięli udział w szkoleniu z zakresu  tematyki ekologicznej oraz procedury uchwalania budżetu powiatu na rok 2010  i zasady  wprowadzania zmian  do projektu budżetu  podczas prac nad jego konstrukcją.

Jednym z punktów programu było spotkanie z władzami  powiatu nowosądeckiego, na którym to dokonano wymiany  informacji i doświadczeń  dotyczących  funkcjonowania organów samorządu terytorialnego.

Źródło: Starostwo Powiatowe
 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bogdan
Bogdan 18.10.2009, 15:54
Zyga a na tym zdjątku stoi też chyba żona wójta pewnej gminy a nie radna starostwa i Pan Stanisław też znający się na wszystkim, teraz to są już wszyscy doszkoleni. Boże patrzysz i nie grzmisz.
PS. w Stzrelacach Opolski wybudowano już nowe starostwo, proponuję zorganizować sesję wyjazdową, zdobędziecie doświadczenie jak sobie urządzić wasze nowo budowane starostwo.
zyga
zyga 04.10.2009, 08:47
dziwne troche to szkolenie bo to gminy sa odpowiedzialne za gospodarkę wodno-ściekową nie powiaty.
ateista i ?
ateista i ? 03.10.2009, 08:31
widze ze jestescie dobrze poinformowani
?
? 02.10.2009, 18:35
@10 owszem ale jak do brzezin to tylko sluzbowym ;-)
varan
varan 02.10.2009, 17:31
@1 kałuże są ponieważ zrezygnowano z wymiany całej nawierzchni, pozostawiono starą z koleinami i nierównościami, więc woda ma się gdzie gromadzić. może warto by było pojechać na jakieś szkolenie na którym "powiatowych" ktoś by nauczył że woda zazwyczaj zbiera się w zagłębieniach terenu i na nic zda się studzienka jeśli jest położona (jeden) cm wyżej niż fragment ulicy tuż obok niej.
krakowiaczek
krakowiaczek 02.10.2009, 17:14
a wystarczyło pojechać do brzezin... to taki modny kierunek obecnie.
?
? 02.10.2009, 11:51
@6 nie chodzilo o Pania Naczelnik, jak juz to owa Pani jest Kierownikiem i nie wydzialu a referatu, chodzilo o Pania Kieliszek
kiki
kiki 02.10.2009, 10:47
horyzonty a nie choryzonty literatko
kiki
kiki 02.10.2009, 10:03
Szkolenie nikomu nie zaszkodzi,co najwyzej choryzonty wiedzy poszerzy.
A specjalistów bardzo brakuje.
ateista
ateista 02.10.2009, 09:56
@5 - Pani na środku (w różowym) to nie jest księgowa tylko Naczelnik Wydziału Budżetu, niestety na tej robocie jak i zresztą na księgowości się nie zna....zawsze ma jakieś stażystki, które za nią pracują
iza
iza 02.10.2009, 09:50
To akurat bardzo proste, skoro przewodniczący rady powiatu i równocześnie prezes oczyszczalni nie zna się na swojej robocie, to pojechał do innych, by mu pokazali jak to się robi.

Pomyślcie o czymś innym. Jeżeli po 3 latach bycia radnymi, radni wciąż muszą się szkolić z procedur uchwalania budżetu, to znaczy, że żadne szkolenie tu nie pomoże i należy ich jak najszybciej wymienić.

A pani na zdjęciu w środku, to nie jest przypadkiem księgowa z zawodu i równocześnie pierwsze skrzypce w tomaszowskim pis.


ooo widzę też wicestroste staronia. kolejna kadencja i tez się szkoli z procedur. Zwolnić, odwołąć natychamiast. Teraz już wiadomo dlaczego oświata u nas pada na ryj. bo kieruje nią gościu, który sam ciągle uczy. koszmar.
Szambonurek
Szambonurek 02.10.2009, 09:11
Kryzys zbiera obfite żniwo, dziura budzetowa rosnie w niebotycznym tempie. Ciekawe dlaczego? Ktoś podpowie? Chyba w TM tez jest oczyszczalnia ścieków.
ciekawy
ciekawy 01.10.2009, 23:11
Plotka niesie, że wyjazd był wyjątkowy nudny, był bardzo spokojny. Żadnych sensacji i ekscesów, żadnych odkryći towarzyskich. Może skład był nie taki jak trzeba :) . Co za czasy, na szkoleniach nudy - heh.
Koneser "nieśmiałych" pań w śr. wieku
Koneser "nieśmiałych" pań w śr. wieku 01.10.2009, 21:56
Bywam na podobnych szkoleniach wyjazdowych. Tzw. imprezy szkoleniowo-integracyjne. Najczęściej zakwaterowanie w zajazdch lub upadajacych ośrodkach wypoczynkowych. Dobrze, że żony (albo mężowie) nie wiedzą na czym polega "wymiana doświadczeń", zwłaszcza po kolacjach....
mieszkaniec ul  Wiejskiej
mieszkaniec ul Wiejskiej 01.10.2009, 17:37
"Celem szkolenia było poszerzenie i aktualizacja wiedzy z zakresu ochrony środowiska, gospodarki wodno-ściekowej,"
- a ja pozyskuję aktualną wiedzę na temat gospodarki wodno-ściekowej na nowo wyremontowanej ulicy B.Głowackiego uciekając przed wychlapywaną przez samochody wodą z kałuż których tam nie powinno być!!!!!!Rok remontu i spaprana robota!!!!!!

Pozostałe