X Noworoczny Spływ Kajakowy PILICA 2018

  • 2.01.2018, 18:50
  • Joanna Sztymelska
X Noworoczny Spływ Kajakowy PILICA 2018
Nowy Rok 2018. Środek zimy, a pogoda wiosenna. Nie ma śniegu. Dookoła szaro-buro, a na Pilicę w poniedziałek, 1 stycznia 2018 roku, wypłynęły kolorowe: żółte, czerwone, niebieskie, zielone kajaki. Zaraz zrobiło się ładniej i weselej.

Z Przystani w Tomaszowie Mazowieckim wypłynęło około trzydziestu osób, biorących udział w X Noworocznym Spływie Kajakowym Pilica 2018, zorganizowanym przez Klub Sportowy "Amber" na trasie Tomaszów - Spała - Inowłódz. Uczestnicy spływu, to osoby, które chcą spędzać wolny czas w aktywny sposób, na świeżym powietrzu.


Już dziesiąty raz Klub Sportowy "Amber" zorganizował Noworoczny Spływ Kajakowy, w którym udział wzięli nie tylko tomaszowianie. Nikogo nie zdziwiło też to, że w taki sposób można spędzać czas zimą - kajakarze doskonale wiedzieli, jak należy się ubrać, jakie buty, rękawiczki i odzież założyć, żeby było ciepło i wygodnie, bez krępowania ruchów. Wszyscy tez wiedzieli, co ze sobą na taką wycieczkę zabrać, obowiązkowym wyposażeniem była oczywiście gorąca herbata w termosie. Pamiętano również, by dobrze zabezpieczyć wartościowe przedmioty, np. telefon, który źle zniósłby przypadkową kąpiel w wodzie.

 


Kajakarze, podobnie jak wcześniej Morsy, żałowali, że nie ma śniegu i ominęły ich niezapomniane wrażenia.  Nie mogli podziwiać pięknej, uśpionej, oszronionej przyrody, typowej dla zimowej aury. Jednak wszyscy podkreślali, że i taki spływ na powitanie nowego roku, miał swój niepowtarzalny urok, szczególnie, że był okazją do spędzenia czasu w gronie przyjaciół - kajakarzy.  

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe