Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 06:45
Reklama
Reklama Odnawialne źródła Energii

Jednak sztuczne ognie

O kosztach organizacji Dni Tomaszowa, laserowym niewypale, promocji tomaszowskich zespołów, planach na przyszłość i gustach muzycznych rozmawialiśmy wczoraj z prezydentem Rafałem Zagozdonem podsumowując XIV edycję Festiwalu "A może byśmy tak... do Tomaszowa"

Panie Prezydencie, jak ocenia Pan tegoroczne Dni Tomaszowa?

- Mnie, jako organizatorowi trudno jest to oceniać. Z całą pewnością wiele jest jeszcze do zrobienia. Pojawiła się nowa konwencja Festiwalu i to jest najważniejsze. Dzień Tomaszowski, w perspektywie kolejnych edycji, chcielibyśmy jeszcze dopracować i kontynuować. Akurat w tym roku złożyło się tak, że zespoły, które prezentowały się na scenie grały muzykę rockową. Liczymy, że w przyszłości uaktywnią się także inni wykonawcy.

 

Czyli pozostaniemy przy dwudniowej imprezie, gdzie pierwszy dzień będzie poświęcony w całości twórcom tomaszowskim?

- Najprawdopodobniej tak będzie. Myślę, że skrócenie było dobrym pomysłem. W tym przypadku krytyki się nie boję. Te dwa dni są zupełnie wystarczające. Wracając do pierwszego dnia zakończymy koncert występem gwiazdy większego formatu. Drugi dzień będzie dniem bardziej komercyjnym. Chciałbym w tym miejscu podkreślić, że w koncercie nie bierze udziału tylko i wyłącznie jedna gwiazda ale trzeba zaplanować ok. 7-8 godzin występów na scenie. Bardzo ważne są koszty, z którymi musimy się liczyć, zainstalowanie sceny, ochrona, wykonawcy, to wszystko kosztuje. Dla przykładu powiem, że na przykład koncerty takich gwiazd jak Perfect, czy Maryla Rodowicz, to wydatek na poziomie 60 – 80 tysięcy złotych gaży artysty plus inne koszty. Nie da się dzisiaj zrobić imprezy masowej za darmo.

 

Czy to koszty spowodowały, że zdecydowaliście się na tomaszowskie zespoły?

- Również to ale nie tylko. Chcemy promować i pokazywać, że mamy utalentowaną młodzież. Żaden z zespołów nie wziął za występ wynagrodzenia. Uzgodniliśmy natomiast, że przygotujemy materiał DVD z poszczególnych koncertów, który będzie można wykorzystać do dalszej promocji. Uważam, że był to tym lepszy pomysł, że zapewne rzadko trafia się naszym zespołom okazja zarejestrowania przyzwoitej jakości koncertu na dużej scenie. Nie nakręcanego przez amatora ale przez zawodowców z wykorzystaniem dźwięku z konsolety mikserskiej.

 

Jeden z naszych czytelników sugeruje, by rozważyć pomysł prezentacji pierwszego dnia festiwalu nie tylko zespołów muzycznych ale również grup tanecznych i teatralnych, może artystów plastyków.

- Problem polega na tym, że scena estradowa, przeznaczona do koncertów muzycznych nie nadaje się do innych celów. Jest ona dosyć wysoka. Nie pokaże się tutaj dobrze tańca, z którego Tomaszów słynie, podobnie jest z teatrem. Nie znaczy to jednak, że nie mamy możliwości wykorzystania innych miejsc. Tu jest z kolei problem synchronizacji. W zeszłym roku spróbowaliśmy robić to w parku i jedna impreza odbierała widzów drugiej. Nad tym wszystkim będziemy zastanawiać się jak tylko zamkniemy sprawy tegorocznego festiwalu.

 

[reklama2]

 

Pokaz świateł laserowych, to w tym roku był „niewypał” jeszcze większy niż swego czasu „tańczące fontanny”.

- Zgadzam się z tym. Warto było jednak spróbować. Wygląda na to, że lasery powinny być prezentowane na zamkniętej przestrzenni. Te światła kosztowały znacznie taniej, niż kosztowałyby sztuczne ognie. Koszty są nie bez znaczenia. Zapewniam jednak, że nauczeni doświadczeniem tego roku, w przyszłym przygotujemy pokaz sztucznych ogni z prawdziwego zdarzenia.

 

Na zakończenie zapytam, jakiej muzyki słucha Rafał Zagozdon, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego?

- Spokojniejszej. Bardzo lubię Pink Floyd, Dire Straits, czyli lżejszy repertuar. Jeżeli chodzi o polską scenę, to raczej poezja śpiewana. Ostre granie jest nie dla mnie. Szanuje jednak ludzi, którzy taką muzykę tworzą i grają. O gustach trudno jest dyskutować.

 

Dziękuję za rozmowę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kamil 20.07.2009 18:13
jezeki nastepne dni Tomaszowa maja wygladac jak te,to lepiej zeby ich nie bylo...tandeta na maxa...gdzie sa te dni tomaszowa???pamietacie te na Placu Kosciuszki???to byly dni Tomaszowa............

Ona19 20.07.2009 11:27
Gówno prawda. To nonsens, żeby dni trwały TYLKO 2DNI! nic nie było w tym roku dla młodzieży, oprócz tej dyskoteki, która i tak była beznadziejna, bo trwała 1,5h! . Może zorgaznizujcie coś pod nastolatków [sugeruję, hip-hopowe gwiazdy polskie] lub nawet jeden dzień hip-hopu polskiego! . Ciągle gadacie, że nie ma pieniędzy, ale w tym roku dni były całym niewypałem już niekomentując tych laserów. Dziękuję za uwagę.

hmm 17.07.2009 11:52
Dla mnie może być nawet jeden dzień i szereg mniejszych imprez, np. co tydzień, w różnych miejscach miasta.

kiki 14.07.2009 22:41
Co tam prezio wie o ogniach sztucznych....dziadzio powiedział,że jak by był w armii przedwojejennej to wiedział by co to "bengale"...mógł ich użyć - tyle wojska ma pod nosem.....wystarczyło tylko jenierała poprosić !!! - o wsparcie...a efekt - nie do zapomnienia !!! Należy tylko żałować widoku....

Tomasz Tomaszewski 05.07.2009 12:18
Dni Mojego ukochanego miasta,uważam za WIELKą HAłE,a te niby lasery to potwierdziły.Miejscowy folkror miech występuje na Muszli.Dwa dni dla GWIAZD np.Lady Pank,IRA,Kombii,Piasek,Budka,B ajm...Dwa dni dobrej muzyki...

bum 05.07.2009 10:41
Tak według mnie to już od kilku lat te dni są coraz gorsze. Ale czego tu się spodziewać z roku na rok Tomaszów biednieje. Ale skoro są to Dni Tomaszowa które reprezentują nasze miasto to można by wydać na nie pieniądze i zrobić to porządnie. A można zaoszczędzić na czym innym. Np. po co wymieniali kostkę brukową na kostkę brukową (aleje Piłsudskiego) i to naprawdę dużo jej wymienili a metr kwadratowy 100zl. Zdaje sobie sprawę, że pieniądze są przeznaczone na odpowiednie inwestycje i nie można ich wydawać na inne ale ludzie ktoś to rozplanowywuje i po prostu popełnił błąd. Jeszcze jedna sprawa. Dlaczego przychody i rozchody dot. Dni Tomaszowa nie są jawne ??

kicia... 04.07.2009 07:39
.........:znam tego japę...to komuch w moherze...tak dla ścisłości...

kiki 03.07.2009 14:15
a po co rozliczać - można przecież wykopać.

................. 03.07.2009 13:37
Oj, japa żeby ciebie ktoś nie rozliczył, ty kaczy kuprze

japa 03.07.2009 12:30
za rok juz wybory rozliczymy pana prezydenta i jego sekretarza

QrisQ 02.07.2009 11:57
"- Zgadzam się z tym. Warto było jednak spróbować. Wygląda na to, że lasery powinny być prezentowane na zamkniętej przestrzenni. " Buahhahahahah Brawa dla Pana Prezydenta szkoda ze kupił jakąś kichę bo pokaz laserowy mozna zrobić na zewnątrz ale musza być to lasery a nie laserki ;) Wiec pokaz laserowy to dobry pomyśl można zrobić ladne show ale nie z jednym niby laserkiem ;) tylko kilka laserów i nie jednego koloru ;) Wiec kolejny festiwal zapowiada sie klapą na samym starcie..

urwana półośka.... 01.07.2009 18:01
te zagozdon !!!! za co płacimy podaki ....garażowicze z B.Ch.....

DEzERTER 01.07.2009 17:44
Panie Prezydencie. Piszę do Pana list. Może będzie przeczytany w jakiejść wolnej chwili... Pozdrawiam :)

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem Skład:bawełna 80%, Prolen® Siltex ze srebrem 17%, Lycra® 3% Wielkości:35-37, 38-40, 41-43, 44-46, 47-49 (oprócz koloru białego i szarego)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki nieuciskające Medic Deo® Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Medic Deo® Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!Specjalna konstrukcja cholewki i niewielka domieszka nowoczesnego włókna Lycra® w całym wyrobie powodują idealne bezuciskowe przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność - nietamowanie przepływu krwi i komfort nawet dla opuchniętych nóg.Dzięki działaniu przędzy z jonami srebra, wzmocnionemu apreturą antybakteryjną i antygrzybiczną Sanitized®, skarpetki hamują rozwój mikrobów i zapobiegają jednocześnie przykremu zapachowi podczas użytkowania. Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu zapobiega przesuwaniu się skarpetki na nodze.Skarpetki nadają się znakomicie do aktywności fizycznej. Do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama