Ksiądz Biskup Antoni Długosz w "Ósemce"

  • 28.12.2017, 17:03
Ksiądz Biskup Antoni Długosz w "Ósemce"
Ksiądz Biskup Antoni Długosz pełni swą posługę w Częstochowie, nazwany został „biskupem od dzieci”, gdyż zajmuje się ich duszpasterstwem.

W roku 2007 został uhonorowany przez dzieci Orderem Uśmiechu. Biskup gościł w naszej szkole 11 grudnia. Dyrektorzy naszej Szkoły, Ksiądz Proboszcz par. NMP Królowej Polski oraz dzieci bardzo serdecznie przywitały Księdza Biskupa.

 

Uczennica z klasy IV b Wiktoria Jankowska zaśpiewała piosenkę "Wszystkie dzieci nasze są", Julia Stodulska z kl. III a "Bóg jest dzisiaj dzieckiem małym". Najmłodsza uczennica z kl. I a Zosia Maciejewska podarowała laurkę. Następnie inicjatywę przejął Ksiądz Biskup Antoni Długosz. Pokazując piękne ilustracje przekazał dzieciom katechezę na temat przeżywania czasu Adwentu i Bożego Narodzenia. Po czym dzieci tańczyły i śpiewały piosenki religijne: "Dzieckiem Bożym jestem ja", "Józefie stajenki nie szukaj", "Burza". Dzieci radośnie przeżyły ten czas nawiązując ciepły dialog z biskupem. Na zakończenie wszyscy gromkimi brawami podziękowali za obecność i zaśpiewali "Tango Francesco".

 

 

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe