Można się kąpać

  • 18.06.2009, 14:27
  • Mariusz Strzępek
Można się kąpać
Według ostatniego raportu opublikowanego przez tomaszowski SANEPiD możemy już korzystać z większości kąpielisk znajdujących się w Tomaszowie i okolicach. Niestety woda w Zalewie w Smardzewicach nadal jest zanieczyszczona.

Woda w kąpielisku na Zalewie Sulejowskim w Smardzewicach nie nadaje się do kąpieli z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne (przekroczona liczba bakterii typu coli). Kolejne badanie przewidziano na 22 czerwca.

Można natomiast bezpiecznie korzystać z kąpielisk:

- OSiR - ul. PCK 2/4 - rzeka Pilica
- Swolszewice Małe - Zalew Sulejowski (przy ośrodku "Borki")
- Karolinów - Zalew Sulejowski - (przy polu namiotowym)
- Tresta - Zalew Sulejowski - (przy polu namiotowym)

Kolejne badania wody w powyższych miejscach zostaną przeprowadzone 29 czerwca.
 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kiki
kiki 20.06.2009, 16:10
Gdyby tak rzeczywiście było....
Qrde - można by to nazwać fenomenem o zasięgu światowym.!
Szszepionka zbiorowa bakteriami coli !!!
Wpuszczają taką oczyszczoną siaję z Pietrzkowa do zalewu i wszyscy kąpiący sie w niej powinni być szczęsliwii bo władze samorzadowe zadbały o ich zdrowie wykorzystując nowe metody masowych szczepień przeciwko syfowi by colli nas nie łamało.
Qurde....ale zawiła zagadka,jak to jest naprawde z tymi sciekami do zalewu sulejowskiego....?
a
a 20.06.2009, 15:34
Proszę mnie poprawić jeśli mam złe informacje ale znajomy mnie mocno kiedyś przekonywał, że woda w zalewie stała się tak brudną od czasu gdy Piotrkow uruchomił nową oczyszczalnię ścieków. Stara oczyszczalnia też brudziła ale to "oczyszczone" coś wrzucała kanałem do Wolbórki. Nowa oczyszczalnia zaś to "oczyszczone" coś wrzuca bezpośrednio do zalewu. Przyznaję, że nie mam możliwości sprawdzenia autentyczności tej informacji, ale myślę że coś jest na rzeczy. Jeżdżę często rowerem do pracy przez most na Pilicy i widzę jak woda w rzece jest zielona nawet zimą. Może nie było tak w tym roku ale rok wcześniej to było tak nawet na koniec grudnia.
BG
BG 20.06.2009, 11:03
w zimie nie ma sinic ;|
kiki
kiki 19.06.2009, 22:58
Można się kompać.....ale w sterylnym opakowaniu !!!
KCh
KCh 19.06.2009, 08:09
a tak w ogóle to czekam... sezonu zimowego... chyba morsom te sinice nie przeszkadzają??:>
KCh
KCh 19.06.2009, 08:08
@1 dziwię się że będąc tak przekonana co do własnych racji obywatelka kiki jeszcze nie wezwała do tu CBA...

widać różnicę pomiędzy człowiekiem słowa a człowiekiem czynu...
gosc
gosc 18.06.2009, 16:27
sanepid, nie SANEPiD ;P
KK
KK 18.06.2009, 16:15
kiki, 100%. to byla moja pierwsza myśl... im kto więcej zapłaci, tym czystszą wodę w zalewie ma...
...
... 18.06.2009, 15:50
Dopiero nie mogliśmy.
Kwestia kilku dni i już ok ?
kiki
kiki 18.06.2009, 14:36
Ale blef,qurde,ta śmierducha spływa Pilicą niżej i co bakterie po drodze giną.
A wiatry jak zalew rozbujają to kto te zatoczki murem otoczył?.....
Kupa simichu takie bujdy bazgrolić,zapewne o kasiorę chodzi barmanom i kazali tak napisać.
Interesa muszą sie kręcić a zarazeni bakteriami niech sie leczą - najlepiej prywatnie.

Pozostałe