Wigilijna tradycja w ZSP nr 8

  • 25.12.2017, 22:37
Wigilijna tradycja w ZSP nr 8
Środowiskowa Wigilia Szkolna to szczególne Święto, które w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 co roku obchodzone jest nadzwyczaj uroczyście.

W piątek 22 grudnia wzorem lat poprzednich, po wigilijnych spotkaniach klasowych, w hali gimnastycznej szkoły przy ulicy Nadrzecznej odbyła się główna uroczystość. Zgromadzona była cała społeczność uczniowska oraz zaproszeni goście: Członek Zarządu Powiatu pani Barbara Robak, Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu pani Beata Stańczyk, ks. Piotr Kępniak – wikary parafii Najświętszego Serca Jezusowego, rodzice, kombatanci, emerytowani pracownicy szkoły, absolwenci oraz mieszkańcy osiedla Michałówek

W świątecznym programie artystycznym pod kierunkiem p.Joanny Kosior, wystąpili uczniowie: Aniela Bezat,Elżbieta Rudzka , Kamila Jeżak, Angelika Kszczot, Agata Mochola, Aleksandra Wojtaszek, Monika Kmita, Martyna Matuszewska, Zuzanna Widulińska, Mateusz Lizut, Szymon Pietruszczak,  Kacper Wilk i absolwentka III LO-Natalia Dembowska oraz chór szkolny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8.

Dzięki montażowi słowno-muzycznemu: „…gdy Niebo Ziemi dotyka…” przenieśliśmy się w magiczny czas Bożego Narodzenia. Słuchając pięknych, mądrych tekstów o Bożym Narodzeniu oraz wspólnie kolędując mogliśmy chociaż na chwilę zatrzymać się w przedświątecznej krzątaninie – znaleźć czas na refleksję i rozmowę z drugim człowiekiem. Na to, co w Boże Narodzenie jest przecież najważniejsze.

Dekoracja wnętrza sali gimnastycznej nawiązująca do Betlejem dopełniała poczucie atmosfery zbliżających się Świąt o co zadbali uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu.

Tradycyjnie rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą kartę świąteczną: I miejsce zajęła klasa II TA , II – klasa II B i III – klasa 3 TA. Wyróżnienia otrzymały klasy I A i I B. Nagrody wręczyli Dyrektor Szkoły pan Tomasz Migała i Członek Zarządu Powiatu pani Barbara Robak.Na koniec Dyrektor Szkoły zaprosił wszystkich przybyłych gości, nauczycieli, pracowników, rodziców na hol pierwszego piętra aby podzielić się opłatkiem i skosztować wigilijnych potraw.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie oraz firmie Chipita Poland-sponsorowi nagród dla uczniów.
Nad całością czuwały: p.Alicja Barszczyk, p.Joanna Kosior i p.Agnieszka Mela.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

 

 

Zdjęcia (19)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe