Dzień Dziecka rekreacyjnie

  • 1.06.2009, 15:46
  • Paweł Bogaczewicz
Dzień Dziecka rekreacyjnie
Dzieci i młodzież z tomaszowskich szkół spędziły dzisiaj kilka godzin nad Pilicą. OSiR zorganizował dla nich masę atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Były konkurencje sportowe, malowanie twarzy, paintball oraz wodowanie kajaków.

Festyn rozpoczął się o godzinie 10:00 i potrwał prawie do 15. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji dzieci mogły wziąć udział w konkurencjach sportowych oraz turniejach zręcznościowych. Dla każdego do dyspozycji był również dmuchany zamek czy zjeżdżalnia.

Bardzo duże zainteresowanie u zgromadzonych na imprezie dzieci wywołało stanowisko paintballowe, które zostało przygotowane przez tomaszowską grupę miłośników tego rodzaju strzelanek - PaintballhuntersTM. Kolejka praktycznie się nie kończyła. Wszyscy chcieli postrzelać do tarcz z prawdziwych markerów.

Strzelać mogli również ci co wolą Air Soft Gun. Chłopaki z organizacji strzeleckiej „Szpon” udostępnili sprzęt oraz amunicję.

Kajakarze z klubu sportowego „Amber” prowadzili konkurencje sprawdzające umiejętność pływania kajakiem a także tłumaczyli, jak należy zachowywać bezpieczeństwo na kąpieliskach. Zdradzali także techniki poprawnego wiosłowania.

Atrakcji było oczywiście więcej i wszystkie zostały udostępnione dzieciom zupełnie za darmo.

Nad bezpieczeństwem na festynie czuwali ochotnicy z Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Cordies”.

[reklama2]

 

Paweł Bogaczewicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe