Zagozdon ostatni

  • 28.05.2009, 10:24
  • Paweł Bogaczewicz
Zagozdon ostatni
W dzisiejszym numerze „Dziennika Samorządowego” opublikowano wyniki plebiscytu na Najpopularniejszego Samorządowca 2009 roku. Ranking podzielono na dwie kategorie. Pierwsza z nich miała wyłonić najpopularniejszego wójta, burmistrza i prezydenta miasta w województwie. Ostatnie miejsce w tej kategorii zajął… prezydent Tomaszowa Rafał Zagozdon. Żaden Tomaszowski radny nie został wybrany najpopularniejszym w regionie, lecz dość wysoko w plebiscycie uplasował się Mariusz Węgrzynowski.

„Dziennik Samorządowy” jest dodatkiem do wydania „Dziennika Łódzkiego”. Do rankingu kandydatów zgłaszali czytelnicy gazety wysyłając kupony. W tym roku oddano 56.862 głosy na około 28 tysiącach kuponów. Zgłoszono 201 kandydatów, to o 55 mniej niż w roku poprzednim.

W kategorii pierwszej, czyli „najpopularniejszy wójt, burmistrz i prezydent miasta w województwie łódzkim” wygrał Dariusz Woźniak, wójt Ruśca, który zdobył 9.629 głosów. Ostatnie miejsce zajął prezydent Tomaszowa Rafał Zagozdon, który zdobył jedynie 2 głosy i uplasował się na 45 pozycji w rankingu.

Poprosiliśmy prezydenta o skomentowanie tak słabego wyniku.

- Nie będę tego komentował – mówi twardo prezydent.

 


Najbardziej popularnym radnym w regionie został Mirosław Owczarek z Sieradza, który zdobył 5637 głosów.

W rankingu Tomaszów miał trzyosobową reprezentację. Czytelnicy „Dziennika Łódzkiego” oddali 13 głosów na Annę Grabek z Prawa i Sprawiedliwości, przez co radna zajęła 67 pozycję. Nieco wyżej znalazł się Zbigniew Kamiński, również z PiS – u. Zajął 60 miejsce i zdobył 20 głosów.

Z całej trójki rekordzistą jest niezrzeszony radny Mariusz Węgrzynowski. Zdobył 168 głosów, co dało mu 19 miejsce. To dobry wynik, gdyż w tym roku do drugiej kategorii czytelnicy zgłosili 82 radnych.

Mimo dwóch naszych telefonów radny Węgrzynowski nie potrafił znaleźć chwili czasu by ustosunkować się do swojego wyniku w plebiscycie.

Jak pisze „Dziennik Łódzki” w podsumowaniu wyników, w tym roku niewielu nominowanych przez czytelników samorządowców wpisywanych było na kupony niepodpisane albo niezawierające wypełnionych wszystkich wymaganych rubryk.

 


Zgodnie z obowiązującym regulaminem redakcja była zobowiązana odliczać niektórym radnym, wójtom, prezydentom miast i burmistrzom od kilku do kilkunastu głosów nieważnych.

Wiele głosów dotarło do redakcji po upływie terminu i nie zostały doliczone do punktacji. Jak twierdzi gazeta, takich kuponów nie było dużo i nie wpłynęłyby na końcowy rezultat konkursu.
 

Paweł Bogaczewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Prorok
Prorok 07.06.2009, 12:15
Ile jeszcze MARKETÓW posadzisz sobie w swoim ogródku-PREZYDENCIE,boje śię że ci może ogródka braknąć.
kiki
kiki 04.06.2009, 21:52
konkursy to tylko kliki ściema.
lukas
lukas 04.06.2009, 21:46
tak tylko prokuratura będzie miała dużo pracy po tej 4 letniej kadencji
JAPA
JAPA 04.06.2009, 20:39
wiadomo prezio i pan Janik są jeszcze przez rok władcami a, pÓzniej do widzenia
AK-47
AK-47 04.06.2009, 20:11
em a jednak lucas się myli......obecny dyrektor jest długoletnim znajomym prezia.Jeszcze z przed wyborów.I to przezio rozpostarł tam parasol ochronny nad niektórymi......A Wendrowski nie miał innego wyjscia jak to zaakceptować bo wszak prezio to jego pryncypał.
em
em 04.06.2009, 05:53
Ad 41. Akurat lukas się nie myli.
japa
japa 02.06.2009, 20:58
tak konkursy są tylko u prezia
AK-47
AK-47 01.06.2009, 20:27
Taaa....był.....chyba konkurs piękności!Tylko dlaczego wybrali tak niezbyt urodziwego?
nowy
nowy 31.05.2009, 22:50
Zaraz, zaraz; jaka decyzja. Przecież był konkurs.
AK-47
AK-47 31.05.2009, 19:38
Ad39-lukas mylisz się obecny dyrektor nie jest kolegą Wendrowskiego tylko Zagozdona.I to była jego(Zagozdona) decyzja o zatrudnieniu obecnego dyrektora.
Tomaszowiak
Tomaszowiak 31.05.2009, 19:32
czyli jeden galimatias koleżeński ???
lukas
lukas 31.05.2009, 13:34
dyrektorem jest pan Janik obecny sekretarz miasta, jak odejdzie to wróci na dyrektora , a tymczasowym PO Obowiązki jest kolega Wendrowskiego znany harcerz tomaszowski dowódca, który jeżdzi do Owsiaka, i organizator WOSP w naszym mieście
XZY
XZY 29.05.2009, 16:43
MAM pytanki do portalu.Możecie mi wyjaśnić kto jest Dyrektorem OSiR!!!.Słyszałem że były Dyrektor jest na bezpłatny urlopie!!!!!!!!!!!! czeka na zmianę Władz miasta( bo gyby coś nie wyszło??? Pytam się możecie Nam wyjaśnić szerzej tę sprawe
precyzyjniej
precyzyjniej 29.05.2009, 12:49
Do wpisu 24. Prezydent obecny nie był żadnym prezesem banku. Był jakiś czas naczelnikiem w PBG i coś ekonomistą głównym czy jakoś tak - na Mościckiego w PBG. A w ogóle wcześniej chyba zaczynał w Wistomie. To wszystko. W TBS chyba nie było wyjścia i musiał próbować być księgowym, ale nigdy nie miał o tym głebszego pojęcia i serca do tego. A że jako radny nie mógl być w zarzadzie spółki, to jakimś dyrektorem czegoś lub księgowym dawało sie obejść przepisy o zakazie zatrudnianiu radnych przez jednostki miasta. Niestety w TM to znany i powszechny smutny proceder. Co do Prezesa to nie był Prezesem tylko dyrektorem, krótko firmy chyba Skogar, która to niestety w 1-2 lata upadła pod jego rządami. Po upadłości przytulił się do PBG, bo nie miał co ze sobą zrobic - lata 90-te. Teraz z 10 lat żyje z polityki i profitów z niej (TBS). Najpierw w Unii Wolności, potem to jakieś forum z PSLem. Teraz chyba samodzielnie do miasta i powiatu pójdzie ze swoim komitetem. Bo PSL i łasy i chytry i niepotrzebny już do niczego. A jeśli już to prędzej z SLD tym razem.
zyczliwy
zyczliwy 29.05.2009, 09:55
Kazdy bedzie lepszy od Zagozdona.Lepiej zarezykowac z nowym niz cierpiec nierobstwo i asekuranctwo starego.Osobiscie uwazam,ze nie pomagaja mu bliskie kontakty z "liskami"rodem z SLD.Czas pokaze.Najwiekszy problem w tym ,ze jak wybory wygrywa sie za pieniadze "sponsorow"potem trzeba sie odwdzieczac!!Co i czyni nasz prezydent.Na inna dzialalnosc brak czasu.Zwolnienia od podatkow dobrze dzialajacych tomaszowskich firm musze kiedys znalezc final w organach kontrolnych.Tak latwo rozdaje sie pieniadze podatnikow.
wujek
wujek 29.05.2009, 09:32
@33. Kurcze, nie chodzi o to, ze kiedyś było lepiej. Gość o wielkim mniemaniu o sobie wygrywa za pomocą kolesi i ogromnych jak na Tom. pieniędzy, obiecuje przez trzy lata, że będzie dopiero, zaraz, za chwilę, jeszcze za chwilę itd lepiej i wspanialej, a jest jak jest. I nie jest jakimś gigantycznym sukcesem budowa basenu i czegoś jeszcze - przecież pracuje, bierze pensję, jakieś efekty jego "ciężkiej" pracy być muszą. "Położyć" miasta tak szybko jak firmy się nie da. Prezio ma do tego dyspzycje i talent, na szczęście wiele decyzji dot. miasta zapada poza magistratem (np prywatne firmy), i one zapewniają miastu i mieszkańcom jeśli nie rozwój, to chociaż byt.
śledczy
śledczy 29.05.2009, 09:13
Panie Prezydencie,Grzesiu podpieprzył Panu basen jeszcze nie zbudowany na rzecz kampanii do PE, ciekawe na co będzie miał ochotę w przyszłym roku w kampanii samorządowej, niech Pan uważa! bo wykoleguje Pana bez mydła.
szyderca
szyderca 28.05.2009, 21:34
@31 no patrz pan, za poprzedniego prezyde4nta tak kwitło a wystarczyły 3 lata i już upada !!!
aaaaaaaaa
aaaaaaaaa 28.05.2009, 21:23
Jesli prezio wyjedzie z "towarzyszami"z Sld to tylko z korzyscia dla miasta.A moze tak wczesniej???
zbycho
zbycho 28.05.2009, 18:05
Myślę że Pan Prezydent powinien wreście sie
wziąść do roboty Zajęte miejsce pokazuje jakim grajdołkiem pod rządami Pna Zagozdona
jest nasze kiedyś piękne miasto

Pozostałe