PUP refunduje tworzenie miejsc pracy

  • 22.04.2009, 12:00
  • PUP
PUP refunduje tworzenie miejsc pracy
Przedstawiamy informację Powiatowego Urzedu Pracy w sprawie możliwości uzyskania dofinansowania tworzenia nowych miejsc pracy na tereniu powiatu tomaszowskiego.

Powiatowy Urząd Pracy w Tomaszowie informuje, że począwszy od 24 kwietnia br wydawane będą wnioski o refundacje wydatków poniesionych przez pracodawców planujących utworzenie/doposażenie nowych miejsc pracy.

 

Kwota refundacji wynosi do 16.000,-zł dla jednego skierowanego przez PUP bezrobotnego - na jedno nowe miejsce pracy lub do 17.500,-zł - gdy bezrobotny jest w wieku ponad 50 lat.

 

Jak przekazał nam Z-ca Dyrektora PUP Arkadiusz Gajewski zasady przyznawania refundacji uległy, w stosunku do poprzednich lat, wyraźnej liberalizacji.

 

Ułatwienia dotycza przede wszystkich warunków jakie musi spełniać pracodawca ubiegający się o jej przyznanie. Urząd posiada na 2009 rok środki finansowe, które powinny zaspokoić potrzeby zainteresowanych pracodawców.

 

Opóźnienie w finansowaniu przez PUP tej formy aktywizacji osób bezrobotnych wynikało z braku rozporzadzenia wykonawczego Ministra Pracy, które ukazało się w dzienniku ustaw dopiero w dniu 21 kwietnia 2009 roku.

 

Szczegółowe informacje odnośnie zasad i warunków przyznawania refundacji uzyskać mozna w w siedzibie PUP w pok nr 13 oraz pod nr telefonu: (044) 724-60-79, (044) 724-04-24, a także na stronie internetowej  www.puptomaszow.pl .

PUP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe