Spotkanie z podróżnikami

  • 21.04.2009, 14:23
  • Paweł Bogaczewicz
Spotkanie z podróżnikami
Dzisiaj Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie gościła związanych z nią na co dzień podróżników. Dr Ewa Kubiak oraz dr Robert Wiluś opowiadali uczniom liceów i studentom o trudach związanych z podróżami i między innymi korzyściach z nich płynących. Wszystko ilustrowali ogromną ilością zdjęć z wypraw.

Spotkania były cztery. Jedno prowadził Wiluś, pozostałe Kubiak. Przybrały formę prezentacji z wypraw podróżników w formie wykładów, które połączone były z dyskusją ze zgromadzoną publicznością.

Dr Robert Wiluś opowiedział zebranym o walorach turystycznych Patagonii, a także scharakteryzował szeroko kulturę i atrakcje turystyczne Ameryki Południowej. Jego wykład cieszył się dużą popularnością. Aula była pełna. Później okazało się, że uczniowie nie wiedzieli, że mogą wybrać wykład w którym chcą wziąć udział i część z nich opuściła salę, by przenieść się na równoległe spotkanie z dr Kubiak.

Dr Ewa Kubiak w zajmujący sposób opowiadała o swoich podróżach. Na trzech kolejnych wykładach  wyczerpująco omówiła walory turystyczne Afryki (Etiopii, Namibii i Botswany), Azji (Indonezja), a także podobnie jak dr Wiluś, Ameryki Południowej, skupiła się jednak na Peru i Boliwii.

- Te spotkania wiążą się ściśle z kierunkiem studiów jaki oferujemy na uczelni, a więc z Turystyką i Rekreacją – mówi dr Waldemar Cudny, wykładowca. – Podróżnicy mogą doskonale pokazać na swoim przykładzie jak interesujące są podróże. W trakcie studiów nasi studenci również podróżują. Na pierwszym roku wyjeżdżają nad morze, na drugim w góry, a na trzecim za granicę. Ostatnio celem była Skandynawia, wcześniej Chorwacja – zachęca Cudny. – W trakcie każdej wyprawy uczą się. Na przykład poznają zawód pilota wycieczek – dodaje.

Podczas dzisiejszego spotkania zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą nauczania w Filii poprzez ciekawie zrobione ulotki informujące jakie kierunki można w niej studiować. Wyglądem przypominały prawdziwe indeksy.

Filia gościła uczniów wszystkich tomaszowskich liceów, a także grupę kilkudziesięciu uczniów z Opoczna.

 


 

Kontakt z autorem:

[email protected]

Paweł Bogaczewicz

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zuzka
Zuzka 21.04.2009, 22:21
całkiem przyjemne, aczkolwiek nie porywające.

Pozostałe