Przedszkolaki znają znaki

  • 15.04.2009, 16:50
  • Paweł Bogaczewicz
Przedszkolaki znają znaki
To nazwa II międzyprzedszkolnego turnieju, w którym dzieci poznają zasady ruchu drogowego. Na najlepszych czekają nagrody. Dziś odbył się pierwszy trening w ramach akcji organizowanej przez tomaszowską policję oraz Przedszkole nr 7, na którego terenie znajduje się miasteczko.

Zwycięzców turnieju poznamy w czerwcu. Od dziś co tydzień będą organizowane spotkania z dziećmi w miasteczku. Kolejne w przyszłą środę i czwartek. Będą w nich brały udział przedszkolaki ze wszystkich tomaszowskich placówek. Na dzisiejsze spotkanie zostało zaproszone Przedszkole nr 10 z Białobrzeg. Koordynatorem turnieju jest Iwona Iwanicka, wychowawca z „siódemki”.

 

- Mamy już przygotowany pełny harmonogram na kolejne tygodnie. Wszystko jest dokładnie zaplanowane – mówi Iwanicka. – Na przedszkolaków czekają rowerki, na których będą jeździły po miasteczku i poznawały realia prawdziwego ruchu na drogach – dodaje.Z sześcioletnimi słuchaczami spotkali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Marek Orzelski oraz Katarzyna Dutkiewicz tłumaczyli dzieciom jak należy zachowywać się na drodze, pytali o znaczenie znaków drogowych, a także uczyli bezpiecznej jazdy na rowerze. Wykorzystywali do tego odremontowane trzy lata temu miasteczko.

 

- Ku mojemu zaskoczeniu dzieci bardzo dobrze orientują się w przepisach. Mają dopiero sześć lat, a już wiedzą jak należy poruszać się na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym oraz, że przy opuszczaniu ronda należy zasygnalizować manewr prawą rączką – mówi Katarzyna Dutkiewicz, rzecznik tomaszowskiej policji

 

Przedszkolaki bardzo chętnie odpowiadały na pytania Orzelskiego, który na samym początku spotkania dał im do noszenia swoją policyjną czapkę.

 

- A jaki to znak? – pytał aspirant Orzelski wskazując na znany bardzo dobrze wszystkim kierowcom odwrócony żółty trójkąt.

 

- Trzeba się zatrzymać i przepuścić kierowców – odpowiadał mały Igor, sześciolatek, który na samym końcu spotkania został wyróżniony przez policjantów, jako najlepszy.

 

Tomaszowskie miasteczko ruchu drogowego znajdujące się w Przedszkolu nr 7 na ulicy Jałowcowej 6 liczy sobie już kilkadziesiąt lat. Po remoncie jest otwarte dla wszystkich odwiedzających. Przez 24 godziny na dobę jest monitorowane.

 

To jedno z dwóch takich miasteczek w województwie łódzkim. Drugie znajduje się w Bełchatowie.

 

Paweł Bogaczewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mili
mili 15.04.2009, 17:32
ja bym jeszcze do tej grupy dolaczyl osoby zatrzymane za jazde po pijanemu
mili
mili 15.04.2009, 17:31
pozytyw!!!

Pozostałe