Odpowiedni wygląd salonu fryzjerskiego – obietnica profesjonalnej usługi

  • 20.12.2017, 17:02
  • Mariusz Strzępek
Odpowiedni wygląd salonu fryzjerskiego – obietnica profesjonalnej usługi
W branży fryzjerskiej niebagatelne znaczenie odgrywa aranżacja salonu. Nowi klienci często na podstawie wyglądu wnętrza decydują, czy skorzystają z usług danego fryzjera. Wygląd salonu jest wizytówką jego pracowników i odzwierciedla niejako ich umiejętności.

Na co zwrócić uwagę przy aranżowaniu wnętrza salonu?

 

Wielkość pomieszczenia określa możliwości aranżacyjne. Rozmieszczenie gniazdek elektrycznych, odpływu wodno-kanalizacyjnego determinują rozmieszczenie konkretnych stref w pomieszczeniu. Niezależnie od metrażu, w każdym salonie musi być miejsce na określone stanowiska:

  • strefę mycia
  • stanowiska fryzjerskie
  • recepcję
  • poczekalnię
  • toaletę dla klientów
  • miejsce na przygotowywanie farb do koloryzacji
  • strefę socjalną

 

Elementy budujące klimat i atmosferę salonu

 

Czynnikami, które budują pozytywną atmosferę w salonie jest odpowiednio zaaranżowana recepcja i poczekalnia. Te elementy nie dotyczą jeszcze wykonywania samej usługi fryzjerskiej, ale sprawiają, że klient wyrabia sobie opinie o miejscu.

 

Recepcja ma być stanowiskiem, gdzie goście będą profesjonalnie przywitani. Pierwszy kontakt z pracownikami powinien zbudować w kliencie poczucie bezpieczeństwa. Obecnie dominuje kilka trendów w aranżacjach recepcji salonów fryzjerskich. Jednym z nich jest prostota i minimalistyczne formy, które wprowadzają ład i harmonię. Drugim popularnym stylem aranżowania jest eklektyzm we współczesnym wydaniu, czyli łączenie elementów z różnych epok.

 

Kolejną istotną strefą w salonie fryzjerskim jest poczekalnia. Miejsce powinno być wyposażone w wygodną kanapę lub fotele. Często właściciele salonów wstawiają tam również stolik kawowy i stojak z czasopismami. W poczekalni klient powinien się zrelaksować i odprężyć przed właściwym zabiegiem fryzjerskim.

 

Odpowiednie umeblowanie salonu

 

Ogromne znaczenie mają dobrze dobrane meble fryzjerskie. Fotele na stanowiskach powinny mieć regulację wysokości, żeby można je było łatwo dopasować do klienta. Siedzisko musi być wygodne, a oparcie nie może utrudniać pracy fryzjerowi. Stanowiska nie powinny być ulokowane zbyt blisko siebie, by każdy specjalista miał odpowiednią przestrzeń do pracy. Poza tym, przy fotelu powinna znajdować się konsoleta lub szafka, do której fryzjer będzie odkładał przyrządy jak: wałki, szczotki, nożyczki. 

 

Urządzając salon fryzjerski trzeba pamiętać o wygodzie klienta. Wizyta u fryzjera ma być czasem relaksu i odpoczynku. Oczywiście świetnie zaaranżowane, klimatyczne pomieszczenie, które buduje w gościach pewną ciekawość i chęć ponownego odwiedzenia salonu, musi mieć poparcie w umiejętnościach fryzjerskich. Poza funkcjonalnością w salonie niezbędne jest zachowanie higieny i porządku. Oba elementy: dobrze urządzone wnętrze ze świetną atmosferą i usługi na najwyższym poziomie sprawią, że klienci z ochotą będą wracać do tego miejsca i polecą je znajomym i rodzinie.

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe