Będzie taniej? Chyba nie....

  • 17.03.2009, 08:50
  • Mariusz Strzępek
Będzie taniej? Chyba nie....
Media ogólnopolskie donoszą ostatnimi czasy o dużych spadkach cen mieszkań w większości dużych miast Polski. Cena za metr mieszkania jest niższa w Łodzi, Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Przyczyną dużych obniżek jest z jednej strony kryzys gospodarczy i zmniejszony popyt ale z drugiej do granic możliwości windowane marże deweloperów. Na dzień dzisiejszy cena mieszkania w Tomaszowie utrzymuje się na stałym poziomie.

Cena metra kwadratowego mieszkania w budynku wielorodzinnym wybudowanego przed 1990 rokiem, czyli w wieku do lat 30 waha się od 2500 do 3000 złotych.

 

Nieco drożej kosztują nowsze, wybudowane po 1990 roku. W zależności od jakości wyposażenia cena ich może oscylować w granicach 3500 złotych.

 

Jak widać, w odniesieniu do mieszkań dostępnych na rynku wtórnym na chwilę obecną nie widać istotnych różnic w porównaniu z rokiem 2008.

 

Czy sytuacja w odniesieniu do mieszkań nowych, oferowanych na rynku pierwotnym przedstawia się u nas inaczej?

 

Otóż ceny deweloperskie kształtują się w granicach od 3.300 do 4.000 złotych. Nie odbiegają więc one poziomem od cen ubiegłorocznych.

 

Deweloperzy tłumaczą, że spadki cen mieszkań w dużych aglomeracjach miejskich wynikają raczej z faktu, iż wiele z nich nabywanych było w celach spekulacyjnych. W Tomaszowie ceny natomiast już od dawna dostosowane były do potrzeb i możliwości mieszkańców i dlatego pozostają na stałym poziomie mimo znacznie niższych cen materiałów budowlanych.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcin 26
Marcin 26 20.03.2009, 11:00
Czy w tym mieście coś się zmieni na lepsze?
Chyba nie, tak jak "cenne" ceny mieszkań.
Relatywnie taniej jest w Warszawie ze względu na przyzwoite zarobki. Tutaj, w TM ile trzeba pensji nauczyciela na 1 metr mieszkania?
czytelnik
czytelnik 19.03.2009, 09:47
Korekta oświadczenia majątkowego za rok 2007 p. Zenona Adama Łaskiego:
dochód: 9 353 809 PLN, (ponad 9 milionów!!!)
oszczędności: 952 832 PLN,
udziały Pionier: 775 419 PLN,
11 004 EU

http://80.53.61.163/?id=16

Bez komentarza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kiki
kiki 18.03.2009, 22:03
O jakiej tu konkurencji mowa.
Chcesz wojnę gangów w Tomaszowie wywołać.
Mafia w mieście jak narazie mocna i rządzi.
Może z czasem coś się zmieni bo narazie to tego nie widać.
bez mieszkania
bez mieszkania 16.03.2009, 10:38
Brak konkurencji to chory rynek, wszędzie spadają ceny. A u nas?

http://www.rp.pl/artykul /2,275978_18_proc__znizki_u_de welopera__To_mozliwe.html
blokowiczka
blokowiczka 16.03.2009, 08:49
@ 6 pisz za siebie, mi na szcescie udalo sie kupic mieszkanko uzywane i po generalnym remoncie niczym nie odbiega od nowoczesnych mieszkan w nowych blokach. poza tym "nowe" mieszkania sa tak beznadziejnie skonstruowane, duzy pokoj to tak naprawde malusia klitka, kto sie teraz remontuje i urzada wie o czym pisze. nie ma to jak mieszkanka przodownika, jedyny mankament to sciana z plyty i bolaczka przy zawieszaniu obrazkow itp
kiki
kiki 15.03.2009, 18:10
O,[email protected] to sześć,ale tu tylko mafia rządzi.
byly tomaszowianin
byly tomaszowianin 15.03.2009, 17:19
ale kto w tym grajdole chce mieszkac? za taka sama kase mozna kupic mieszaknie w cywilizacji, a nie na tym brudnym, skorumpowanym i dziurawym kociewiu...
xxx
xxx 15.03.2009, 14:36
Nic dodać nic ująć... Cena mieszkań w Ezbudzie wzięły się z księżyca, ich wykonanie, wykończenie pozostawia wiele do życzenia... Sztuczne i wyimaginowane centy to priorytet w obecnej chwili w tejże firmie...A kwestia tego że największy deweloper jest jednoczesnie przewodniczącym rady? - pytanie retoryczne
kiki
kiki 15.03.2009, 14:27
ajajaj....wszedzie budownictwo tanieje a w Tomaszowie ciesza się barany,że ustabilizowały się ceny mieszkań.
A kto to jest główny budowniczy w mieście jak nie "władza".
SLD
SLD 15.03.2009, 14:19
A czy Zagozdon zapisł się w końcu do LSD?
młodzi bez mieszkani
młodzi bez mieszkani 15.03.2009, 12:22
"W Tomaszowie ceny natomiast już od dawna dostosowane były do potrzeb i możliwości mieszkańców i dlatego pozostają na stałym poziomie mimo znacznie niższych cen materiałów budowlanych."
Wręcz przeciwnie,ceny mieszkań w TM są olbrzymie i z księżyca, zważywszy na fatalnie niskie zarobki, brak pracy i perspektyw. To zacytowane twierdzenie jest POkrętną obłudą.
Czy fakt, że największy, główny deweloper przewodniczący rady miasta p.Łaski nie ma konkurencji, nie jest tego POwodem, że nic ceny nie spadły?, a jemu włos z głowy?
kiki
kiki 15.03.2009, 11:47
No przecie tokupa ćwaniaczków.Jak usłyszeli,że rząd będzie dopłacał do albo spłaci kredyty zaciągnięte na budownictwo mieszkaniowe to niby ta banda dlaczego miałaby obniżać koszty budownictwa mieszkaniowo-rodzinnego.
Spek ulanty,nieroby,ćwaniaki i złodzieje.
KRWIOPIJCY !!!

Pozostałe