Nieoczekiwany uśmiech Fortuny

  • 13.03.2009, 07:00
  • Mariusz Strzępek
Nieoczekiwany uśmiech Fortuny
Tomaszowskiemu powiatowi udało się pozyskać prawie 1,6 miliona złotych, które przeznaczone zostaną na zakup sprzętu medycznego dla naszego szpitala. Co ciekawe, wniosek przygotowano w 2004 roku.

To, że pieniądze najprawdopodobniej trafią do nas, to czysty przypadek. Wiąże się on z niewykorzystaniem całości funduszy Unii Europejskiej na lata 2004-2006.

 

- Urząd Marszałkowski poinformował nas, że jest jeszcze możliwość skorzystania z funduszy – mówi nam Klaudiusz Wilmański naczelnik Wydziału Strategii Starostwa Powiatowego. -  Mieliśmy gotowy praktycznie już od 2004 roku wniosek pod nazwą „Zakup sprzętu dla Szpitala rejonowego w Tomaszowie” , który poprzednio dwa razy nie „załapał” się do realizacji. Tym razem się udało.

 

Udało się i wniosek został zaakceptowany pod względem formalnym przez Urząd Marszałkowski. Teraz trafił do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

 

W ramach programu wydatkowano już 535 tysięcy złotych. Zakupiono sprzęt medyczny m.in. elektrokardiograf, kardiomonitory, aparat EEG i do znieczulania pacjentów.

 

Teraz władze powiatu chciałyby zakupić aparat do zdjęć RTG za 623 tysiące złotych, pompy inwazyjne   stoły rehabilitacyjny i operacyjny i inne urządzenia.

 

Całość sprzętu zostanie przekazana w nieodpłatne użytkowanie nowej spółce Powiatowe Centrum Zdrowia, która wydzierżawi od Powiatu również dotychczasowe wyposażenie szpitala.

 

Warto również wspomnieć, że udział w Powiatu kosztach kwalifikowanych projektu to 25%.

 

Kolejny wniosek, dotyczący sfinansowania zakupu drugiego aparatu RTG składać będzie już spółka w swoim imieniu. 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kiki
kiki 20.03.2009, 23:47
[email protected] i nie oddadzą.Po to powołali nową społkę by pozbyć się długów a resztę zrobić w konia.
RTVAGD
RTVAGD 20.03.2009, 22:08
Do stanisława- jak to mi pieniędzy nie oddadza, ja dostarczam towary dla szpitala na fakt. płatne przelewem wiszą mi z 10 tys. i co mam za 25 lat odzyskać?
kiki
kiki 20.03.2009, 12:24
No,no...prawdziwy los ze śmiechu fortuny.
Sprzęt za darmo.Pacjentowi każa swoje leki przynosić bo takich jak potrzeba to nie mają.
Przeciwbólowych też nie daja bo nie mają.
Niech im młotki w łape dadzą do uśmierzania bólu co spowoduje jeszcze wieksze oszczedności.
Początkowo zabieg zrobią ale dalsze leczenie w gabinecie prywatnym bo ze szpitala kopa sie dostaje od reki jesli mozna sie tylko ruszac.
Zarcie dla anoretyków i tych co wolą fiknąć z głodu.
Takie oto opinie i wyniki zebrałam na rynku.
stanisław
stanisław 20.03.2009, 11:48
To proste, ale zarazem czy nie wkurzające, nowy sprzet kupowany jest za kasę ale dla już nowego podmiotu, jak on ma nie mieć zysków, jak nie bedzie dobrze prosperował. Ja się zastanawiam co zrobią po 1 lipca wszyscy co mają kase do odzyskania ze szpitala. Starosto bój się, reszte włosów ci wyskubią jak nie będziesz chciał oddać. Farmazony na ostatniej sesji gadałeś Pan, że dług rozłożysz na 25 lat.
Na 25 lat ciebie Panie starosto, wszystkich radnych tych i byłych oraz dotychczasowych i byłego dyrektora, winno się wsadzić do pudła za obecna sytuację szpitala.
kiki
kiki 15.03.2009, 15:12
O,o...POpaprańce to takie mańce...jadą na porzedników równo (filce) - a ze szpitalem robią tak samo i jeszcze gorzej.Nowej spółce oddają wszystko nieodpłatnie.
Czyli co...jedna banda zmienia drugą bandę,cel ten sam uwłaszczyć sie nie swoim ale pozbawić dobra drugich.
Mongolizm totalny,złodziejstwo i rozbój w biały dzień.
u.e
u.e 15.03.2009, 13:34
Na pewno dostęp do usług medycznych będzie na doskonałym poziomie po otrzymaniu 1,6 mln złotych. O czym wszyscy niebawem się przekonamy po przejęciu zadań leczniczych od szpitala przez Tomaszowskie Centrum Zdrowia w sytuacji gdy NFZ zastanawia się czy wziąć kredyt ponieważ prawdopodobnie nie starczy pieniędzy do końca roku.Zapewne Pan Tomaszowiak orientuje sie w cenach sprzętu medycznego ale tylko może łaskawie mu przypomnę ze dobry rentgen cyfrowy z oprogramowaniem to wydatek rzędu 800-1 mln złotych,nie piszę o innych sprzętach bo pewnie i tak Pan Tomaszowiak nie wie co to jest i do czego służy.
scort
scort 15.03.2009, 11:32
a tak naprawde to o co walczymy? o to zeby bylo gdzie sie leczyc - przynajmniej tak mi sie wydaje - wiec wedlug mnie srodki sa niewazne ktore zostana do tego wykorzystane
moze to byc ciocia z ameryki
moze byc spadek albo darowizna dziadka tuska - najwazniejsze zeby szpital funkcjonowal i dostep do uslug medycznych byl na zadowalajacym poziomie
ale jak widac wielu czytelnikom sie to nie podoba - moze dlatego ze oni nie potrafili tak podzialac
u.e
u.e 15.03.2009, 10:17
Panie Tomaszowiak! Na temat proszę pisać a nie wymyślać inwektywy!Jak sie nie ma nic do powiedzenia zawsze można powiedzieć że ktoś jest głupi.Nie posunę się do tak niskiej argumentacji wobec Pana ,zakładam ze jest Pan normalny.Sądzę jednak że wiedzy o roztrząsanym temacie Panu nieco brakuje.Może to szkoda że szpital nie kupi jednak pomp inwazyjnych wtedy być może taką pompą można by drogą inwazji wpompować Panu trochę kultury bo na rozum raczej nie liczę.Nie wysyłam Pana na Oddział Psychiatryczny bo to straszne miejsce-ale życie jest przewrotne.Oby Pan sie tam kiedyś nie znalazł
chociaż głupoty tam nie leczą tylko zaburzenia osobowosci ,a zresztą sadzę że Pana przypadek można uznać za nieuleczalny.Serdecznie pozdrawiam.
kiki
kiki 15.03.2009, 08:04
[email protected]ło qurde idiota...już poczuł sie właścicielem szpitala.Zaproszenia rozsyła i to publicznie.
Można zwiedzic tę oaze szczęśliwości tylko powiedz czy przyśc w kasku i z tarczami ochronymi i z obstawą MW bo z takim z pozoru różnie bywa.Najwiekszym furiatem w takiej placówce jest ten co tam dowodzi.Może tobie właśnie potrzebna jest czasowa obecność na niesfoim ddziale w innym psychiatryku.
Tomaszowiak
Tomaszowiak 15.03.2009, 00:34
kiki zapraszam na nasz oddział psychiatryczny!
kiki
kiki 14.03.2009, 20:10
od Tuska jeszcze nic nie dostali a ciesza się...ze im mało łba obietnica nie rozwali.
Qrde jeszcze nie wiedzą,że kto obiecuje to nigdy słowa nie dotrzymuje.
Tomaszowiak
Tomaszowiak 14.03.2009, 19:40
u.e rozumiem, że masz swój własny wspaniały pomysł na uzdrowienie szpitala ale nam go nie zdradzisz. A pieniędzy od Tuska nie powinniśmy brać bo są be! Całe szczęście, że cały czas funkcjonuje oddział psychiatryczny! Mamy gdzie cię położyć.
u.e
u.e 14.03.2009, 17:23
Pewnie że przypadek, bo przecież nie celowe działanie.Ale ,ale już dzielą skórę na niedźwiedziu-a nie łaska najpierw oddać pieniądze które się pożyczyło ok .55 melonów?
A nie łaska oddać pieniądze które się jest winnym pracownikom za różne sprawy,a nie łaska oddać szmal dostawcom?To jakby rodzina która ma 50 melonów długu wygrała w Toto-lotka milion i planuje jaki sobie kupi samochód i telewizor LCD a długach nie chce słyszeć.Doskonale wiem że to jest inna pula pieniędzy i nie można jej przeznaczyć na nic innego.Ale trochę ciszej nad tą trumną.Przecież to na siłę napychanie pieniędzy i sprzętu do przyszłej spółki.Dziwne że przez tyle lat nie było pieniędzy na nic, a teraz raptem miesiąc czy dwa przed przekształceniem się ni stąd ni z owąd się znalazły.Propaganda PO działa.Premier TUSK powiedział że szczególnie się będzie interesował losem tomaszowskiego szpitala to i się interesuje. PO za wszelką cenę chce pokazać w Tomaszowie sukces swego planu B, więc różne dziwne rzeczy będą się propagandowo zdarzały-nie uchroni to jednak Służby Zdrowia i PO przed kompromitacją tego rozpaczliwego planu B.A potrzeby sprzętowe szpitala i dostosowawcze do norm U.E są dużo większe niż jakieś 1,6 miliona.Propaganda i tyle.
u.e
u.e 14.03.2009, 17:02
Pompy nie inwazyjne tylko infuzyjne,od infuzji czyli wlewu leku zwykle dożylnie.
Inwazja to inaczej rozprzestrzenienie ,zajęcie.
Pozdrawiam
kiki
kiki 13.03.2009, 15:52
Nio,nio...pamietać jednak należy,że fortona kołem sie toczy....
wiewiórka
wiewiórka 13.03.2009, 14:20
Wszystkie szpitale ,które w odpowiednim czasie złożyły wnioski otrzymują kasę- Tomaszów jest jednym z nich-ŻADEN SUKCES-po prostu idzie to z automatu.Co do dalszych losów szpitala -zobaczymy.Może się coś wydarzy... Na przykład....??????????
xyz
xyz 13.03.2009, 14:05
no to teraz wiadmo skad maja nowi ordynatorzy kase na dosprzetowienie oddzialow. wiadomo skad ten nowy sprzet, przywieziony w walizkach od pierwszego dnia ich urzedowania.
w ten sposob mozna dalej uprawiac propagande sukcesu nowej spolki, ktora jak tylko powstanie to sprawi, ze takie cuda beda na porzadku dziennym.
mozna bedzie wreszcie wykazac, ze wyrzucenie na bruk dotychczasowej kadry, mialo sens(bo byla nieudolna w pozyskiwaniu srodkow). nowi jak tylko przyszli, to od razu jest i kasa. dla "starych" nie bylo...
a moze celowo jej nie bylo?
cuda nad cudami...
ps. a gastroskop w szpitalu jak nie dzialal, tak nie dziala nadal panie starosto!!!
ldfkgj
ldfkgj 13.03.2009, 11:36
@przeważnie zrealizowanie rozpoczetych projektów poprzedniej kadencji przypisuje sie kadencji obowiazujacej to samo bedzie z budowa nowej siedziby starostwa...
kiki
kiki 13.03.2009, 11:17
Ha,ha...cudoki to cudoki.!!! Trafiło się ślepej kurze ziarno.To jest mafijna zagrywka.!!!
REJ
REJ 13.03.2009, 10:47
Śmiechu warte-co ma Wilmański do realizacji wniosku z 2004?
Kpiny czy co?

Pozostałe