Wokół basenu

  • 23.01.2009, 12:23
  • Mariusz Strzępek
Wokół basenu
Kilka tygodni temu rozstrzygnięto przetarg na budowę pływalni przy Zespole Szkół numer 4 na osiedlu Niebrów. Od dawna zapowiadana inwestycja ruszy już w najbliższym czasie. Do przetargu przystąpiły dwa konsorcja. Wygrało firmowane przez tomaszowski ARTOM.

Konsorcjum ARTOM-u przebiło swojego konkurenta, którym była firma Polaqua (znana u nas z budowy ronda im. Olimpijczyków, główny wykonawca Stadionu Narodowego w Warszawie) o ponad 3,5 miliona niższą ceną. Budowa przyszkolnego basenu na Niebrowie będzie kosztować miasto 14 milionów 550 tysięcy złotych.

 

W budżecie na ten cel zarezerwowano 15,2 miliona złotych. Pozostała z przetargu kwota zostanie najprawdopodobniej przeznaczona na nadzór inwestorski, który zlecony ma zostać profesjonalnej firmie zewnętrznej, specjalizującej się w nadzorze tego typu inwestycji.

 

Rozstrzygnięty już przetarg został jednak oprotestowany. Z jego wynikiem nie chciała zgodzić się inna tomaszowska Firma budowlana.

 

- Rzeczywiście protest do przetargu złożyła firma Joka – potwierdza nam informację Adam Koziełek naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych UM. – Naszym zdaniem jednak jest on bezzasadny.

 

Firma Joka, bo o niej mowa, nie brała udziału w przetargu, mimo że od początku deklarowała zamiar przystąpienia do niego.

 

- Pobrano specyfikację, zadano nam pytania, na które udzieliliśmy wyczerpującej odpowiedzi i na tym się skończyło, oferta do nas nie wpłynęła – mówi portalowi naczelnik Koziełek.

 

Dlaczego więc wpłynął protest? 
 

- Joka zarzuca nam zastosowanie niewłaściwej technologii, warunki dotyczące realizacji inwestycji, w tym możliwość wykorzystania podwykonawcy. Tymczasem to my jesteśmy podmiotem zamawiającym. Wyłączenie podwykonawców nie jest przypadkowe. Nie chcemy tracić kontroli, nad główną, najważniejszą częścią projektu. A podwykonawcy nie są stroną podpisywanej przez nas umowy – dodaje.

 

Protest Joki został odrzucony. Podstawowym powodem jest fakt, że wpłynął on do organu organizującego przetarg po ustawowym, nieprzekraczalnym terminie 7 dni. Ponadto Urząd uważa, że firma nie jest stroną tego postępowania przetargowego, ponieważ do niego nie przystąpiła.

 

Zdaniem miejskich urzędników odpowiedzialnych za procedury przetargowe, każdy podmiot miał równe szanse w przetargu, każdy miał również prawo zapoznania się z dokumentacją i złożenia zapytań. Z tego prawa skorzystała również Joka.

 

Firmie nie służy odwołanie do Sądu od rozstrzygnięcia protestu, tym samym realizacja inwestycji pozostaje nie zagrożona.

 

- Zgodnie z warunkami przetargu, wykonawca musi przejąć od nas teren budowy niezwłocznie po podpisaniu umowy. Planujemy, że nastąpi to już w przyszłym tygodniu – poinformowano nas w Wydziale Zamówień Publicznych.

 


 

Czytaj również

 

Nowy basen przyszkolny

 

Będzie basen i nie tylko

 

Coz tym basenem

 

Papierowe wizje

 

Aquaporojekt

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

;/
;/ 26.01.2009, 13:41
No i kurcze wszystko na Niebrowie no nie??
wiki
wiki 24.01.2009, 13:15
Dawno straciłem szacunek dla władz naszego miasta sami na to zapracowali.
A***
A*** 24.01.2009, 13:11
Jak oni zrobią basen dla uczniów, a pozniej dla ludzi z poza szkoły to bedzie to n ajwieksza głupota....... Jak to kiedys powiedziano w sejmie... "panowie co by tu jeszcze spieprzyć"
...
... 23.01.2009, 20:49
Ani dla tych ani dla tych aby był dla zwykłych ludzi.
Bo taki basem miał być.
Basen dla szkoły jest w SP12 i styka...
kiki
kiki 23.01.2009, 20:25
Nie dla nie uczniów,ale sitwy z układu.!!!
...
... 23.01.2009, 19:35
I w końcu to basen dla wszystkich czy dla uczniów szkoły ,a po lekcjach dostępny dla " nie uczniów " ?
CBŚ
CBŚ 23.01.2009, 14:59
Ciekawe spostrzeżenie... Basen będzie parę metrów od domu Przewodniczącego... To sprawa dla CBA
rado
rado 23.01.2009, 13:06
Skandal
A kto wybuduje zatem basen w miejscu gdzie znajdować się powinien, czyli na tzw. błoniach w okolicach mosiru?
Panie Prezydencie. Mam osobisty szacunek do pańskiej osoby, ale działania podejmowane przez pański gabinet na czele którego niestety nie stoi prezydent miasta wybrany w wyborach bezpośrednich, lecz przewodniczący- biznesmen napawają mnie wielkim niepokojem co do jakiej kolwiek możliwości rozwoju naszego miasta. W przyszłych wyborach swój głos oddam tym razem raczej na kogoś innego.
...
... 23.01.2009, 12:36
W Referacie Zamówień Publicznych.

Pozostałe