Uwaga na grypę!

  • 15.01.2009, 14:49
  • Acid Burn
Uwaga na grypę!
W Wielkiej Brytanii, Irlandii i Portugalii podniesiono alarm w związku z epidemią grypy. Lekarze ostrzegają, że wirusy nie znają granic i najprawdopodobniej już za kilka tygodni grypa sezonowa może pojawić się w Europie Środkowej.

Grypa to ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem grypy. Każdy wie, że choroba ta przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową (np. podczas kichania) a największą ilość zachorowań odnotowuje się podczas sezonowych epidemii. Grypa powoduje obłożną chorobę a w części przypadków mogą występować różnego rodzaju powikłania.

Grypa rozpoczyna się najczęściej gwałtownie i od początku towarzyszą jej ostre objawy. Nie należy jej mylić z przeziębieniem, które ma wiele podobnych objawów. Dla przeziębienia charakterystyczne jest stopniowe pojawianie się dolegliwości i nieżyt nosa, który nie jest typowym objawem i nie występuje u każdego pacjenta w przebiegu grypy. Okres najbardziej nasilonych objawów ostrej infekcji wirusowej górnego układu oddechowego trwa zwykle około 3-4 dni. Wydłużenie tego okresu jest wskazaniem do wizyty lekarskiej. Grypa objawia się wysoką gorączką, dreszczami, bólami mięśni, głowy, gardła oraz suchy kaszel.

Sprawdziliśmy jak się ma sytuacja w tomaszowskich przychodniach. Na nasze pytanie o wzrost zachorowalności na grypę lekarze dyżurni stwierdzali, że chorych jest dużo ale sytuacja jest normalna i opanowana. Poczekalnie nie pękają w szwach i objawów epidemii na razie nie widać.

Acid Burn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 16.01.2009, 13:46
cóż za spostrzeżenie kiki, brawo, długo nad tym myąlałaś. czasem jak Cie czytam to mi słabo...
kiki
kiki 16.01.2009, 11:07
Co tam grypa,prawdziwą chorobą jest głupota naszych samorządowców.To gorsze niż choleryczna grypa razem.

Pozostałe