Prezydent na lodzie

  • 16.12.2017, 00:03
  • Joanna Sztymelska
Prezydent na lodzie
W czwartek, 14 grudnia 2017 roku, odbyło się uroczyste otwarcie Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. To pierwszy kryty tor lodowy w Polsce i jeden z nielicznych takich obiektów na świecie. Uroczystość poprowadził Piotr Dębowski, polski dziennikarz i komentator sportowy TVP Sport.

Powitał zaproszonych gości, wśród których znaleźli się między innymi: Andrzej Duda - Prezydent RP, Witold Bańka - minister sportu i turystyki, Krzysztof Łapiński - sekretarz stanu Karol Młynarczyk - wicewojewoda łódzki, Marek Matuszewski, poseł przewodniczący kultury fizycznej  i sportu i turystyki, poseł - Łukasz Rzepecki, Marek Mazur - przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, ksiądz Edward Pleń - duszpasterz sportowców, Zbigniew Bródka - mistrz olimpijski z Soczi, na dystansie 1500m, Mirosław Kukliński - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, przedstawiciele służb mundurowych, radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu oraz gospodarz obiektu - Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

 

Marcin Witko zwrócił się do sportowców "Drodzy sportowcy, tak szlifujcie w tej arenie swoją formę, aby waszymi sukcesami mogła cieszyć się cała Polska".


Arena może pomieścić dziesięć tysięcy widzów, dzięki dobremu oświetleniu można realizować transmisje w formacie HD na najwyższym poziomie. Kubatura tego budynku, to ponad 300 tysięcy metrów sześciennych, a powierzchnia ponad szesnaście tysięcy metrów kwadratowych. W obiekcie znajduje się wielofunkcyjne boisko, na którym można rozgrywać mecze piłki siatkowej, piłki ręcznej i koszykówki. Jest też pełnowymiarowe lodowisko służące łyżwiarzom figurowym, hokeistom i short trackowcom. W obiekcie znajdują się też miejsca na siłownie i sale konferencyjne.


Głos zabrał Prezydent Rzczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Pogratulował Prezydentowi Tomaszowa Mazowieckiego inwestycji, w której realizację od początku wierzył. Poseł Marek Matuszewski odczytał list skierowany do Marcina Witko od prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Ksiądz Edward Pleń poświęcił obiekt.

 

 

Marcin Witko podziękował wielu osobom, które zaangażowane były w powstanie inwestycji. Statuetkę otrzymał Witold Bańka, Roman Derks - prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, Tomasz Jurek - wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego,  pracownicy Urzędu Miasta: Adam Koziełek, Dariusz Żeleźny, Andrzej Pawlik, Karolina Czok, Gabriel Stefańczyk-Wlazło, Jolanta Wojtkiewicz, Roman Kalita i Paweł Malej ze Starostwa Powiatowego. Michał Gola i Tomasz Głażewski z 4Design, którzy stworzyli koncepcję Areny.

 

Sylwester Piętak z Embi Architekci, który projektował Arenę Lodową.  Roman Saczywko prezes Rosa-Bud, Ryszard Stąpór - dyrektor Rosa-Bud, Radosław Brudnicki - kierownik budowy z Rosa-Bud - firmy, która wykonała tę inwestycję. Paweł Abratkiewicz, Jolanta Kmiecik i Wiesław Kmiecik - to osoby, które wspierały to przedsięwzięcie, dawały cenne rady i pomysły, dzięki którym arena powstała w takim, a nie innym kształcie. Wiedziały na jakie detale należy zwrócić uwagę, aby sportowcy, którzy będą w arenie trenować,  byli zadowoleni. Podziękowanie otrzymał też Zbigniew Bródka. Bogumiła Drozdowska odebrała podziękowanie dla Bogusława Drozdowskiego, który niestety nie doczekał otwarcia areny, ale to on był twórcą łyżwiarstwa szybkiego w Tomaszowie Mazowieckim. Statuetka została też wręczona prowadzącemu spotkanie - Piotrowi Dębowskiemu.


Na zakończenie oficjalnej części wystąpiła Iwona Kmiecik z chórem z Miejskiego Centrum Kultury, filii MOK, pracującym pod kierunkiem Katarzyny Borowskiej.

 


Joanna Sztymelska

Zdjęcia (14)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

płacący podatki w TM
płacący podatki w TM 27.12.2017, 10:13
Panie Andrzeju Kiermas ciekaw jestem czy pan będzie taki dumny za rok jak miasto będzie musiało dołożyć z naszych podatków , bo jakoś nie zapowiada się że wyjdzie na plus
Edek
Edek 27.12.2017, 13:40
pan Kermas jest tak dumny że sam dołoży do kasy
TTRR
TTRR 24.12.2017, 14:22
Widać Pan Chachuła jest wszystkowiedzący ,który porównuje w Tomaszowie łyżwiarstwo szybkie ze skokami narciarskimi.Tak samo można porównywać bobsleje ze skokami w Zakopanem.
Łukasz Chachuła
Łukasz Chachuła 29.12.2017, 07:19
A to co tor lodowy (bobslejowy) też nam obecna władza pobuduje w TM????
Precz z Komendantem.
Precz z Komendantem. 22.12.2017, 07:38
Dlaczego jak przyjerzdza długopis to policjia chcąc się wykazać nakłada mandat za mandatem, żeby się podchlibić nieszczęsnemu komendantowi ??? a ten wpływami do budrzetu ???Przecież to my spłacamy wszystkie długi zaciągnięte przez państwo więc powinniśmy być traktowani godnie a nie jak peselki do oskubania.
mandat
mandat 24.12.2017, 14:24
skoro ktoś dostaje mandat,to oznacza,że się należał.Jak będziesz jeździł zgodnie z przepisami to mandatu nie dostaniesz.
!
! 22.12.2017, 10:22
Nastąpi dzień .. faryzeusze zjedzą swój własny ogon .
prezes
prezes 21.12.2017, 17:12
Bardzo mnie martwi brak reakcji ze strony nauczycieli("trenerów&qu ot;) pracujących z dzieciakami w klasach sportowych łyżwiarstwa szybkiego w naszych podstawówkach.To samo dotyczy "DYREKTORÓW" tych szkół oraz głównych animatorów tej dyscypliny w mieście(klubów sportowych). Sielanka i tralala, na lodzie ślisko lepiej, siedzieć w szkołach w ciasnych salkach i łyżwiarstwo trenować teoretycznie, godzinki są, kasa płynie.Powodzenia, kolejny sezon mija szybko.Sukcesy same przyjdą (albo NIE!!!) A Kogo TO....
18.12.2017, 12:57
Czy tomaszowski tor ma jakąś stronę w necie?
Jest niby http://www.kspilica.pl ale nie ma co ukrywać - portal ma wygląd stron z końcówki XX wieku i w sumie zero bieżących informacji.
Ktoś poniżej podał ceny biletów na "ślizgawkę", skąd ta informacja? Jest info na głównej stronie miasta http://www.tomaszow-maz.pl/str.../lodowisko ale również średnio aktualne.
Kiedy będą jakie zawody? Wielka niewiadoma... Tak w dobie Internetu promuje się firmę/obiekt??
UM
UM 18.12.2017, 15:08
www.arenalodowa.pl
płacący podatki w TM
płacący podatki w TM 18.12.2017, 08:09
ludzie nie dajmy się dalej omaniać zacznijmy protestować robią z nas wariatów, czy nie ma już nikogo kto poprowadzi tłum do protestu. Dzieje sie wiele zła w naszym mieście a do wyborów jeszcze daleko.
Quick
Quick 21.12.2017, 19:57
jakiego zła ? konkretnie,bo piszesz głupoty i nie popierasz żadnymi argumentami podobnie jak ten kolorowy pajac kijowski
×××
××× 18.12.2017, 20:30
Nie dej bo mi się należy. Ja nie piszę o wejściówkach na zawody tylko o wejściu na lód NASZYCH TOMASZOWSKICH DZIECIAKÓW I MŁODZIEŻY którzy trenują w naszych tomaszowskich klubach. To im się chyba należy , żeby mogli jeździć i doskonalć się w swoim mieście. Czy tak trudno zrozymieć że jeśli im przyjfzie płacić podobno po 10 zł za każdy trening to większości z nich stać na to nie będzie. A to podobno początkowa stawka , bo ma wzrastać do 25 zł. Przecież to po to budowano ten obiekt , aby rozwijać i propagować łyżwiarstwo szybkie. To miała być wielko nagroda dla tomaszowskich łyżwiarzy- seniorów , juniorów , mlodzików i dzieciarni za ich osiagniecia we wszystkich kategoriach wiekowych. Teraz gdy wprowadzą oplaty większość trenować przestanie. Czy o to chodziło?
ja
ja 18.12.2017, 09:15
Hahahahhaha:D No to pan żeś pozamiatał:D Zmiany jakich od lat nie było:D Bezpłatna komunikacja - protestujmy, że będziemy mogli jeździć za darmo i prostestujmy, że za darmo nie mozna korzystać z Areny:D Logika trochę taka jak w PO:) Mam rację?
Ola
Ola 18.12.2017, 00:44
Dlaczego zamykają Strzelecką jak coś jest na Arenie ? Raptem 30-40 samochodów pod areną a zamykana ulica ... Dlaczego stołkowi z miasta, starostwa, powiatu i ich rodziny nie płacą za bilety ? płacili ? Dlaczego otwarcie areny jest w tygodniu w godzinach pracy większości ludzi ? Dlaczego zapraszani jesteśmy na otwarcie a każecie nam płacić 50 zł ? Na zdjęciach widać większość lizusów, jakie to paskudne ... Dlaczego w tym mieście przydziela się odpowiedzialne stanowiska za laurki, albumy, rozwieszanie plakatów wyborczych, podlizywanie się, itd ? Tą areną można mądrze zarządzać ale nie tak ! Mój głos w tym mieście był na pis, ale był.
quick
quick 21.12.2017, 19:59
obecność była dobrowolna ,a jak nie chciałas isc na otwarcie to nie płacz,a zaoszczedzone 50zł wydasz na kebaba.
ja
ja 18.12.2017, 09:13
Ulice się zamyka, dla wbrew pozorom, lepszej organizacji ruchu. Przy Arenie stali zawodnicy, goście na błoniach. Jak mieli zrobić otwarcie w weekend skoro były zawody? Jak mieli wpuścić wszystkich za darmo skoro Arena dysponuje ograniczoną liczbą miejsc? Gdyby wejściówki były darmo, to znowu byłoby gadanie, że dostali tylko znajomi królika. Dla osób z TM było po 30 i każdy na równych zasadach mógł bilet na koncert dostać. I już widzę, jakby wszystko było za darmo, a późnej niebotyczne koszty utrzymania, jaki hejt byłby od tych samych osób, że tyle z podatków na to idzie.
snarki
snarki 19.12.2017, 07:41
ale droga była również zamknięcta podczas zawodów w sobotę.Pytanie brzmi dlaczego i po co?
xxx
xxx 17.12.2017, 23:40
Czy prawdą jest że młodzież i dzieci trenujące także tomaszowskie mają wnosić opłatę za każdy trening za kazde wejście na lód? Jeśli tak to jest to wielki skandal. Większość nie będzie stać wydać kilka setek w miesiącu na to aby trenować i po prostu przestaną. Nie chce mi się w to wierzyć , ale takie słuchy chodzą.
ja
ja 18.12.2017, 09:09
Zdziwiony? Tak jest na całym świecie, ale u nas oczywiście to problem, bo przecież jest "dej, bo mnie się należy"
Popelina
Popelina 17.12.2017, 12:22
Widzę,że co niektórym to wszystko nie pasuje,ale gdyby taka hala była w Opocznie,to wtedy każdy jeden by tu pyskował,że Tomaszów przegrał z jakąś mieściną.Gdyby nawet powstała najlepsza obwodnica Tomaszowa,to i tak komuś się to nei spodoba,bo za blisko jego domu lub zbyt blisko lasu itd. Nie wiem co was jest w stanie choć trochę zadowolić,ale myślę ,że chyba nic,bo przecież gdyby to ktoś was był prezydentem naszego miasta,to wtedy by cuda robił i wszyscy by chodzili uśmiechnięci i przeszczęśliwi z bycia Tomaszowianinem.Zalecam co niektórym już teraz robić sobie kampanię i wystartować w wyborach na prezydenta naszego miasta,bo tylko wtedy się przekonamy jakimi jesteście geniuszami i będziecie mieli okazję pokazać swój kunszt zarządzania,a może okazać się ,że jesteście cudownymi inżynierami życia codziennego i będziecie potrafili tak zorganizować miasto Tomaszów,że metropolie w naszym kraju padną i wszyscy będą chcieli być Tomaszowianami.
18.12.2017, 21:36
No niestety to jest taka tomaszowska mentalność, a najwięcej do powiedzenia mają ci z tomaszowskiej opozycji. Zamiast zastanowić się jak wykorzystać obiekt, zamiast pomóc pozyskać sponsora do obiektu to wylewają swoje gorzkie żale publicznie, bo myślą że eletorat PISowi odbiorą :D
Adek
Adek 21.12.2017, 10:37
Elektorat wam odbiorą ? Takie cwaniaki jesteście i pewniaki ? Nie odbiorą, nie odbierze opozycja bo też cwaniaki a odbiorą wam ludzie za to jak są traktowani. Elektoratu nie zbudujecie jedynie na + 500. Zabieracie i tak to w podatkach bo sami nic nie macie i nic nie dajecie. I proszę mnie tu nie obrażać bo głosowałem na was, na pis.
K$K
K$K 19.12.2017, 08:24
Szukać mają ludzie spoza ,,układu,, sponsorów i mają podpowiadać jak promować arenę ???? To min po to pani prezes od zdjęć została panią prezes by myśleć i działać, to za to bierze niemałą wypłatę z naszych pieniędzy które oddajemy w różnych podatkach, opłatach ... Niestety teraz by rządzić to wystarczy lans na portalach społecznościowych, to jakaś już norma ... Poza lansem głowa w piach. I nie piszę jako POwiec bo nim nie byłem i nie jestem. Głosowałem na PIS ale nie o taką zmianę prosiłem Panie Prezydencie Tomaszowa Maz. Kolokwialnie można napisać bo nie chcę obrażać tylko piszę o moich odczuciach, widać w koło środowisko [email protected]ów. Echy, achy nie załatwią sprawy.
Alojzy
Alojzy 16.12.2017, 21:32
jestem już starszym panem i często chodziłem na lodowisko rozciągnąć mięśni to moja jedyna rozrywka , ale widzę że teraz już nie dam rady finansowo za drogie te ceny podajecie, mój budżet nie dźwignie tego. Znów bedzie trzeba iść na lód na niebieskie źródła jak zamarznie woda
to miasto jest za biedne żeby korzystać z takich przyjemności ta garstka zamożnych ludzi nie utrzyma tego lodowiska Dyzma nie nadajesz się w następnych wyborach na pewno mojego głosu już nie dostaniesz
Track
Track 17.12.2017, 12:01
to niech dzieci Panu zasponsorują karnet,a swoją drogą to 2 zł różnicy w stosunku do tego co było to dla Pana taka ogromna różnica? nie tu nie różnicę chodzi tylko o bezsensowne paplanie,aaa i zapomniałbym,niech Pan uważa bo złamania jakich może pan doznać na lodzie są na starość bardzo niepotrzebne!!
♥
17.12.2017, 15:13
Gdyby bilety były po 5 zł, to też byłoby źle, bo za dużo rozrabiającej młodzieży by się zgromadziło. A swoją drogą masz rację taki karnet to super sprawa na prezent pod choinkę.
Nie kłam!
Nie kłam! 16.12.2017, 22:18
I tak na niego nie głosowałeś.
kibic
kibic 16.12.2017, 20:01
A ile kosztuje przejazd ul.Strzelecką obok "Areny" ?
^^
^^ 16.12.2017, 15:45
"Prezydent na lodzie" czyżby prezydent miasta "zrezygnował z pracy".
♥
16.12.2017, 17:17
Gdyby napisano "Prezydent na zielonej trawce" wtedy można z całą stanowczością stwierdzić, że pan M.Witko zrezygnował z pracy.
klug
klug 16.12.2017, 14:30
Prezydent na lodzie jak zwykle. Żadna sensacja, toż to zwykły Adrian.
Niezwykły jest cennik za możliwość korzystania przez ciemny lud z lodu: Bilet normalny - 60 min - 13,00 zł
Bilet ulgowy- 60 min- 9,00 zł
Bilet z kartą Tomaszowianina - normalny- 60 min- 10,00 zł
Bilet z kartą Tomaszowianina - ulgowy - 60 min- 7,00 zł
Opłata za wejście na trybuny - osoba dorosła - 2,00 zł
Opłata za wejście na trybuny - dziecko - 1,00 zł
Poprzedniej zimy 2 godz. ślizgawki (bez żadnych ulg) kosztowały 8 zł.
Teraz Witko żąda nawet opłaty za wejście na trybuny!!!
Track
Track 17.12.2017, 11:58
klug,Ty to już normalnie jakiś dziwak jesteś,co byś chciał jeszcze ? może za darmo ci się coś należy co? nic z tego kolego dziś trzeba pracować i płacić ,a jak ci się nie podoba,to poczekaj na mróz i idź sobie na jakąś zamarzniętą kałuże i będziesz się cieszył darmową ślizgawką!!
Ja
Ja 16.12.2017, 17:53
Serio porownujesz kryty tor lodowy, nowoczesny z jakąś ślizgawki na pl. Kościuszki?
klug
klug 16.12.2017, 19:57
Serio porównuję. Może jeszcze Witko do ślizgawki dla rodzin dołączy saunę i zażąda za pół godz. tych atrakcji 50 zł. dla niemowlęcia (do 3. miechów) z kartą tubylca, a dla staruchów po 100 zł.?
Witko zadłuża TM horrendalnie, więc biegnąc po bandzie toru ludowej areny, oraz po 500-plusowiczach chce uchodzić za dobrego wujka, a jest tylko Dyzmą.
Pan Samochodzik
Pan Samochodzik 16.12.2017, 19:29
Pytanie ile kosztowało wejście na tor przed przebudową???? Myślę że autorowi postu nr 5 właśnie o ta slizgawke chodziło.
Ajdejano
Ajdejano 16.12.2017, 13:58
Do wpisu nr 3.
Cytat z twojego wpisu: " Robota to jest, gorzej z pracą." Jakbyś był tak dobry i wytłumaczył nam-debilom to twoje wiekopomne określenie - rozróżnienie (robota/a praca).

Poza tym: cały ten twój wpis - to jakieś niedorzeczne dyrdymały. Piszesz - jak cnotliwa Zuzanna, kompletnie oderwana od rzeczywistości.

Tacy faceci - jak ty, po prostu mnie wkurwiają.
♥
16.12.2017, 17:06
Nie wiesz czym się różni praca od roboty? Już ci tłumaczę. Do pracy zawija się rękawy, a do roboty ściąga spodnie.
Mieszkanka
Mieszkanka 16.12.2017, 07:28
Super!!! Tomaszów wreszcie się rozwija. Teraz Panie Prezydencie czas na kolejne obiekty sportowo rozrywkowe na błoniach, ale przede wszystkim budowa drogi ekspresowej do Lodzi i obwodnicy naszego kochanego miasta, a także sprowadzenie do nas chociaż jednego większego inwestora podczas tej kadencji. Tereny mamy na inwestycje a rozbudowa dróg tym bardziej zwiększy realne szanse na nowe. Trzymam kciuki!!!
Ha ha
Ha ha 17.12.2017, 19:21
Inwetorzy nie przyjdą. A Ci co byli spier...
Zastanawiające dlaczego?
Konrad
Konrad 16.12.2017, 10:45
Błonia błoniami ale ludzie roboty na miejscu nie mają, tysiące tomaszowian codziennie dojeżdza do pracy poza Tomaszowem. Ile to kasy zmarnowane na te dojazdy, zamiast wydawać np. na atrakcje jak Arena Lodowa czy kino Helios.
Pracuje w TM
Pracuje w TM 17.12.2017, 11:55
Pracy nie ma w Tomaszowie? Jak widzę takie wpisy to szlag trafia!! Pracy jest i to aż za dużo,a to ,że ktoś wyjeżdża po za Tomaszów do pracy to chyba nic nadzwyczajnego,bo czasy są takie a nie inne i każdy dziś jeździ autem nawet po 100 kilomwtrów dziennie.
Niech nie będzie niczego!
Niech nie będzie niczego! 16.12.2017, 20:15
Jeśli takie hasło ci przyświeca, to wiedz, że tego nie było w programie Marcina Witki. Taki program wyborczy miał niejaki Kononowicz.
klug
klug 16.12.2017, 21:18
Kononowicz w gustowny sweterku w reniferki przestrzegał, przed złymi rządami, które doprowadzą do niczego.
Witko ubrany w łysinę i gustowny strój w nic, za circa 6666,66 zł. (me paluszkowe wyliczenia mogą być błędne)
świetnie się komponuje z ciężko pracującym tomaszowskim, ciemnym ludem.
A co,
A co, 16.12.2017, 22:19
Prezydent Miasta ma się ubierać w ciucholandzie? A to paradne!
Pan Samochodzik
Pan Samochodzik 16.12.2017, 22:38
Problem w tym że Pan Marcin Witko to bardziej celebryta niż prezydent. Rządzi miastem jak Prezes Jarosław Kaczyński krajem wszędzie obsadzając figurantów . I teraz zagadka czy na otwarciu Areny Lodowej głos choć na chwilę zabrała Pani Prezes Wioletta Jóźwik ????
Trafne spostrzeżenie
Trafne spostrzeżenie 17.12.2017, 19:18
A co miałaby powiedzieć?
Jak nic nie ma do powiedzenia.
Zdjęcia są do oglądania, a nie do mówienia
jak byłeś na otwarciu,
jak byłeś na otwarciu, 16.12.2017, 23:10
to powiedz.
♥
16.12.2017, 11:28
Robota to jest, gorzej z pracą.
Należałoby jakoś zachęcić inwestorów do zakładania na naszym terenie swoich zakładów, a nie tylko markety, pomimo, że one też oferują miejsca pracy. A może pomyślałbyś o jakimś swoim własnym zakładzie pracy typu usługi dla ludności?
Np naprawa sprzętu gospodarstwa domowego, itp.

Pozostałe