Wzmocnienie bezpieczeństwa zdrowotnego

  • 13.08.2008, 09:45
  • Mariusz Strzępek
Wzmocnienie bezpieczeństwa zdrowotnego
Tomaszowski Szpital znalazł się na liście 208 podmiotów, które otrzymają rządową pomoc w ramach programu „Wzmocnienie bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli w drugiej połowie 2008 roku.”

Dofinansowanie przeznaczono dla szpitali, które posiadają powyżej 400 łóżek a ich właścicielem jest samorząd terytorialny.

Łącznie do wszystkich placówek trafi 150 mln zł. Średnio otrzymana pomoc wyniesie 720 tys zł.

- Pieniądze między szpitale zostaną podzielone tak, aby uzyskały one wyższy wskaźnik rentowności – informuje Centrum Prasowe Rządu. - Z analizy wykorzystania poprzednich dotacji wynika, że obecnie przyznane środki, szpitale przeznaczą także na spłatę przeterminowanych zobowiązań publicznoprawnych i cywilnoprawnych.

Rząd uważa, że pomoc finansowa umożliwi szpitalom negocjacje z wierzycielami np. w kwestii odstąpienia od częściowego naliczania odsetek, a w przypadku dostawców zapewni ciągłość w dostarczaniu wyrobów medycznych.

Część szpitali prawdopodobnie wykorzysta otrzymane środki na restrukturyzację i redukcję zadłużenia wymagalnego.

- Rząd można powiedzieć „kibicuje” naszym działaniom związanym z ratowaniem szpitala i jego restrukturyzacją – mówi Starosta Piotr Kagankiewicz. – Przyznanie nam wsparcia finansowego, o które wystąpiliśmy i intensywnie zabiegaliśmy to dobry znak. Nie znamy jeszcze oficjalnie szczegółów, natomiast najprawdopodobniej otrzymamy na początek dwa razy po 1,5 miliona złotych na zrekompensowanie m.in. kosztów komorniczych.

Środki na wpłatę tych dotacji są zaplanowane w tegorocznej ustawie budżetowej, w części przeznaczonej na zdrowie.

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bartek
bartek 03.09.2008, 23:06
do ...)- nie wiesz jak to jest, u nas wszystko na pokaz. Ktoś napisał, jak pożar blisko straży to straż dojeżdża w 10 min, jak na ćwiczenia sfingowane to jest od zaraz. Tak swoją drogą to strażacy mają klawe życie. Nie wiem po co i dlaczego tak często straż podjeżdża pod "balonówę" mieszkam blisko i widze stojką conajmnie z dwa wozy, albo przyjeżdżają grać a może mnają tam jakieś szkolenie. Jak grać to klawo mają i co trzeba przyznać 15 lat pracy i zasłużona emeryturka.
...)
...) 02.09.2008, 13:37
jeden komentarz dwa dni jużidzie i nie może dojść
...)
...) 01.09.2008, 17:53
na te pokazy jedna karetka przyjechała z rzeczycy a druga z ujazdu opuściły swoje miejsce stacjonowania aby wzmocnić bezpieczeństwo w tomaszowie a pozostawić bez opieki dwie gminy i tam stworzyć zagrożenie
wszystko na pokaz
karol2
karol2 01.09.2008, 11:43
Pan Zagozdon poparł też inicjatywe Łodzi o modernizacje trasy S8 przez Łodź, bo mu łodzicy zrobią droge do Tomaszowa. Panie zagozdon to ja na pana głosowałem, ze Pan bedzie dbał o Tomasżów i jego okolice, że to pan bedzie ówneiż jak nie do Tomaszowa to w okolice Tomaszowa zciiągał potencjalnych przedsiębiorców. jak Pan to chce zrobić jak trasa wrocław warszaw pójdzie za Pana przyzwoleniem prze Łodź. zapowiedzi, zapowiedzi, Ja wiem że odcinek ul. Warszawskiej w mieście to droga wojewódzka i remonty wykonuje Łódź, pokaż pan (Pana ludzie) przynajmniej pismo, że Pan wystąpiłeś o to aby Łódź naprawiła ul. Waszawska, reprezentacyjną dla miasta. Panie Prezydencie nie wstyd?
kiki
kiki 01.09.2008, 09:21
Karolku - dziadzio i wielu jeszcze żyjących świetnie to wszystko pamięta i przekazuje nam młodzieży.!
Ale ta cała banda uzurpatorów i renegatów robi wszystko by wyrugować to co nam najbardziej Polakom cenne a więc - patriotyzm,kulturę polską i ponownie zniewolić.
Karol
Karol 31.08.2008, 22:02
Nie wiesz dlaczego tak jest? To ci powiem. Ty zapewne nie pamietasz ale dziadek Kiki może tak.

"Silni - Zwarci - Gotowi" - i efekt, którym było wielkie lanie, wykrwawienie całego narodu, wymordowanie jego najlepszej części i dwie okupacje pod rząd.

Na tym pokazie również. Taka próba odwrocenia uwagi i dotego patron honorowy prezydent Rafał Zagozdon. Przecież to wyć się chce jak koniowi.

A co ma prezydent tutaj do rzeczy. Policja, Straż oraz Ratownictwo medyczne to są podmioty w gestii powiatu!!!! Rafał Z. najprawdopodobniej nie wie jak sie sztuczne oddychanie robi a tu patron jekby z "łapanki".

Ciek awe czy był na tej imprezie i czy wziął ze sobą kijki.
ST-AN
ST-AN 31.08.2008, 21:53
Dziś na rynku w Tomaszowie były pokazy, dla mnie to czysta zabawa, co za nauka z nich płynęła? Straż jak zapalił się młyn (400m) przyjechałą ponoć po 5 minutach. Policja ja wezwiesz (wzywasz) 2 min autam mówi, że proszę czekać, pogotowie jak zadzwonisz tosłyszysz że teraz nie ma karetki. To jest prawdziwe a nie to dziś swingowany karambol i nagle są i straże i policje i karetki. Ludzie gdzie żyjemy, ponadto straż płacze, że nie ma kazsy, policja, że nie ma pieniędzy, pogotowie ,że nie ma pieniędzy. Pytam po co te pokazowe akcje, po co? To chyba pokaz "WZMOCNIENIA BEZPIECZEŃSTAWA GŁUPOTY"
pielegniarka
pielegniarka 31.08.2008, 21:04
"Wzmocnienie bezpieczeństwa zdrowotnego nowego prezesa nastąpiło to istotnie nastąpiło" jak barany z powiatu mu 80 koła zapłacili, na strzykawki i wenflony do końca roku by starczyło. Ludzie OBUDŻCIE SIĘ jak ma pan chirurg zrobić w poradni zmianę opatrunku to chory musi go sobie najpierw kupić. Radni z PiS cdzy wy tego nie możecie sprawdzić i wy na switło dizenne to wydobyć i powiedzieć jak jest. Teraz to robi się wszystko aby było do końca roku jak najgorzej aby nowy władca z PO wypłynął. Teraz się będzie zadłużąć dosprzętowiać.,że by nowy prezes sukces odniósł po nowym roku jak to on dobrze rządi. Każdy z nich porozmawijcie z Kołkiewiczem, wczoraj gadałem, każdy będzie rządził i będzie miał wyniki jak mu się dług na starostwo przeniesie, szpital doposaży i redukcje na koszt starostwa zrobi aby mógł SWOICH, SWOICH,SWOICH zatrudnić. Teraz jest w szitalu za dużo, zobaczycie stan zatrudnienia na koniec roku będzie nazywany optymalnym a po nowym roku aby swoich zatrudnić bedzie za mały. Ludzie krew się ciśnie do głowy na te machloje przekręty itp. Dawidowicz postawił się co niektórym chyba i przestał być.
ika
ika 31.08.2008, 11:13
Zeby te pieniądze faktycznie były wydatkowane na poprawienie bezpieczeństwa pacjenta to by było ok.Ale z tego co mówią nasi władcy to ani jeden grosz na ten cel nie będzie użyty.Zapłacą w pierwszej kolejności zaległości firmie swoich znajomych bo reszta będzie czekała na swoje pieniądze do ,,us... śmierci" tak jak czekają pracownicy w Kosztrzyniu.Tam też powołano spółkę,zlikwidowano szpital a ludzie swoich pieniędzy nie dostali bo nie ma skąd im wypłacić.Wszystko jest ok bo przecierz nikt z władzy nie ucierpiał.A inni ludzie niech się martwią sami, jak się dali.Taki sam los szykują u nas.
kiki
kiki 30.08.2008, 22:53
o cie florek...to jak tak marnie w rakingach stoją to nie dziwota,że w używaniu pawulonu byli najlepsi,wrecz mistrzami.
Cała Polska nadziwić sie nie mogła,ze to takie zdolniachy....ojojoj...łojojoj .
...)
...) 30.08.2008, 21:56
a zobaczcie które miejsce w rankingach zajmuje uniwersytet medyczny gdzie pracuje nowy prezio szpitala
dalekuchno na samym prawie końcu
nawet zmienili już rektora ma być lepiej
ika
ika 28.08.2008, 18:39
tak tak wzmocnienie będzie.Będzie przecież kardiologia inwazyjna,Będą zaćmę operować,stawy kolanowe,biodrowe i dużo innych specjalistycznych rzeczy.Tylko nie będą przyjmować zwykłych ludzi i tych co im już w tych klinikach spartaczyli zabiegi,bo ci będą musieli szukać pomocy gdzie indziej.
kiki
kiki 24.08.2008, 16:57
A przypadku zagrożenia atakiem atomowym,jakie to kwoty kasiory zamierza przeznaczyć dla wzmocnienia bezpieczeństwa zdrowotnego...???
Teraz przy tzw. - tarczy,jak wygląda sytuacja w naszym szpitalu,gdyby coś takiego miało miejsce.
kiki
kiki 23.08.2008, 08:04
o,żarcie to już cieniutkie...takie obozowe.
Pielegnarkę się,doceniać będzie,ze świeczką trzeba szukać i być bardzo cierpliwą.
Na obchodzie porannym bardzo skromna obsada.
Nim wszystkich obskoczą,to nie jeden,jedna kapcia zadrze.
~syn
~syn 22.08.2008, 22:58
do kiki) Ponoć żarcia ma nie być do końca roku w szpitalu (dla pacjentów) ale za to 20 pielęgniarek będzie mogło pracować , dowiedz się kiki, ty masz plecy. Zależy mi, moja starsza jest na liście do wy........rąbania z pracy
kiki
kiki 19.08.2008, 23:23
qrde jak się dziadzio wnerwił....
Oni kiepy wzmacniają...kogo...Komornika !!!
Banda złodzieji i oszustów.
kiki
kiki 19.08.2008, 22:49
ale kretyny...wzmacniają bezpieczeństwo zdrowotne...jaja czy co...?

No to barany jedżta nad zalew a nie Krym.

Zadbaj dzbuku jeden z drugim o bezpieczeństwo np,dziecka,które stopy w tym syfie zamoczy a póżniej całe w liszajach.

Czy wy tumany wiecie co to profilaktyka i troska o bezpieczenstwo zdrowotne...
I nie wkurzać ludzi...bo jak chcecie to dopiero wam nawtykam.
Troska...he,he...
Ika
Ika 16.08.2008, 20:29
kolokolo masz słuszną racje.Bo TO WSZYSTKO TO BAGNO.Nastepne pieniądze są dla ratowania szpitala tylko którego ? Tego którego tak naprawde już nie ma,bo się go likwiduje.
kiki
kiki 16.08.2008, 19:51
Oooo...Barańki,Barański..i kto jeszcze winien.
A co to jakaś tajemnica...
Co tu klepać jak będzie,rozliczyczyć winnych szpitala nędzy.
A walić ,kto wie - jasno i ostro,póżniej - wywalić bractwo,może lepiej bedzie.
obserwator
obserwator 15.08.2008, 17:50
do 31) masz racje "złote myśli" pierewszym do orderu bedzie Barański, który tak przez kadencje nadzorował, że teraz trzeba szpital zamknąć. Obejrzyjcie go czasem w tv teletop, z jakim przejęciem i troskją wypowiada się o szpitalu. Masz racje odwlec temat przemilczeć zająć się pianiem i biciem piany jak to dobrze będize aby nie mówić KTO DOPROWADZIŁ do takiego stanu

Pozostałe