Rondo z opóźnieniem

  • 17.07.2008, 23:20
  • Acid Burn
Rondo z opóźnieniem
Powstające kosztem prawie 3 milionów złotych rondo przy zbiegu ulic Św. Antoniego, Granicznej i Oskara Lange nie zostało oddane do użytku w terminie.

Budowa nowego ronda to książkowy przykład tego, jak buduje się w Polsce. Cała inwestycja zaczęła się z ogólnym opóźnieniem.

Według planu już w lutym miał nastąpić wybór wykonawcy. Miesiąc później powinny rozpocząć się prace. Stało się niestety inaczej, ponieważ oferent, który wygrał przetarg przedstawił nieprawdziwe zaświadczenia dotyczące wymaganego w specyfikacji doświadczenia przy prowadzeniu robót drogowych. Starosta tomaszowski zmuszony został do unieważnienia przetargu, do którego właściwie żadna z firm nie była odpowiednio przygotowana. Sprawą zajęła się prokuratura. Pod koniec czerwca doszło do kolejnego przetargu, który wygrało konsorcjum dwóch firm PRI Pol-Aqua oraz Sztukiewicz, która dopuściła się przedstawienia nieprawdziwych dokumentów podczas pierwszego przetargu.

Prace rozpoczęły się 26go kwietnia zamknięciem całego skrzyżowania ulic Św. Antoniego oraz O. Lange i Granicznej. Już od samego początku zaczęły pojawiać się różnego rodzaju problemy. Okazało się, że materiały z których wykonawca chciał budować rondo są bardzo słabej jakości oraz niezgodne z projektem. Kolejnym czynnikiem, który znacznie spowolnił budowę było nieprawidłowe ułożenie krawężników oraz błędna instalacja nowej kanalizacji. Wszystko trzeba było rozbierać i robić ponownie. Firmie Sztukiewicz nie podobały się również zastrzeżenia inspektorów nadzoru budowlanego. Okazało się również, że sposób wykonania ronda będzie nadzorować konkurencja...

Pod koniec czerwca firma Pol-Aqua odsunęła od prac budowlanych swojego wspólnika. Doszło do awantury i przepychanek a ich skutkiem było usunięcie z placu budowy pracowników firmy Sztukiewicz. Kiedy Pol-Aqua - główny zarządca inwestycji, przejęła teren budowy i zatrudniła nowych podwykonawców na jaw wyszły kolejne uchybienia, których usunięcie było kosztowne i niezwykle czasochłonne. Ponownie trzeba było poprawiać kanalizację, wymienić całą infrastrukturę elektryczną oraz zasypać zbyt głębokie wykopy.

Budowa ronda miała zakończyć się 15 lipca - czyli przedwczoraj. Wykonawca twierdzi, że prace uda mu się zakończyć jeszcze w tym miesiącu. Innego zdania są oczywiście budowlańcy z tomaszowskich firm. Twierdzą, że nowe rondo zostanie oddane do użytku najwcześniej w połowie sierpnia.

Czytaj również:


Budowa ronda rozpoczęta
 

Rondo jednak będzie
 

Rondo na okrągło
 

Rondo ze znakiem zapytania

Acid Burn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

scort
scort 29.07.2008, 13:23
tez jestem tego zdania tylko ze uwazam ze to kierowcy beda musieli nauczyc sie jezdzic bo za nich nikt nie bedzie myslal
jacek
jacek 29.07.2008, 11:10
jestem pewien ze gdy rondo bedzie już oddane do użytku wyniknie jak zwykle nie jedna awantura na temat jego budowy,dlatego że dojdzie na nim do nie jednej stłuczki...
scort
scort 29.07.2008, 10:47
przepraszam zwracam honor - faktycznie linie sa malo widoczne niemniej jednak sa
scort
scort 29.07.2008, 06:23
pojedz i zobacz sa linie namalowane i na wjezdzie i na samym rondzie
i nie mialo tylko ma
tylko co innego projektant co innego zycie i kierowcy
AK-47
AK-47 28.07.2008, 19:50
scort pisze: "rondo Andersa ma szerokie wjazdy i dwa pasy ruchu... " Scort w którym to miejscu to rondo ma dwa pasy ruchu??? Może lepiej by było napisać "MIAŁO"? Gdzie są te urzędasy odpowiadające za stan techniczny tego typu rządzeń!? A może to wynik narzekań kiki....? Cholera kiki....bierz pędzel i do dzieła!
kiki
kiki 28.07.2008, 15:43
scort...admin juz cię oszczedza,usuwa posty,moim zdaniem - niesłusznie.
________________ ____________

notka....już mam cię w pamięci i zbadam na jakim to poziomie jest twój cscylator inte.
jeśli nie widzisz sensu to sie zastanów i pisz z sensem.
Powodzenia...
scort
scort 28.07.2008, 08:15
sedzia jakbys uwaznie czytal ten jak to nazwales przydlugi wpis to bys zobaczyl ze ja juz odpuscilem bo sprowadzila dyskusje do swojego poziomu (...) ale musze uciekac bo boje sie ze pokona mnie doswiadczeniem
notka
notka 28.07.2008, 07:49
zaczyna byc niebiezpiecznie....kiki pisze " miło zarazem ,ze znajduje coraz wiecej osób widzacych sens w moim pisaniu" .....
scort- wcale nie trzeba w dyskusji zniżac sie do poziomu drugiej osoby..
kiki
kiki 28.07.2008, 03:56
ło jejku,scort...jak mam Cię doprowadzic do zawału,to posłucham lekarza i dam Ci spokój.
A w sprawie ronda,dziadzio powiedzial,ze taki z ciebie szofer jak z koziej d..y trąbka.
Jak byś wjechał na wielopasmowe rondo w Paryżu,to byś kleksa puścił.

Miłego wypoczynku Ci życzymy i powrotu do równowagi na urlopie.
Niezależnie od tego,czy to bedzie ośrodek administracji,kurort lub klinika.
Baj,baj - urbanowy chłopczyku.
sędzia-lekarz
sędzia-lekarz 27.07.2008, 23:45
kiki, daj spokój scortowi, bo sie chłop wykończy. Napisz ze rondo ci sie podoba, wszystko jest cacy, a właściwie to juz jeździc po nim można i zamkniemy tą bezsensowną dyskusje. (ktoś musi ustąpić pierwszy)
kiki
kiki 27.07.2008, 21:44
scort - O Boże,kropelki...kropelki i jeszcze raz kropelki na ....uspokojenie.
Ja tylko tak niwinnie w sprawie ronda....a ty tak po grubiańsku.
Lekarz ma rację,miło zarazem,że znajduję coraz więcej osób widzących sens w moim pisaniu.
Psychika ci wali,urlop konieczny.
A na to rondo na hulajnodze dowlokę się i pomiaru dokonam.
Zobaczymy,czy z kumpelką na dwóch samojezdkach się zmieścimy.
Już zrezygnowałam z moich zamiarów,bo obnażyłeś się całkowicie ,dając popis wykształciucha.

kropelki... kropelki. !!!
scort
scort 27.07.2008, 19:50
aha i tak jako ciekawostke - rondo Andersa ma szerokie wjazdy i dwa pasy ruchu - czy ktokolwiek z was widzial tam dwa auta poruszajace sie po rondzie korzystajac z oddzielnych pasow?
lenistwo kierowcow do krecenia kierownica jest wielkie i nawet jak rondo jest puste to nie chce im sie jechac po wyzaczonych pasach ruchu
dlatego dla mnie takie rozwiazanie ktore tu jest zastosowane jest najlepszym z mozliwych aby ulatwic kierowcom myslenie przy poruszaniu sie po rondzie
scort
scort 27.07.2008, 19:45
czasami trzeba obnizyc poziom dyskusji do rozmowcow (mysle ze w przypadku tego osobnika ciagle jestem bardzo cierpliwy a nawet wyrozumialy)
od jakiegos czasu wysluchuje inwektyw od tej osobniczki w stosunku do urzednikow wiec moze chlodny prysznic jej sie przyda (tym bardziej ze na dworze wysoka temperatura)
kazdego trzeba szanowac szczegolnie gdy samemu nic rozsadnego i w temacie nie ma sie do powiedzenia - to co zrobilem robilem dla wlasnej przyjemnosci - nie dla pokazywania osiagniec dlatego nie zamierzam sie chwalic swoimi
a jesli piszesz o braku argumentow to chyba nie czytales uwaznie slow kiki (w jej wypowiedziach trudno doszukac sie jakiejkolwiek logiki czy konkretnych argumentow) dla przykladu - za waski wjazd na rondo
choc raz odeszlaby od komputera i podeszla na miejsce budowy - popatrzylaby jak tam poruszaja sie chociazby pojazdy ktore buduja to rondo i jej watpliwosci by sie rozwialy moge jej nawet pozyczyc miarke albo niech zmierzy szerokosc jezdni stopami
aha i jeszcze jedno - z wiedzy ktora dysponuje starostwo powiatowe nie ma oficjalnego rzecznika chyba ze pomyliles stanowiska z rzecznikiem konsumentow
tym bardziej ja nie uzurpuje sobie takiego miana
sędzia-lekarz
sędzia-lekarz 27.07.2008, 14:10
Oj scort,scort. Brakuje ci rzecziwych argumentów i zaczynasz w emocjach obrażać przeciwnika. Fakt, kiki wnerwia, ale opanuj się. Twój przydługi wpis (31) w wiekszosci jest bredniami o jakis pergamutkach, dziadkach, myciu stóp, róznicy wieku. Nic z tego nie wynika, po prostu berednie zrozumiałe tylko dla kilku aktywnych piszacych i czytający to forum. Słowem dla scorta - żółta kartka.
ps. a poza tym scort !!!! nie wypada sie unosić, wszak to nie przystoi oficjalnemu (???) rzecznikowi starostwa powiatowego. Ja ci tam radzę pojedź na wakacje, odpocznij, poleż na słoneczku, połap rybki, wyluzuj a zobaczysz twoja agresja zniknie.
scort
scort 27.07.2008, 09:15
ak-47 - nie mierz wszystkich swoja miarka to ze ty masz orzeszka nie znaczy ze inni tez (choc kurcze tutaj to juz drugi przypadek po kiki)
AK-47
AK-47 26.07.2008, 21:49
kiki...nie ma co dowalać bo i nie miałoby się się gdzie (w czym) pomieścić....ot taki to sobie ten scort...inwalida?.....
scort
scort 26.07.2008, 19:21
dzidzius - zrobilem tyle na ile starczylo mi sil i mozliwosci a malo tego nie bylo i nawet przed osiagnieciem pelnoletnosci uczestniczylem aktywnie przy okazji organizowania roznego rodzaju imprez (ty pewno nigdy nie bylas zuchem czy harcerzem)
bo teraz dzieci wolny czas spedzaja na siedzeniu przed komputerem a coponiektore sluchaja opowiesci odurzonego pergamutkami dziadka ktoremu juz zacma przyslania nie tylko rzeczywistosc ale tez i przeszlosc
pewno przed wojna twoj dziadzius pracowal u pana i dlatego teraz tak sobie odbija
za mala jestes zeby zmyc mi glowe - mozesz umyc mi stopy ale musze sie dobrze zastanowic czy zaslugujesz na taki zaszczyt
tak czy siak dzidzius krotko zyjesz malo wiesz a wiedza dziadka jest z poprzedniej epoki ponadto przytlumiona pergamutkom i zacmom - te chwilowe przeblyski swiadomosci to zapewne zimny prysznic i nowa bateryjka w rozruszniku
ktory wjazd jest za waski?? wez miarke i zmierz a potem porownaj z inna zwykla ulica czy jest szerzej tylko pamietaj ze na rondzie jest tylko jeden pas nie dwa
nie znasz sie a zabierasz glos - nie masz nawet prawa jazdy a wymadrzasz sie jakbys lata jezdzila po tomaszowskich ulicach
odrobine wiary lub rozsadku (choc tego to pewno u siebie nie znajdziesz) i cierpliwie poczekaj na finalne efekty
i jeszcze jedno dzidzius - nie podskakuj bo cale dorosle zycie przed toba a dziadzius nie zawsze bedzie przy tobie - z jednym masz racje w glowie mi sie nie miesci jak mozna byc tak ograniczonym i zyc czyims zyciem a raczej jego schylkiem (jedyne wytlumaczenie to mlody wiek choc juz powinni odstawic ci butelke i odciac dziadkowa pepowine)
dla mnie to EOT nie bede dyskutowal przez ciebie z twoim dziadziem bo trudno sie rozmawia gdy ktos nie potrafi czytac a drugi nie doslyszy tego co jest mu czytane
kiki
kiki 25.07.2008, 21:43
hahahahahahaha...scort - epoka towarzyszy juz minela.
Ja wszystkich szanuje ale tobie leb zmyje.

czyny spoleczne powiadasz...tak - a przy - ktorym to pracowales ??? - wymien chociaz jeden.....
Dziadzio mowi,ze przed wojna tego komunistycznego wynalazku nikt nie znal.
Dobry jestes ,ale na bloto.
Dziadzio kazal ci sie zapytac,ze jezeli zyjesz w kapitalistycznej Polsce,dlaczego rzady widzisz po komunistycznemu,nawet tu na tym zadupiu.
Rondo,rondem ale dlaczego wjazd na rondo taki waski - ???
Znowu wam cos nie wychodzi.... oszczednosci ??? - ));

A jak mnie wnerwisz to ci dopiero dowale,ze nie pomiesci ci sie w pale.
scort
scort 25.07.2008, 11:54
skoro tak to pokaz choc odrobine szacunku po pierwsze dla starszych a po drugie dla tych co mimo wszystko cos dla tego miasta robia
bo z twojego zachowania widac ze wyrastasz na gbura z przeszloscia dziadka
popros dziadka aby juz wiecej nie wkladal ci glupot do glowy bo swoim gadaniem wyrzadza ci krzywde i wypacza realny swiat
nawet jako niepelnoletnia mozesz dzialac na rzecz tego miasta tylko rozsadnie i konkretnie nie przez wypisywanie bzdur i wylewan uczuc dziadka tylko przez uczciwa spoleczna prace
juz ci raz pisalem idz do Wydziału Informacji Turystycznej i powiedz ze chcesz pomoc zostaw namiary i napewno jak bedzie taka potrzeba ktos poprosi cie o pomoc
kiki
kiki 25.07.2008, 11:19
scort...jeszcze jestem niepełnoletnia.
ale teraz wiem napewno,że jestes jednym z tych radnych - bezradnych.

Pozostałe