II Rajd rowerowy do Spały

  • 02.06.2008, 16:23
  • Mariusz Strzępek
II Rajd rowerowy do Spały
W mininą niedzielę, czyli w Dniu Dziecka odbył się II Rajd Rowerowy „Rowerem do Spały”. Impreza organizowana w ramach promocji inwestycji pn. „Budowa ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy Tomaszowem Mazowieckim a Spałą”.

Dzięki pozytywnym opiniom uczestnikow poprzedniego Rajdu tym razem na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników. W sumie 352 osoby, w szerokim przedziale wiekowym od najmłodszych do najstarszych.

Oprócz uczestników indywidualnych przybyły również grupy zorganizowane m.in. ze Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych  wraz z opiekunami, Klub Kwadransowych Grubasów oraz grupy rodzinne.

Organizatorzy rajdu najbardziej zadowoleni są z faktu, że w Rajdzie licznie i dzielnie uczestniczyła grupa małych rowerzystów. 1 czerwca jest świętem właśnie naszych milusińskich.

Uczestnicy pokonali trasę ciągu pieszo-rowerowego z Tomaszowa do Spały z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Na mecie rowerzyści mieli okazję uczestniczyć w quizach i konkursach. Największe emocje towarzyszyły przeciąganiu liny.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

1 miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
2 miejsce I Liceum Ogólnokształcące
3 miejsce III Liceum Ogólnokształcące

Młodsze dzieci brały udział w biegu z balonami oraz w quizach. Dzieci zaskoczyły wszystkich doskonałą wiedzą z tematyki przyrodniczej oraz znajomością języków obcych ;)

Nagrody otrzymali  także: grupy rodzinne uczestniczące w slalomie rodzinnym, grupy wyróżniające się wizualnie, najmłodsi uczestnicy oraz właściciele osobliwych rowerów.

Na zakończenie Rajdu odbyło się emocjonujące losowanie dwóch rowerów przekazanych przez firmę „J&K ROMSTOM Bicycles”.  Szczęśliwcami okazali się:

Patrycja Wiktorowicz 11 lat ( Szkoła Podstawowa nr 10)
Krzysztof Jabłoński 10 lat ( Szkoła Podstawowa  nr 1 )

Wydział Funduszy Pomocowych, Strategii Rozwoju i Inwestycji Starostwa Powiatowego pragnie ponownie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego i miłego przebiegu Rajdu.

Uczestnikom za liczne uczestnictwo i sympatyczną atmosferę

Prezydentowi Miasta Panu Rafałowi Zagozdonowi, Staroście Tomaszowskiemu Panu Piotrowi Kagankiewiczowi, Wójtowi Gminy Inowłódz Cezaremu Krawczykowi, Wójtowi Gminy Lubochnia Andrzejowi Popłońskiemu za przekazanie gadżetów promocyjnych.

Właścicielom firmy „J&K ROMSTOM Bicycles” mieszczącej się przy ulicy Barlickiego 35 w Tomaszowie Mazowieckim za przekazanie 2 rowerów oraz profesjonalnych nagród dla rowerzystów.

Firmom JOKA oraz REMBOR za przekazanie publikacji dotyczących bezpieczeństwa nad wodą oraz w trakcie jazdy rowerem,  a także za gadżety odblaskowe, a Panu  Andrzejowi Wodzińskiemu za propagowanie zasad bezpieczeństwa .

Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim za przekazanie gadżetów promocyjnych, związanych z bezpieczeństwem na drodze.

Panom: Tomaszowi Zdonkowi, Antoniemu Smolarkowi, Andrzejowi Kobalczykowi, Robertowi Papisowi  oraz Panu Jarosławowi Korzyckiemu właścicielowi firmy FHU Jarkpol za sprawną współorganizację Rajdu.

Panu Maciejowi Sztukiewiczowi, wykonawcy ścieżki za pomoc w  przygotowaniu imprezy.

Szczególne podziękowania dla Policjantów, Strażaków  oraz młodzieży z PCK za profesjonalizm i odpowiedzialność .

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

scort
scort 04.06.2008, 19:52
szkoda tylko ze ludzie tak szybko chca uciekac z takich imprez
uczestnik
uczestnik 04.06.2008, 08:50
Jest coś nowego w tych rajdach. Robi się je dla uczestników, a nie dla miłościwie nam panujących i ważnych osobistości, a urzędników widać przy zabezpieczeniu ruchu i w każdym detalu w Spale i zero politycznych przemówień. W końcu uczestnik jest podmiotem, a nie wypełniaczem imprezy
notka
notka 03.06.2008, 15:17
http://infobike.pl/index.php?c at=rowery
Do poczytania...dla zainteresowanych
notka
notka 03.06.2008, 12:47
Ja jestem zwolenniczką kompleksowych rozwiązań.Istnieje coś takiego jak "transport zintegrowany"( rower jest w tym przypadku jednym z elementów łańcucha transportowego).... i uwazam,ze jezeli powiedziało sie A w sprawie ścieżek rowerowych i generalnie ruchu "dwukołowcami" to trzeba powiedziec też B, czyli.... bezpośredni dostęp do komunikacji zbiorowej( przystanki, dworzec kolejowy), bezpieczne i wygodne miejsca do przechowywania rowerów-oswietlone, monitorowane, etc.Takie rozwiązanie mogłoby sie stać marką reklamową dla
Miasta i Powiatu! W wielkim skrócie oczywiscie piszę ( a wrazie potrzeby służe konsultacjami ;). Czyli mamy kilka w 1: turystyka aktywna, ochrona środowiska, kompleksowa promocja...pozdrowienia:)
ajek
ajek 03.06.2008, 11:44
Uważam , ze scort ma racje!!! mozna tak zrobic ,aby przejazd połaczyc z innymi wydarzeniami, tworzac tym samym cykl imprez dla wielu osob.Mamy juz piekna droge, wiec teraz pora na przedsiebiorcow przy sciezce, np. z lodami czy garmazeria. Oby tak dalej, nawet nad zalew i inowłodz!!! Jest tam miejsce na tego typ imprezy, o ktorych napomnial Scort.
scort
scort 02.06.2008, 18:49
no to mmysle ze mozna wpisac impreze w coroczny kalendarz wydarzen powiatu tomaszowskiego
jeszcze tylko wlaczyc dyrektora Tomkowskiego w tego typu impreze i zorganizowac spartakiade mlodziezy z pelnego zdarzenia wraz z zawodami plywackimi moze meczami pilki noznej, siatkowej i koszykowki rerezentacji szkol tomaszowskich i okolicznych z terenu powiatu

Pozostałe