Przystań nad Pilicą zyska nowe oblicze

  • 13.12.2017, 21:38
Przystań nad Pilicą zyska nowe oblicze
Miasto pozyskało dofinansowanie na modernizacje tomaszowskiej przystani! Projekt obejmuje wspólną aplikację 4 gmin z powiatu tomaszowskiego: Gmina Tomaszów Mazowiecki, Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki, Gmina Inowłódz, Gmina Rzeczyca wraz z udziałem starostwa Tomaszowskiego.

Projekt dotyczy zwiększania atrakcyjności terenów leżących wzdłuż rzeki Pilicy poprzez zagospodarowanie terenów przyległych, przystani, miejsc wodowania kajaków itp. Każdy z partnerów odpowiedzialny będzie za realizację swojego zakresu.

 

Wartość całego projektu to 11.081.007,00 zaś dofinansowanie w ramach RPO WŁ wynosi 7.133.459,52. Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki w ramach projektu będzie realizować kompleksowe zagospodarowanie terenów tzw. ,,Przystani nad rzeka Pilicą". Wartość tej części projektu to 4.482. 474,24 a dofinansowanie to 3.052.753,10.

 

Wykonane zostaną nowe miejsca wodowania kajaków, plaża miejska, trapy widokowe, scena letnia, boiska do siatkówki plażowej , boisko wielofunkcyjne do koszykówki, zagospodarowana zostanie zieleń, powstaną węzły sanitarne, szalety, przebieralnie, dwa place zabaw, miejsca gastronomiczne dla food truck, ekspyremantarirum dla dzieci, labirynt  z zieleni dla dzieci, system monitoringu rzeki, nowe oświetlenie oraz alejki i place.

 

- Kolejne pieniądze płyną do naszego miasta. Chce podkreślić, że jest to efekt dobrej współpracy samorządowej, bo ten program to wynik współdziałania miasta, gminy Tomaszów, Inowłódz, Rzeczycy, starostwa i oczywiście Urzędu Marszałkowskiego. Dla nas, tomaszowian, jest to kolejny  etap rewitalizacji przestrzeni na tzw. Tomaszowskich Błoniach. Po torze łyżwiarskim przyszedł czas na przystań. Mam nadzieje, że już wkrótce usłyszą Państwo kolejne komunikaty o pozyskanych środkach z zewnątrz  na inwestycje w infrastrukturę sportową, rekreacyjną i rehabilitacyjną w tym miejscu. Dziękuje wszystkim zaangażowanym w ten projekt, to dzięki ich ciężkiej pracy, dziś możemy się cieszyć - mówi prezydent Marcin Witko

 

 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

muszla
muszla 10.01.2018, 17:52
nowa
m&m
m&m 24.12.2017, 23:08
W komentarzach naznaczylo swoją obecność sporo wiecznie niezadowolonych frustratów. Robią przystań - źle, bo nie grabia liści. Otworzyli u nas jedyne porzadne lodowisko w kraju -zle, bo żeby cokolwiek zrobić, to trzeba jechać do ....rawy. Kur.. na Tomaszów można było porzadnie narzekać, ale parę ładnych lat wstecz. Nie mówię, że jest idealnie, ale pojezdzijcie trochę po Polsce i popatrzcie jak wyglądają inne miasteczka. Tomaszow, to naprawde swietne miasto, piekne polozone i do tego z dobrym połączeniem drogowym w każdą strone. Pewnie, że życie nocne nie jak w Lodzi i zabytki nie jak w Krakowie, ale niektórych, to by na Broadwayu zostawili i i tak byliby zniesmaczeni. Rzygac sie chce, czytając w komentarzach o przystani, wypowiedzi pacanów o katolach, pisowcach czy swietach przesilenia. Jakim trzeba być slepcem albo ile trzeba mieć zlej woli w sobie żeby nie zauważyć, że nasze miasto naprawdę powoli ale zauważalnie idzie do przodu. Wesolych Świat również dla tych, którzy rzekomo nimi gardzą.
płacący podatki w TM
płacący podatki w TM 17.12.2017, 10:36
co za popaprańcy tu piszą nie na temat.
Przystań chcą upiększać a połamanych drzew liści nie ma komu posprzątać,
teżciekawski...
teżciekawski... 16.12.2017, 14:41
czy to tak będzie wyglądać jak w projektach nowych obliczy muszli koncertowe w parku?
w pobliżu przystani
w pobliżu przystani 15.12.2017, 18:53
A wczoraj 14.12.17 r. było otwarcie wnętrza i całej panoramy toru rozświęcającego Tomaszów. Pierwszy przyjechał wprost z Ukrainy Prezydent Andrzej Duda, po 20 minutach przywieziono z pobliskiego Tomaszowa Maz. Starostę Mirosława Kuklińskiego.
Chciałem zobaczyć we wnętrzu Prezydenta Marcina Witko, ale ochrona mnie nie wpuściła.
Kazali kupić bilet za 50 zł. Albo za 30 jak mam kartę tomaszowianina. Dowód tożsamości wydany przez PREZYDENTa MIASTA TOMASZOWA MAZ. jest nieważny w tomaszowskiej ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ. I na przystankach autobusowch też. To kompletna samokompromitacja na szczytach pseudowłodarzy.
I mnie nie wpuszczono. A Starosta jako inny tomaszowianin chyba tam został eskortowany i zalokowany.
Jutro zamkną Strzelecką, dojazd do likwidowanego OSiRu, dostęp do zielonej Pilicy i każą zamknąć wszystko, co było normalne.

PS Trzeba wiele wyrzeczeń, żeby pokazywać własne dno.
ja
ja 18.12.2017, 09:27
A wiesz, że dowód to może Ci i wydać prezydent Pcimia dolnego? Jak zawsze zero wiedzy, ale się mądruję, że ho!
głos z Ludwikowa
głos z Ludwikowa 15.12.2017, 13:20
Kładka z Ludwikowa na te przystań by się przydała, bliżej byłoby też do Areny Lodowej i do Biedronki. A tak musimy nadrabiać drogi albo przez Białobrzeską albo przez Brzustówkę.
do komentarza 32
do komentarza 32 15.12.2017, 09:33
Aleś się rozmarzył... to ma być dla kasy a nie dla ludzi... jeszcze tego nie zrozumiałeś...???
gali
gali 14.12.2017, 20:41
Brakuje jeszcze odkrytego basenu dla mieszkańców na przystani coś na wzór tego co był w Niewiadowie. Zwykle latem gdy jest ciepło woda w Pilicy jest zielona wiec taki basen do tego całego kompleksu by się przydał.
lisek
lisek 14.12.2017, 20:41
to niezła kasa zamiast harować w hurtowni po 10 godzin wystarczy kupić 10 kajaków i puszczać tylko w wekendy i więcej zarobie na miesiąc niż w hurtowni a w tygodniu wolne
Sandra
Sandra 14.12.2017, 13:30
Czemu nie ujęto w projekcie Plaży dla Nudystów, w tak renomowanym miejscu, takie przegapienie?
babcia
babcia 15.12.2017, 09:40
To miasto katolickie i plaża dla nagusów nie wchodzi tu w grę, zresztą po drugiej stronie Pilicy jest pełno krzaków to proszę tam sobie nago paradować.
Babciu !!!
Babciu !!! 15.12.2017, 17:46
Mylisz się, wcale katolicy nie są tu w takiej większości jak myślisz. Wystarczy policzyć w niedzielę ludków idących bądź wracających z kościołów i odjąć od ogółu miejskiej populacji to się okaże że katoli jest tylko około 1/3.
Mirek
Mirek 15.12.2017, 19:07
Mądre słowa, ta klasa robotniczo-chłopska co zasiedla Tomaszów ma we krwi komusze nawyki. Niektórzy z nich nieśmialo przyznają się że są wierzący ale niepraktykujący. Zgadza się że ok 30% jest czynnych katolików, reszta niestety obojętna jest na sprawy Świętego Kościoła Katolickiego.
Z tego taki wniosek
Z tego taki wniosek 16.12.2017, 08:17
że trzeba rechrystianizowac Tomaszów i wypędzić szatana. Dodatkowym ciosem dla niewierzącej Europy byłoby gdyby tak ze dwie świątynie wyremontować lub nawet wybudować nowe z pieniędzy UE. Może więc warto by urzędnicy UM i Starostwa podjęli razem to trudne dzielo aczkolwiek święte dzieło pozyskania środków na bardziej katolickie cele niż np. nowe drogi. Czy bowiem nie można było w projekcie turystycznym dołożyć elementów chrześcijaństwa np. szlaku kapliczek i remontu tych zniszczonych, przewodników i pielgrzymek oraz festiwalu pieśni katolickiej. Niedobrze że zapominamy o naszych podstawach i korzeniach. Niedobrze.
♥
16.12.2017, 11:37
A zadałeś sobie pytanie kto będzie uczestniczył w tych pielgrzymkach, festiwalach itp. uroczystościach? Kościoły są już w zasadzie zapełnione na mszach w 1/3, więc po co dodatkowo budować nowe?
Z tego taki wniosek
Z tego taki wniosek 16.12.2017, 12:20
że trzeba czytać ze zrozumieniem. Przecież na wstępie pisze o rechrystianizacji. Samo się nie zrobi. Trzeba edukować, nakłania i pokazywać jaką bogata mam kulturę katolicka.
klug
klug 16.12.2017, 18:04
Możecie sobie, katole, zaklinać rzeczywistość, ale z faktami nie wygracie. Polska się laicyzuje. Spowolnić ten proces mogłoby wpuszczenie do RP islamistów, lecz ciemny lud tego nie pojmie.
♥
16.12.2017, 20:07
Ty jasny ludziu !Gdyby w Polsce rządził Komorowski & sp. to wpuszczenie islamu do Polski byłoby już faktem i wołałbyś "Witamy w Polsce !" Jednak tak się nie stało, bo ciemne masy tego nie chciały.
klug
klug 16.12.2017, 20:35
Wnioskuję, że jesteś nieodrodnym uczniem Ajdejano (pozdrawiam Janę najserdeczniej jak potrafię, a Ajde życzę takich-sobie Naszych Narodowych Pogańskich Świąt Przesilenia Zimowego).
Piszesz tak, że ni w ząb nie mogę pojąć o co Ci chodzi?
♥
16.12.2017, 13:35
Czytam ze zrozumieniem. Odpowiedz mi jak sobie wyobrażasz rechrystanizację Polski. Czy ma się odbywać w formie jaką stosuje Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy?
♥
15.12.2017, 10:12
Babciu !
A może i babcie też mają cusik do pokazania? Stworzyć "Plażę dla nudystów - seniorów" . Może przy okazji jakiegoś dziadka byś jeszcze uwiodła na swoje swoje wdzięki?
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim 14.12.2017, 13:19
Super informacja. Latem - podczas pobytu w mieście mojego urodzenia -
wpadłem na chwilę aby zobaczyć przystań, wtedy była to przystań Lechii. Zgroza!!! Brud, krzewy i chwasty... Az strach było po tym chlewie chodzić.
A pamiętam, przed wielu laty, kiedy były tam jeszcze drewniane kabiny, drewniany hangar na kajaki, ta przystań miała swój klimat. Może po modernizacji obiektu to "coś" powróci...
Co było
Co było 14.12.2017, 18:25
Ne wrati /jak to mówią Czesi/ a na pewno nie za rządów podłej lub jak kto woli dojnej zmiany !!!
M
M 14.12.2017, 08:31
Patrzac na rysunek, to i plastycznie i merytorycznie, ten projekt jest dosc dramatyczny... nikt chyba nad nim nie spedzil wiecej, niz 30min. A gdzie tu jeszcze przemyslec funkcje i zagospodarowanie terenu, organizacje zieleni czy relacje z terenami sasiednimi :(
Bo tak naprawdę
Bo tak naprawdę 14.12.2017, 10:55
władzom wcale nie chodzi o rewitalizację lecz by kolejnym kolesiom napchać kieszeń. Co zaś do rysunku to pewnie zrobił go na poczekaniu jakiś radny na co dzień uczący religii i nie mający bladego pojęcia o architekturze krajobrazu.
płacący podatki w TM
płacący podatki w TM 14.12.2017, 07:42
Z Tomaszowskiej przystani od kwietnia do października w każdą sobotę wypływa około 200 kajaków jak i również tyle samo w niedzielę, w czasie wakacji praktycznie w każdy dzień pływają, koszt spływu na odcinku Tomaszów - Inowłódz 70 zł łatwo obliczyć jak szybko można zgarnąć potężną kasę do tego noclegi posiłki catering alkohol, a wszystko to sie odbywa na terenach miasta czy tym biznesem nie powinna zarządzać spółka toru lodowego łącząc tor, kręgielnie i przystań w całość
Wincyj
Wincyj 14.12.2017, 12:50
Byłem kiedyś na tym spływie kajakowy,. Rozmawiałem z jednym pracownikiem i powiedział że gdyby nie ten "prywaciarz" to by było ściernisko i i popadało by to w jeszcze większą ruinę. Teraz gdy nagle temu"prywaciarzowi" udało się wyrobić markę to miasto ma mu zabrać bo zobaczyło że można na tym zarabiać? Zresztą on zapewne płaci co miesiąc kasę za wynajem który wynegocjował uwaga: Z miastem. Nie rozumie czemu też tkwi taka mentalność że najlepiej żeby zarządzała Spółka Miasta-skarbu Państwa itp itd.? Przecież jak państwo czymś zarządza to od razu to niszczeje, nie opłaca się itp itd. Przykład: Polskie Kopalnie Węglowe.
lala
lala 14.12.2017, 20:33
ocenę zostaw dla urzędu skarbowego i państwowej inspekcji pracy
płacący podatki w TM
płacący podatki w TM 14.12.2017, 07:08
Powstała spółka toru łyżwiarskiego w celu zarabiania kasy dla miasta to może najwyższy czas dołączyć majątek miasta którym zarządza prywatna osoba i prowadzi prywatny biznes pod płaszczykiem klubu i zgarnia potężna kasę a do kasy miejskiej wpływają ochłapy. Wskazane jest mieć zaplecze noclegowe dla sportowców w pobliżu. Panie Prezydencie czy miasto nie potrafi zarabiać czy wszystko musimy oddawać
Bzdury waść wypisujesz.
Bzdury waść wypisujesz. 14.12.2017, 10:52
Majątkiem miasta niech rządzi miasto. Już dwa lata temu miasto odpuściło tomaszowskie ulice pod zarząd Łodzi /a wiadomo że z Łodzi nic dobrego nie pochodzi/. W efekcie łodziaki zrobiły z Warszawskiej wiejską dróżkę. Bo ktoś z zarządu naszego grajdoła odpuścił wpływ na jej wygląd mylnie interpretując nazewnictwo Ze droga wojewódzka ...zgoda... więc województwo niech partycypuje w jej remoncie.. ale to ULICA NASZEGO MIASTA więc o jej wyglądzie powinny decydować władze naszego Tomaszowa a nie jakiś łódzki urzędas zza biurka.
ja
ja 18.12.2017, 09:24
Co za brednie... pojęcia nie masz o przepisach, ale znawca tematu. Przypomnę, że to PO i PSL rządzi w województwie i to oni takie dróżki zrobili.
A.
A. 14.12.2017, 06:44
ktoś kto projektował tą przystań podejrzewam że nie był nawet w terenie i chyba nie ma rozumu , nikt nie pofatygował sie na rozmowę z dzierżawcami i pozwolić im się wypowiedzieć Zapowiada się chyba wielka wojna trzeba ruszyć do urzędów wojewódzkich bo tu już nie ma z kim rozmawiać
ja
ja 14.12.2017, 07:47
To może niech dzierżawca zadba o teren, to nie będzie potrzebna rewitalizacja za tyle kasy. Decyduje właściciel.
@
@ 13.12.2017, 22:23
Jak z tego rysuneczku widać to tereny "Przystań nad Pilicą zyska nowe oblicze" kończy się przy granicy po byłej przystani WISTOMU - tam też mieści się niby plaża.
Wg załączonego rysunku to będzie tylko teren spacerowy bez żadnej plaży.
Rysio
Rysio 13.12.2017, 20:00
A kto rozbierze te budy kempingowe i postawi nowe bo już dawno zgniły kiedyś miałem okazję tam spać i chyba już nigdy więcej
Kamila
Kamila 13.12.2017, 19:58
Ta część miasta wreszcie wraca do świetności. Przez wiele lat wstyd było przyjść z kimś z Tomaszowa nad największą tomaszowską rzekę bo widok obskurnych jeśli nie połamanych to od lat niemalowanych ławek ściskał za gardło. Pikanterii dodaje fakt, że część terenu jest zarządzana przez prywatną firmę. Na jakich zasadach? Czy jest to najem? Czy sprzedano część przystani? Tak czy owak, prywatyzacja trwała czy czasowa nie wyszła temu miejscu na dobre. Miejmy nadzieje, że tym razem miasto nie zostanie tylko wydojone z kasy i za dwa-trzy lata nie okaże się, że można sobie wejść na teren dawnego miejskiego ośrodka po zapłaceniu 5 z na godzinę. Takie rozwiązania już przerabialiśmy, dziękujemy za nie.
Ada
Ada 13.12.2017, 17:14
I tak na weekendy będę jeździć nad zalew w Rawie.Tam jest rekreacja pełną gębą.Na naszej przystani już dawno zapaliłam świeczkę.Wszędzie można coć zrobić tylko nie w naszym mieście
mr
mr 14.12.2017, 08:58
Zgadzam się. Były też plany przebudowy terenów nad zalewem, niestety z tego co wiem kasy na to brakło. Z nowym pomysłem może być tak samo.
wrac
wrac 14.12.2017, 14:36
Kasy nie brakło... tylko akurat w tym czasie kiedy można było podpisać umowę na terenie UG budowano nowy gmach i zwyczajnie nie było czasu przypilnować sprawy... czyli rozpisać wcześniej przetargu, bo wójtowi wydawało się. że cały czas w Polsce firmy będą budować i dokładać do interesu.... nie potrzeba było wielkiej wiedzy, że jak zostaną uruchomione pieniądze z funduszy na lata 2014-2020 to ceny znacznie pójdą w górę... Gminę w dalszym ciągu stać na tę inwestycję...
♥
14.12.2017, 10:04
Czytaj uważnie, a nie po łebkach. W tekście artykułu "stoi jak byk" - "Miasto pozyskało dofinansowanie na modernizacje tomaszowskiej przystani! Projekt obejmuje wspólną aplikację 4 gmin z powiatu tomaszowskiego: Gmina Tomaszów Mazowiecki, Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki, Gmina Inowłódz, Gmina Rzeczyca wraz z udziałem starostwa Tomaszowskiego."
I dalej ... "Wartość całego projektu to 11.081.007,00 zaś dofinansowanie w ramach RPO WŁ wynosi 7.133.459,52. Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki w ramach projektu będzie realizować kompleksowe zagospodarowanie terenów tzw. ,,Przystani nad rzeka Pilicą". Wartość tej części projektu to 4.482. 474,24 a dofinansowanie to 3.052.753,10.".
Wobec powyższego sporo kasy dostaniemy z dofinansowania.
Żeby tak jeszcze Borki uzyskały dofinansowanie, to byłoby pięknie.
POZYSKAŁO !!!
POZYSKAŁO !!! 14.12.2017, 11:02
i szybciutko chce wydać do kieszeni partyjno katolickich kolesiów nie myśląc o tym by to miało sens, było funkcjonalne i służyło społeczeństwu przez dłuższy czas. Przypominam że przystanie tworzyła "zgniła komuna i przeżyły ją o prawie trzydzieści lat Obawiam się że kasę wezmą pseudo fachowcy podobni do tych co w ramach Skanskej remont0owali nasze ulice. A na domiar złego przypuszczam że gdy tylko skończy się ten :REMONT: przy bramie stanie budka z kasą gdyż zrewitalizowany teren dostanie w zawiadywanie albo Łódzki biskup albo inny zasłużony katecheta...
♥
14.12.2017, 11:21
Aż takim pesymistą co do zarządcy tego terenu, to ja nie jestem. Dostali już za grosze ex dom dziecka i to powinno wystarczyć.
Pożyjemy -zobaczymy
Pożyjemy -zobaczymy 14.12.2017, 12:20
A na pewno magistracko -sołecka ekipa to ludzie bardzo posłuszni i klerowi i kaczorowi...więc można przewidywać NAJGORSZE czyli dalsze przekazywanie miejskiego majątku wiecznie głodnemu klerowi...
Mirka
Mirka 14.12.2017, 14:22
na co klerowi plaże nad Pilicą, he? bredzisz zazdrośniku
czytelniczka
czytelniczka 14.12.2017, 11:41
Pozyskała Kuria Dom Dziecka za psi grosz i nic tam nie robią, czy może kiedyś ukaże się stosowny artykuł o tej transakcji i losie tego nieszczęsnego obiektu w przyszłości? bo ludziom już brakuje sił na domysły co tam bedzie, co tam będzie.
♥
13.12.2017, 18:29
Napisz prawdę, że jeździsz tam, aby jakiegoś chłopaka poderwać.
"Wszędzie można coć zrobić..." A co to jest "coć" ?
Adek
Adek 13.12.2017, 18:00
No ale chyba właśnie cos się chce zrobić
Święta prawda
Święta prawda 13.12.2017, 17:28
U nas raczej władze "pracują " nad wykończeniem tego miasta.
Czyżby według tych planów
Czyżby według tych planów 13.12.2017, 12:59
miał zniknąć stary ,prawie stu letni budynek przedwojennego Klubu wioślarskiego, w którym ostatnio był Bar Wodnik ??? To gratuluję niedowładzom... . No, chyba że planują w jego miejsce pomnik kaczora, bo to wicie woda i tak dalej to i kaczor będzie na miejscu...
Musk
Musk 13.12.2017, 16:19
Nie wiem czy wiesz w jakim stanie jest ten obiekt. Nadaje się do natychmiastowej rozbiórki. Tak wychodzi przeglądów budowlanych. Towarzystwo wioslarskie można uhonorować w inny sposób np. tablica lub stała wystawą plenerowa zdjęć i pamiątek.
A dlaczego sie nadaje do rozbiórki???
A dlaczego sie nadaje do rozbiórki??? 13.12.2017, 17:23
DLATEGO ŻE TEN GRAJDÓŁ OD SZUMNEGO 1989 ROKU NIE MIAŁ I NADAL NIE MA GOSPODARZA DBAJĄCEGO O TOMASZOWSKIE ZABYTKI. Najłatwiej wszystkie ślady dawnej świetności naszego miasta usunąć, zniszczyć, zaorać tak jak to zrobiono z budynkiem byłego miejskiego magistratu na rogu Warszawskiej i Placu Św. Tekli teraz zwanym skwerem 4 czerwca, czy też z budynkami po dawnej "Mazovii".

Pozostałe