Rondo na okrągło

  • 26.02.2008, 21:11
  • Mariusz Strzępek
Rondo na okrągło
Tydzień temu pisaliśmy, że budowa ronda u zbiegu ulic Oskara Lange, Św. Antoniego i Granicznej stanęła pod znakiem zapytania, ze względu na protest, jaki złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych. Wiadomo już, że przetarg został unieważniony

- Oferent, który przetarg wygrał przedstawił nieprawdziwe zaświadczenia dotyczące wymaganego w specyfikacji doświadczenia przy prowadzeniu robót drogowych – mówi Teresa Szczepańska prezes PRDM. – Wystarczyło kilkanaście minut i dostęp do Internetu, by sprawdzić, że przedstawione dane są fałszywe.

Na tej podstawie firma oprotestowała przetarg, który w konsekwencji został unieważniony. Nie są to jednak jedyne zastrzeżenia jakie do specyfikacji warunków zamówienia publicznego mają oferenci.

- Tak naprawdę żaden z oferentów nie spełniał wymaganych warunków. Jest prawie niemożliwe, by firma mająca doświadczenie w robotach drogowych miała dodatkowo doświadczenie w budowie instalacji kanalizacyjnych i sieci dostarczania gazu ziemnego – twierdzi prezes PRDM. – Najczęściej do tych prac zatrudnia się podwykonawców lub tworzy konsorcja, tak jak nasza firma zrobiła i w tym konkretnym przypadku – dodaje.

Tymczasem powiat jest w nie lada kłopocie. Pieniądze pochodzące z Ministerstwa Infrastruktury na budowę ronda powinny być wydatkowane do końca maja br. Niestety przetarg unieważniono i jeszcze nie został ogłoszony kolejny. Zbliża się koniec lutego. Zgodnie z Ustawą o zamówieniach publicznych od momentu ogłoszenia aż do rozstrzygnięcia przetargu musi upłynąć 28 dni. Wykonawca na teren budowy będzie mógł wjechać dopiero na początku kwietnia. Pozostają 2 miesiące na zakończenie prac, odbiór techniczny i dokonanie ewentualnych poprawek. Co się jednak stanie gdy do kolejnego przetargu również zostanie złożony protest?

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lopik
Lopik 01.03.2008, 20:47
Rondo w tym punkcie to dobry pomysł ... całe skrzyżowanie jest często zapchane. Ale jeśli wykonanie ma być takie jak to wcześniejsze (zielona/legionów dla MINI samochodzików) to lepiej żeby nie brała się za to ta sama firma
zniesmaczony
zniesmaczony 01.03.2008, 17:10
do widz - a co chcesz wiedzieć?
Bartek
Bartek 01.03.2008, 11:18
Zastanawia mnie tylko to, jaki jest większy sens tworzenia następnego ronda i to jeszcze w tym miejscu, kompletna porażka urbanistyczna. A już najlepszym pomysłem jest utworzenie ronda na skrzyżowaniu Antoniego-Mazowiecka-Sikorskie go, szkoda gadać.
Bartek
Bartek 01.03.2008, 11:15
Zastanawia mnie tylko to, jaki jest większy sens tworzenia następnego ronda i to jeszcze w tym miejscu, kompletna porażka urbanistyczna. A już najlepszym pomysłem jest utworzenie ronda na skrzyżowaniu Antoniego-Mazowiecka-Sikorskie go, szkoda gadać.
widz
widz 29.02.2008, 19:24
Zniesmaczony !!! ty duzo wiesz. Duzo więcej niz autor tego artykułu. Podziel sie wiedzą. Napisz cos wiecej
zniesmaczony
zniesmaczony 27.02.2008, 19:10
ciekawym wątkiem jest fakt, że starostwo (wydział architektury) wydało sobie a właściwe zarządowi dróg powiatowych zgodę na zastosowanie dla tej inwestycji zgłoszenia zamiast wydawania pozwolenia na budowę. gdyby tego nie zrobiło wszystko wzięło by w łeb na samym wstępie bo bez planu wydanie pozwolenia na budowę mogło trwać miesiące. ciekawe jest to, iż do tej pory naczelnik wydziału architektury stosował zasadę, iż włąściwe byle wbicie łopaty w ziemię wymaga pozwolenia na budowę. ja musiałem takowe uzyskać budując pierdoły w postaci np. murka oporowego. tak więc pewnie jędryka dostał rozkaz i posłusznie go wykonał. proponuję zapamiętać ten fakt i jeżeli komuś każą występować o pozwolenie na budowę niech przytoczy ten fakt i oleje procedurę. a tak na marginesie mówiłem o tym przypadku ekspertowi z zakresu prawa budowlanego z politechniki wrocławskiej i najpierw się uśmiał a następnie życzył staroście i omawianemu naczelnikowi dużo szczęścia oraz dalszych sukcesów. morał jest taki,że chytry dwa razy traci
kabaret tm
kabaret tm 27.02.2008, 10:21
władza-oczyszczalnia-woda-soda -głowa-ręka-łapa-łapówka-przet arg-Kononowicz
Karol
Karol 27.02.2008, 10:06
pora juz chyba wymienić niektorych urzednikow. takich, ktorzy przygotowują debilne przetargi proponuje na poczatek. jesli powiat straci kase, to ktoś powinien zostac wystrzelony w kosmos
ola
ola 27.02.2008, 09:44
Następne osiągnięcie Powiatu-czy nie można było ogłosić przetargu wcześniej? Na autko dla Starosty to przetarg był migiem...a propo co z tym przetargiem bo podobno tam też były jaja i to nie tylko wielkanocne.
varan
varan 27.02.2008, 09:11
"no i mamy jaja.....już na samym starcie." - to przez zbliżające się Święta Wielkanocne ;)
kiki
kiki 26.02.2008, 23:20
powinien iść do mamra,jeśli okazał się oszustem.!!!
kiki
kiki 26.02.2008, 23:16
no i mamy jaja.....już na samym starcie.
nick
nick 26.02.2008, 21:48
To co zwykle... strata czasu i pieniedzy

Pozostałe