Rondo ze znakiem zapytania

  • 19.02.2008, 17:36
  • Mariusz Strzępek
Rondo ze znakiem zapytania
1 lutego pisaliśmy w artykule „To nie będzie kopiec kreta” o rozstrzygnięciu przetargu na budowę nowego ronda przy zbiegu ulic Oskara Lange, Św. Antoniego i Granicznej. Nic nie wskazywało na to, by coś mogło stanąć inwestycji na przeszkodzie. Jak się okazuje jednak przy budowie ronda pojawia się znak zapytania

Pisaliśmy, że najniższą cenowo ofertę przedstawiła firma PRDM.  Jednak Komisja Przetargowa po bliższym zapoznaniu się ze wszystkimi ofertami stwierdziła, że każda z nich zawiera braki formalne. Wezwano oferentów do uzupełnienia w określonym terminie.

Informację potwierdza Andrzej Wodziński, radny powiatowy - Z tego co się dowiedziałem PRDM nie uzupełnił w terminie braków ofertowych, w związku z tym, Komisja jako zwycięzcę przetargu wskazała oferenta, który przedstawił drugą najniższą cenę usługi, czyli Firmę Szczukiewicz (wykonawcę m.in. ścieżki rowerowej - przyp. red.).

W tym miejscu pojawił się problem stawiający pod znakiem zapytania jeżeli nie całą inwestycję, to co najmniej terminowość jej wykonania. Pozostali oferenci oprotestowali przetarg. Niestety nie znane nam są podnoszone w ramach protestu zarzuty.  Nie mogliśmy skontakować z przebywającym na urlopie Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg. Z informacji, jakie jednak posiadamy wynika, że w przypadku nie uwzględnienia przez Starostwo protestu PRDM zapowiada skierowanie sprawy na drogę sądową.

Co dalej z inwestycją? Zdania prawników są w tej sprawie podzielone. Jedni twierdzą, że nic nie stoi na przeszkodzie, by proces inwestycyjny kontynuować, inni wręcz przeciwnie, stwierdzają że inwestycja powinna zostać wstrzymana.

Przypomnijmy tylko, że koszt zbudowania ronda to ponad 3 mln złotych. 50% całkowitych kosztów inwestycji pochodzi ze środków Ministerstwa Infrastruktury. Zaplanowany koniec prac budowlanych to 31 maja br.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ania
ania 21.02.2008, 20:51
radny nazywa się Andrzej WODZIŃSKI
nick
nick 20.02.2008, 12:32
kolejny raz tok postepowania przy zamowieniach publicznych prowadzi do zaskarzenia, a w efekcie do opoznienia prac. jakos nie wyobrazam sobie euro2012...
varan
varan 20.02.2008, 12:01
Moja propozycja nazwy to Rondo im. Hrabiego Tomasza Ostrowskiego - pod warunkiem że będzie ono ozdobą miasta, a nie żałosną prowizorką.
wielbiciel
wielbiciel 20.02.2008, 11:06
Proponuje nazwę "Rondo imieniem Macierewicza"-przecież to nasz wybrany głosem ludu parlamentarzysta i zbawca ,któremu dobro Tomaszowa leży na sercu i los mieszkańców wspaniałego miasteczka spędza mu sen z oczek.Pół roku po wyborach -i efekt głosowania oświeconych mieszkańców naszego miasta widoczny jak na dłoni-walczy on jak lew o srodki unijne,o dofinansowania,o oczyszczalnie itd,itd.
KPINY-NAWET CHYBA BIURA POSELSKIEGO NIE MA.GRATULACJE DLA WYBORCóW.
MS
MS 19.02.2008, 23:14
:) już zmienione
Ciul bez wyobraźni
Ciul bez wyobraźni 19.02.2008, 23:04
ale 1 marca jeszcze nie było w tym roku :PP
kiki
kiki 19.02.2008, 20:51
Najbardziej odpowiadałaby nazwa Wolności i Niezawisłości.Po co mieszać Kielce z Tomaszowem.Wszkże znany jest Ci fakt napisania przez St.Niesiołowskiego we "WPROST",że Tomaszów jest miastem założonym dla żydów.Po co więc pogrom kielecki kojarzyć z Tomaszowem?...Być,może kiedyś tam,jakiś dowcipas żydowski przypisze nam pogromy,jak miało to miejsce w Przytyku i Drzewicy.
MS
MS 19.02.2008, 20:27
To jeżeli idziesz w tym kierunku kiki, to może zawęzić i sprecyzować. np Rondo 25 Pułku Piechoty AK i tak wszyscy będą mówić Rondo Armii Krajowej. A tak na marginesie, gdyby ktoś chciał dać twardy orzech do zgryzienia władzom miasta, to mam gotowy pomysł. Na najbliższej sesji najprawdopodobniej zostanie zmieniony Statut Miasta i wprowadzona obywatelska inicjatywa uchwałodawcza. Wystarczy by ktoś przygotował projekt uchwały o nadanie rondu imienia np. "OFIAR POGROMU KILECKIEGO" i coś mi się wydaje, że zrobiłoby się ciekawie, tym bardziej że przewodniczący Rady Miejskiej wywodzi się ze Stronnictwa Narodowego.
kiki
kiki 19.02.2008, 20:04
musi to być nazwane przeciwstawnie do ul.Langego.Jak wszyscy wiemy,osobnik tenże byl funkcjonariuszem NKWD,zainstalowanym w USA.
kiki
kiki 19.02.2008, 19:58
RONDO im.ARMI KRAJOWEJ albo NZ,WiN.
Kac
Kac 19.02.2008, 19:56
Chcialbym, zeby nowe rondo nosilo nazwe zwiazana z naszym miastem. Np. "Rondo Tomaszowian" :-)
MS
MS 19.02.2008, 19:45
Może masz jakąś propozycję? Na początku ubiegłego roku wymyśliłem na swoim blogu Rondo Andersa i jest :) jak widac każdy ma szanse. :)
Daniel_TM
Daniel_TM 19.02.2008, 18:58
"Zaplanowany koniec prac budowlanych to 31 maja br." - żeby tylko zaczeli budować od 31 maja i będzie dobrze ;-)
Pozdrawiam
kiki
kiki 19.02.2008, 18:49
ha ha ha ....i już się robi kretowisko.Zakończą się przepychanki - wiosna idzie,może coś w końcu ruszy.A jaką nazwę ma nosić rondo?

Pozostałe