Kirkut

  • 03.02.2008, 15:42
  • Mariusz Strzępek
Kirkut
31 października ubiegłego roku Rada Miejska wyraziła zgodę na przekazanie na rzecz Gminy Żydowskiej kilku nieruchomości. W zamian Gmina zrzekła się wszelkich roszczeń z tytułu własności związanych z nieruchomościami położonymi w Tomaszowie Mazowieckim objętymi postępowaniem regulacyjnym przed Komisją Regulacyjną do spraw Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Warszawie oraz wszelkich roszczeń majątkowych.

Jedną ze zwróconych Gminie nieruchomości jest Cmentarz Żydowski przy ulicy Smutnej.

- To w naszym mieście miejsce szczególne – mówi wiceprezydent Grzegorz Haraśny. – Przez lata zaniedbywane. Gmina deklaruje, że rozpocznie prace nad przywróceniem temu miejscu jego właściwego wizerunku.

Tomaszowski Cmentarz, to druga w województwie pod względem wielkości żydowska nekropolia. Robi rzeczywiście duże wrażenie. Odnowiona może stanowić dużą atrakcję.

Wielu mieszkańców naszego miasta zapewne nigdy w tym miejscu nie była, chociaż wszyscy mijaliśmy je niejednokrotnie.

W sobotę wiceprezydent zaprosił nas na wycieczkę po Cmentarzu. Efekty możecie obejrzeć w galerii zdjęć.

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MS
MS 06.02.2008, 08:50
Nie zostaną a zostały już zwrócone. Odsyłam do relacji z Sesji Rady Miejskiej z 31 października ubiegłego roku zamieszczonej na portalu.
ciekawski
ciekawski 05.02.2008, 21:25
Jedną ze zwróconych... czyli jakie jeszcze zostaną zwrócone.
kiki
kiki 04.02.2008, 23:51
siemano.......idę pospać.Ty nie zapomnij o kadiszu.
kiki
kiki 04.02.2008, 23:43
aaaa,ale Was nienawiść wali.ladnie bardzo ładnie....polacy....łehahahaha hahaha
kiki
kiki 04.02.2008, 23:39
człowieku,jakie Ty teksty walisz.A ,który "zarażony" znał węgierski?....oni znali tylko idisz i ruski.W tej mozajce językowej,jęzory w supęł by się pozawiazywały, jak krawat podwójnie wiązany.
:)
:) 04.02.2008, 23:26
Ludzie wyjeżdżają natomiast z kraju, bo mają właśnie dość idiotów plujących na każdego, kto inaczej niż oni myśli za pomocą Radia należącego do pana Rydzyka i jescze słowo do Michała to nie ideowcy, to chorzy umysłowo i zidociali pseudonaukowcy.
kiki
kiki 04.02.2008, 23:26
gwoli wyjaśnienia:serwery polonica.net umiszczone sąw Texsasie.BYŁY do niedawna w Polsce w Sandomierzu ale je władze "wolnej Polski" skasowały.Tam do TEKSASU już ich mafijne łapy są za krótkie.
:)
:) 04.02.2008, 23:21
Już nie mogę tego czytać. Jak pokazuje biografia Twojego wybitnego naukowca przez wiele lat żył w dużej komitywie z tą "czerwoną zarazą". Jeżeli ktoś był sekretarzem w ambasadzie, nawet w innym demoludzie, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że był równocześnie agentem służb PRL. Dzisiaj zionie jadem być może po to, by ukryć fakt współpracy z "żydokomuną". O drugim naukowcu już wszystko zostało powiedziane. Powiem jednak jeszcze raz. Ktoś kto twierdzi, że pogrom kielecki zainspirowały jego ofiary jest osobą chorą, którą należy leczyć.
kiki
kiki 04.02.2008, 23:01
michał@:}} jacy ideowcy.Są WYBITNYMI NAUKOWCAMI,znawcami POLSKI,działającymi na emigracji.Nie tylko Oni,jest takich ludzi bardzo dużo.Wszak widzisz,że leczenie Polski po "czerwonej zarazie" nie przebiega tak,jak byśmy chcieli.Polska nie jest jeszcze bezpieczna by mogli tu wracać.A jest to resztka ocalonej prawdziwej inteligencji oddanej POLSCE.Gdyby było inaczej to tylu młodych wykształconych ludzi,notabene wyszkolonych przez wykształciuchów nie opuszczałoby kraju.PRZESTALI im wierzyć,widzac - kłmstwo,fałsz i ich obłudę.!!!!!!
Roman
Roman 04.02.2008, 22:33
Dziwi mnie to bardzo,że Żydzi taki bogaty naród,a nie zatroszczyli się przez tyle lat o miejsce pochówku swoich rodzin
kiki
kiki 04.02.2008, 21:29
michał. to nie jest ta strona.szukaj: www.polonica.net najlepiej na Operze.
michał
michał 04.02.2008, 19:48
polonika.net - wg tej strony to chyba tylko Bubel nie jest Żydem - a nawet Kaczyńscy są. Podpierasz się nie naukowcami a ideowcami - to tak jakbyś kazał zaglądać do książek rosyjskich proletariuszy żeby dowiedzieć się jak wyglądał komunizm.
kiki
kiki 04.02.2008, 19:18
podaję trzeci link do stron: www.kirkuty.xip.pl
kiki
kiki 04.02.2008, 18:55
podaję drugi link do stron problematyki żydowskiej w tomaszowie. wpisz w gogle:gmina zydowska w tomaszowie maz obszerny jest tam materiał,dotyczący między innymi i Kirkuta - cmentarza żydowskiego.
:)
:) 04.02.2008, 18:44
Jeżeli ktoś stwierdza, że pogrom kielecki zorganizowali sami Żydzi to nie jest profesorem a idiotą. Tytuł natomiast powinien muz zostać odebrany
kiki
kiki 04.02.2008, 18:20
cytat:))" no dalej robaczku,dalej..." a co uważasz, że to sobie biedny ludek wymyślił?....jedz do Sandomierza - zobaczysz świadectwo zapisane na tynkach Kościoła.MYŚLISZ,że to nawalony artysta sobie wymyślił?....amfetaminy wówczas nie znano.Ku przestrodze potomnym to uczyniono,w imię miłosci bliżniego.Talmudyści miłosci bliżniego nie uznają,nawet sami z pośród żydów do nie-żydów.
kiki
kiki 04.02.2008, 17:58
do :) Prof, Pogonowski odwołuje się do filozoii żydowskiej będącej treścią talmudu. Właśnie Talmud narzuca Żydom wszstkich nie będącymi Żydami - ludzi traktować jak bydło. Oj..oj poczytaj Mędrców Syjonu,poszperaj trochę na www.polonica net - rozjaśni Ci się umysł.
:)
:) 04.02.2008, 17:53
Talmudyczni krwiopijcy porywający katolickie dzieci na macę.... no dalej robaczku, dalej...
kiki
kiki 04.02.2008, 17:43
mechatron Ty poganski synu.Jaki z Ciebie prof.?....znasz powiedzenie z koziej dupy trąbka.To i z Ciebie taki profesor jak z niej muzykant.Polacy przyjęli chrzest by się ochronić,własnie miedzy innymi by się odciać od zgubnego wpływu judaizmu,który na wschodzie panował po upadku imperium Chazarów.Tylko chrześcijaństwo...i to zjednoczone mogło się przeciwstawić talmudycznym krwiopijcom. Oj...Oj...starczy narazie bo musiałbym toczyć z Tobą nie kończącą się polemikę pogański synu.
ja o raporcie o T.M
ja o raporcie o T.M 04.02.2008, 17:41
a kim jest redaktor Marek Jefremienko który wydymał Nas na okrągłą sumkę?

Pozostałe