Dobre wieści ze szpitala

  • 10.01.2008, 13:30
  • MariuszT
Dobre wieści ze szpitala
Przed kilkudziesięcioma minutami pielęgniarki ze szpitala w Tomaszowie Mazowieckim potwierdziły, że osiągnięto porozumienie w sprawie ich podwyżek.

W ubiegłym tygodniu w naszym szpitalu mieliśmy sytuację kryzysową, jednostce groziła ewakuacja. Ostatecznie lekarze doszli do porozumienia z dyrekcją jednak swój protest zapowiedziały również pielęgniarki. Negocjacje z nimi rozpoczęły się w poniedziałek ale przełożono je na dzisiaj.

Pielęgniarki żądały podwyżki 800zł brutto natomiast proponowano im 300zł brutto. Doszło jednak do porozumienia i ostateczna podwyżka wyniesie 650zł brutto. Ustalono również wstępną "mapę drogową" podwyżek na lata 2008-2009. Możliwe, że za kilka miesięcy ruszą kolejne negocjacje aby sprecyzować na jakie podwyżki mogą liczyć pielęgniarki w przyszłości. Dzięki tym porozumieniom szpital w Tomaszowie uniknie strajku ostrzegawczego pielęgniarek, który miał odbyć się za 3 dni.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że przyjrzy się sytuacji naszego szpitala i skontroluje proces negocjacyjny.

MariuszT
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tomaszowianka
tomaszowianka 21.01.2008, 21:22
Pielęgniarki nie studiowały 6 lat.Chcą dorównać lekarzom.Zupełnie niepotrzenie.
xxxxxxx
xxxxxxx 14.01.2008, 13:55
lekarze niech nie walcza o podwyzki maja gabinety prywatne biora w lape jeszcze im malo pielegniarki ok bylam na oddziale bo lezal moj tata pacjent kupke zrobi biegnie lekarz? nie pielegniarka kroplowka sie konczy biegnie lekarz nie pielegniarka ja osobisci nie moglabym myc i przebierac kogos kto jest zasrany po pachy pozdrowienia dla dpktora debca hahahahah
właśnie
właśnie 12.01.2008, 19:35
Doktorze z Łodzi - tak wielu już zapłaciło w Łodzi i dzięki temu się jeszcze nie przekręcili. I dalej wolą płacić w Łodzi niż w Tomaszowie "za darmo" - tu duży cudzysłów
kiki
kiki 12.01.2008, 12:03
Tusk powiedział dużo wcześniej,że wszystkie szpitale bardzo zadłużone ulegną likwidacji.I będą jaja,bo zamiast doktora poszukamy....znachora.
Wróżka
Wróżka 12.01.2008, 08:36
Nie wróżę temu szpitalowi nic dobrego, nie tylko po ostatnich "rewelacjach" podwyżkowych dokonanych przez decydentów, ale również po wizji naprawczej jaką nowy Pan dyrektor szpitala przedstawił( przeczytał) na ostatniej Sesji Powiatu(była relacja w telewizji )To tylko hasła Panie Dyrektorze,które powtarzają wszyscy dotychczasowi dyrektorzy "naprawiacze" a skutek znamy - 54mln długu.Życzę zdrowia wszystkim mieszkańcom Tomaszowa Maz.
STANISłAW
STANISłAW 11.01.2008, 21:14
Pacjentko, masz świetne rozeznanie, lekarze robią to właśnie w tym celu aby szpital (jak to się fajnie będzie nazywac) "został przekształcony" patrz-zlikwidowany, pielęgniarki zaś nawet nie wiedzą, że pomagają swoimi żądaniami Panom doktorom, gdzie doktorom, zwykłym lekarzom. Cóż z tego, że dostaniecie od tego czy innego dyrektoraolejną podwyżkę skoro i tak za kilka miesięcy nie będzie kasy na wypłate. Co wirzycie że dobrotliwy starosta wam da, że radni kolejną pożyczkę poreczą? Starosta ten i chyba tamten robią w gacie, bo to oni odpowiadają za budżet powitu, który legnie w gruzach jak szpital wojewoda zamknie. Czy my "pacjentko" nie mamy racji?
doktor z łodzi
doktor z łodzi 11.01.2008, 18:00
niech upadnie!!!moze wtedy caly narzekajacy ciemny ludek z tomaszówka doceni co stracił...hehehe.wtedy gruby porfel i do doktora z łodzi!!! czekamy na was!!!
pacjentka
pacjentka 11.01.2008, 08:52
Przy 54 mln.zadłużenia podwyżki dla lekarzy miały być tzw."gwożdziem do trumny"dla szpitala,skąd więc pieniądze na dalsze podwyżki?Ale co tam... przy takim zadłużeniu te kilkanaście milionów więcej to już nie ma znaczenia.I tak szpital przejdzie najpierw w ręce spółek pracowniczych a potemw ręce prywatne. Przecież o to w tym wszystkim chodzi niektórym lekarzom którzy już się widzą właścicielami prywatnych "kliniczek",powsta łych na trupie państwowego szpitala.
viperr1
viperr1 10.01.2008, 21:53
<Po prostu matematyka> naucz sie czytac nie chodzi o 1 osobe tylko o tych na wyzszych stanowiskach
CeKa
CeKa 10.01.2008, 20:56
Z tego widać, że upadek szpitala zbliża się wielkimi krokami. Stracą na tym zapewne najbardziej właśnie pielęgniarki i personel techniczno-administracyjny. Ale póki co pijmy szampana :) . W górę serca. Pamiętacie, że nikt nie wierzył do końca, że padnie Wistom? I gdzie jest dzisiaj Wistom - zobaczycie, że obecne podwyżki i kryzys to właśnie szybka droga do tego scenariusza.
kiki
kiki 10.01.2008, 16:45
dobre wieści będą jak usłyszę,że mają obowiązek kieszenie pozaszywać i po nic nie wolno im łap wyciągać.A pozorny spokój to fikcja.Te dobre wieści czytając je uważnie są,same w sobie zapowiedzią dalszych awantur.Nie zapominajmy,że Panie Pielęgniarki domagają sie 2,5 krotnej średniej płacy.A,więc około -7.000.tys.zł. Lekarze domagają się -3,5.krotnej krajowej płacy. Wypłaty mają nastąpić od marca tego roku.Droga do "normalności" w słuzbie zdrowia - kręta i daleka. Można zrobić inaczej,albowiem mówią sami,że szpital jest "jednostką leczniczą"....powłać w kamasze i ..."Ku Chwale Ojczyżnie".!!!
Po prostu matematyka
Po prostu matematyka 10.01.2008, 16:40
vipper ty nieuku (albo populisto z PIS) policz sobie. Starosta oddaje pensję 8000-3500=4500zł Podzielmy to na 350 pielęgniarek to jest 13 zł na każdą. Brawo. Będą zadowolone
varan
varan 10.01.2008, 15:34
"a one nad pacjentem czuwaja" - niezły żartowniś z Ciebie - chyba na odległość, przy szóstej kawie i trzecim ciastku. owszem gdy dostaną w łapę to zajrzą ze dwa razy, czy pacjent się nie przekręcił, ale to bardziej z troski o łatwą (kolejną) kasę niż o zdrowie chorego.
kiki
kiki 10.01.2008, 15:16
ale jaja !!!! kolejny cud "cudaków". A 59-mln.zł dlługu kto zapłaci.? ....Matka Boska.?
vvvv
vvvv 10.01.2008, 14:20
pytam??? za co pielegniarki ni moga miec wiekszch.lekarz odwali co swoie i idzie do domu a one nad pacjentem czuwaja
viperr1