Szpital: jest porozumienie

  • 04.01.2008, 21:30
  • MariuszT
Szpital: jest porozumienie
Zażegnano groźbę ewakuacji szpitala w Tomaszowie Mazowieckim. Dyrekcja zgodziła się na wszystkie warunki lekarzy.

Mamy pomyślną informację z ostatniej chwili: ewakuacji nie będzie. Ostatecznie zgodzono się na wszystkie żądania lekarzy. Dostaną oni w tym roku podwyżki o 700zł a od roku 2009 będą zarabiać 2,5 średniej krajowej.

To był bardzo trudny dzień dla służby zdrowia w naszym mieście. Od rana trwała nerwowa atmosfera a los tomaszowskiego szpitala wisiał na włosku. Zdesperowanym pacjentom zaczęły puszczać nerwy a ostatecznie do protestu dołączyły się również pielęgniarki.

Mimo pocieszającej informacji sprzed kilkunastu minut, że ewakuacja jest odwołana, nie ma tak naprawdę powodów do radości. Zadłużenie szpitala wynosi prawie 59 mln zł a strata za jedenaście miesięcy w roku 2007 to ponad 5,2 mln zł. Podwyżki dla lekarzy dodatkowo pogłębią fatalny stan finansowy placówki. Jeżeli w najbliższym czasie nie znajdą się dodatkowe pieniądze dla szpitala to dzisiejsze uzgodnienia dotyczące płac w 2009 roku mogą się okazać niemożliwe do zrealizowania.

Pielęgniarki również domagają się podwyżek, o co najmniej 500zł. Decyzja w ich sprawie zostanie podjęta w poniedziałek ale wszystkie siostry zgodnie twierdzą, że nie odejdą od łóżek pacjentów póki dyrekcja nie ustosunkuje się do ich propozycji.

MariuszT

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

vic
vic 12.01.2008, 22:30
Panie Starosto !! Konkurencja Panu rośnie, stołek zaczyna parzyć. Zgraja wilków juz skowycze i szykuje sie do ataku. (to samo dotyczy dyrektora szpitala)
dyrektor
dyrektor 11.01.2008, 18:10
zamknijcie w diabły ten szpital. a o doktorów się nie martwcie, bo i tak dadzą sobie radę. sami do nich pójdziemy, czy będą pracować w tej czy w innej firmie.gdyby szpital upadł, najbardziej stracą urzędasy. no bo gdzie dostaną takie ciepłe posadki?tylko w szpitalu można spokojnie od wyborów do następnych wyborów przewegetować z dobrą kaską co miesiąc.więc zamykajmy czym prędzej panie starosto. a co do negocjacji dotyczących nowego,48h. systemu pracy, to miło było patrzeć, jak robił się pan zielony podczas poznawania przepisów dot. opt-out.widać jak bardzo niekompetentny i niezorientowany pan był w tej materii. a chcial pan wydmuchac lekarzy... miejmy nadzieję, że szybko dostanie pan za to rachunek...
kiki
kiki 10.01.2008, 17:46
Premier ujawnił zarobki lekarzy.wynoszą one od 4000tys do 25000tys.zł.To są legalne płace :)) a nielegalne jakie....?????
parafianin
parafianin 10.01.2008, 13:34
Starosta go home!!!!! Ile jeszcze bedziemy sie męczyć !!!!
kiki
kiki 10.01.2008, 11:06
Coś to porozumienie jest wirtualne.Lekarz z prawdziwego zdażenia przez duże "L" - ma zarabiać tyle samo,co konował z szeroką kieszenią...? To jakieś nieporozumienie. Pamroczność jasna zaślepia zainteresowanych problemem.
witja
witja 10.01.2008, 00:26
A no właśnie może by ustalili z czego mają chaty i samochody jak zarabiają po 2000zł i ile mają na kontach. Jeśli nie potrafią wskazać skąd to mają to znaczy że są to dochody z przestępstwa :))
sd
sd 09.01.2008, 23:14
Widziałem dzis lekarza. Bieaczyna, maluc mu nie odpalił i do szpitala 13 musiał jechac. kanapke z białym twaogiem zajadał bo na zółty ser go stac nie było. odklada biedak na bilet do irlandii
kiki
kiki 09.01.2008, 15:46
@ szmata. Arumenty to premier już dziś przedstawił.Jest zszokowany,że ktoś mógł podpisać tak niedorzeczne porozumienie.Zapowiedział kontrolę szpitala w Tomaszowie i ustalenie dokładnych zarobków i dochodów lekarzy z tej placówki.Usłyszymy prawdę o szpitalu juz niedługo.W tym przypadku KONTROLA może przynieść ciekawe efekty.Nie jeden będzie się miał z pyszna,bowiem premier nadmienił iż większość lekarzy ma takie dochody i gdyby je dziś ujawnił to wszystkim by włosy dęba stanęły.
kiki
kiki 09.01.2008, 03:47
@szmata:)już dawno się zeszmaciłeś w cuchnący zarazą gałgan.
szmata
szmata 09.01.2008, 01:49
@ kiki argumentów ci brak, ze po osobistych jeździsz?
sak
sak 08.01.2008, 11:35
Pan Kagankiewicz - były starosta Powiatu Tomaszowskiego (2006-2008) - grabarz szpitala, budowlanki i powiatowej infrastruktury. Fajny chłop i fordy lubi. Szkoda
jola
jola 08.01.2008, 10:19
Juz po Kagankiewiczu-dzisiejszy dziennik I ZNOWU AFERA NA CAłY KRAJ -jeżeli wypowiada sie pani Pitera to sprawa jest poważna-budowlanka,szpital,aut ko za 100 tys w dziwny sposób-chyba nie na już nikt złudzeń kto to jest pan Kagankiewicz.
kiki
kiki 08.01.2008, 09:54
Dziadostwo i nic więcej.No bo tak:lekarze - 10 ooo tys podwyżki,pielęgniarki - 8 000 zł,reszta profesji - cholera wie ile.- .Emeryci,renciści,na socjalu - po...2 zł. I kto tu mówi,ze w Polsce nie ma Ameryki. Jest w błędzie ten co myśli inaczej.
kiki
kiki 08.01.2008, 09:09
@ Do Miśka konstruktora. Przekonstruuj sobie łepetyne,a jak dożyjesz do emerytury to proś Pana Boga o zdrowie bo pustego łba ,nikt i nic już nie uleczy.
Stefann
Stefann 08.01.2008, 08:47
Narodzie Chrześcijański - opamiętaj się. W jednym wywiadzie starosta mówi, że nie ma pieniędzy a przyznanie ich grozi za kilka miesięcy upadłością szpitala, by za kilka godzin zgodzić się na żądania lekarzy. GDZIE JEST PRAWDA. Lekarze "załatwieni?", w kolejce już są pielęgniarki, później przyjdzie pora na pogotowie ratunkowe, salowe, palaczy... Narodzie żyjesz w grzechu i kłamstwie. Gdzie jest prawda o tomaszowskim szpitalu?
niedowiarek
niedowiarek 08.01.2008, 01:01
W zapyziałym, tomaszowskim szpitalu stał sie tuskocud. Juz w 2009roku kazdy lekarz bierze okolo 10 tys. zł. Na pielegniarke wyjdzie okolo 6 tys. No i proszę. Głosowaliście na PO i macie. Wybraliscie Platforme i prosze w 3 miesiące macie wynegocjowane podwyżki o jakich Wam się nie sniło przez 2 lata rzadów PIS-u. Wreszcie w Polsce zapachniało dobrobytem i Unią Europejską. A ze wLondynie lekarz ma więcej??? nieszkodzi i u nas w 2010 roku wynegocjuje sie podobne podwyżki. Zatem WIWAT PLATFORMA, WIWAT TUSK, WIAT WIAW KAGANKIEWICZ. HURAAAAAAAAAAAAAAA
kiki
kiki 07.01.2008, 22:26
kurcze to oni(konowały i strzykawy)mają takie obrywy...??? - i jeszcze im mało - ????to się w pale nie mieści.cuda....cuda....cuda i niewidy.
Misiek konstruktor
Misiek konstruktor 07.01.2008, 21:52
Skoro tak ostro na te podwyżki to może niech lekarze zaczną pracować według obowiązujących przepisów co? 48 godzin w tygodniu i ani trochę dłużej. 4 noce i po tygodniu roboty co wy na to?? A pacjent niech się martwi żeby jego stan się nie pogorszył kiedy braknie lekarza na dyżurze... A tak swoją drogą dobry przepis strajkować nie trzeba tylko zagrozić przestrzeganiem prawa. Chcecie do innych szpitali, wasza wola ale na cuda to nie liczcie ponieważ poziom lekarzy jest wszędzie porównywalny a tym którym się marzą super specjaliści profesorowie, doktorzy z habilitacją i tym podobne historie nimi się zajmujące najbliżej to w Łodzi jest wiele szpitali klinicznych nikt nas nie zmusza do leczenia się w konkretnej placówce... Dotychczasowy system się zapada, koszty leczenia wzrastają, bez współpłacenia pacjenta nic tego nie zmieni. Od razu że współpłacenie musi być rozwiązane w sposób przemyślany np. przy wizycie do lekarza pierwszego kontaktu, który kieruje dalej, może to wyeliminować sporo pseudo chorych emerytów, którzy gdy tylko coś zaboli lecą do lekarza.
XYZ
XYZ 07.01.2008, 20:53
do Maria: twoim zdaniem lekarstwem na obecną sytuację szpitala jest Zagozdon, Haraśny, Jakubowski ... no to powodzenia..., już był jeden prezydent u nas co chciał przejąć szpital od powiatu .. no i jakoś nie wziął... a teraz ogólnie na temat .. A nie pomyśleliście, że ktoś (czytaj lekarze)wymusili to porozumienie, bo swoją drogą dziwny zwrot akcji po całym dniu negocjacji. Nie dziwię się, że Starosta i dyrekcja podpisali owo porozumienie - ewakuacja pacjentów w takich warunkach atmosferycznych ... nie wyobrażam sobie. Osobiście uważam, że ten bajzer już dawno powinni zamknąć, a lekarze do swoich gabinetów i leczyć na swoim prywatnym sprzęcie medycznym (zresztą)!...Pielęgniarki mają jeszcze lepsze żądania: 800 zł natychmaist i docelowo 2 średnie krajowe - brak słów na komentarz .... a te 200 zł w czasie dyżuru za "opiekę" nad pacjentem się nie liczy? ano nie, skoro doktor nie liczy to pielęgniarka ma liczyć. To wszystko woła o pomstę do nieba . A gdzie inne zawody??, to już nie ludzie???? Gdzie mają iść emeryci i renciści, ludzie którzy tyle lat pracowali....???
TAA
TAA 07.01.2008, 16:33
Boszee. Kiedy zamkną ten bałagan. Ja chcę leczyć się w Piotrkowie lub Bełchatowie a nie u tych beznadziejów z TM.

Pozostałe