Lechia Mistrzem Województwa

  • 11.12.2017, 09:49
  • Mariusz Strzępek
Lechia Mistrzem Województwa
Dobiegła końca kolejna edycja Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. W ostatnim turnieju finałowym dla rocznika 2005 zagrały po dwa najlepsze zespoły z czterech okręgów,wyłonione drogą eliminacji.

W turnieju wystąpiły : Lechia Tomaszów , Włókniarz Moszczenica, Pelikan Łowicz, Mazovia Rawa Mazowiecka, Warta Sieradz,Pogoń Zduńska Wola, Widzew Łódź, ŁKS Łódź. Tomaszowianie trafili do trudnej grupy z Widzewem, Pogonią i Mazovią. Spotkania grano po 15 minut w systemie 5 plus bramkarz.

 

Na początku spotkań grupowych przyszło nam się zmierzyć z łódzkim Widzewem. Jak się później okazało był to najtrudniejszy mecz dla naszego zespołu. Wynik 0:0 zakończyła seria rzutów karnych,które lepiej egzekwowali tomaszowianie wygrywając 3:2. (Wyniki remisowe kończyły się rzutami karnymi).

 

Później już było tylko lepiej, a świadczą o tym poniższe wyniki:

Lechia - Pogoń Zduńska Wola 3:0 (Bogusławski, Stańczyk, Bąk)

Lechia- Mazovia Rawa Mazowiecka 10:0 ( Rozwadowski 4, Stańczyk 3, Bąkowski, Nawrocki, Bogusławski)

 Lechia zajęła pierwsze miejsce w grupie i w półfinale zmierzyła się z drugim zespołem gr.B Wartą Sieradz.

 

Mecz pokazał , że zespół z Tomaszowa jest w znakomitej formie. Cztery bramki strzelone przez Bogusławskiego(2), Stańczyka i Bąkowskiego zapewniły nam awans do finału. W drugim półfinale po wyrównanej grze Pelikan Łowicz pokonał Widzew 2:1.

 

Finał , który miał wyłonić najlepszy zespół w halowych Mistrzostwach Województwa zapowiadał się zatem ciekawie.Tym bardziej że czas gry w finale zwiększył się do 20 minut. Lechia nie pozostawiła jednak złudzeń nikomu w łódzkiej hali na obiektach CHKS-u . Tomaszowianie rozgromili Pelikana Łowicz 8:1 zapewniając sobie cenny tytuł!

 

Gole w finale  dla naszej drużyny strzelali: Rozwadowski (3),Stańczyk (2), Kowalski, Bogusławski, Sadowski

 

 

Barw Lechii bronili : Sadowski Oskar, Nawrocki Norbert, Darczyński Patryk,Bąkowski Mateusz, Stańczyk Kacper, Bąk Kacper, Bogusławski Maksymilian, Rozwadowski Jakub, Nowakowski Damian, Kacper Kowalski!

Gratulacje dla CAŁEJ drużyny!!!!!!!! Również dla tych chłopców których w tym turnieju zabrakło , a na co dzień pracują ciężko na treningach stanowiąc o sile zespołu!

Wśród nich są również: Hubert Krawczyk, Janek Krupiński, Jakub Mąkola,Mateusz Mirosław, Oskar Niewiadomski, Dawid Piwowarski, Wojtek Polakowski, Kacper Różycki, Szymon Szczepanik, Wiktor Trzeciecki

 

 

W turnieju dwóch zawodników Lechii zostało wyróżnionych nagrodami indywidualnymi: Kacper Stańczyk- Najlepszy Strzelec Turnieju, Oskar Sadowski - Najlepszy Bramkarz Turnieju.

Tomaszowianie dostali okazały puchar oraz medale i dyplomy,a także nagrody rzeczowe od organizatorów.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe