Galeria Mazovia - nowe centrum rozrywki?

  • 21.09.2007, 13:37
  • Acid Burn
Galeria Mazovia - nowe centrum rozrywki?
4 kina, sala gier komputerowych, bary, butiki i wiele innych ciekawych atrakcji. To wszystko będzie mieściło się w jednym budynku - Galerii Mazovia nazywanej już "Tomaszowską Manufakturą".

W styczniu pisaliśmy o tym, że firma Apsys która wybudowała w Łodzi centrum handlowo-rozrywkowe "Manufaktura" chce w Tomaszowie Mazowieckim zbudować podobny, mniejszy obiekt.  Terenami Mazovii interesowali się również inni inwestorzy. W lutym rozpoczęły się rozmowy z jednym z nich. Inwestorem okazała się znana firma deweloperska - Parkridge Polska, która zakupiła od Mazovii blisko 5 ha ziemi a od miasta 2,5 ha. Dzięki sprzedaży swoich terenów Mazovia będzie mogła spłacić należne miastu długi.

Co zatem powstanie na 7,5 hektarowym terenie? Otóż inwestor wybuduje centrum handlowo-rozrywkowe "Galeria Mazovia", w którym mieścić się będą różne butiki i sklepy znanych sieci (łącznie ma ich być 80), bary, kawiarnie, kręgielnia, salon gier komputerowych, tor bowlingowy oraz cztery sale kinowe (takie jak np. w "Cinema City" w Warszawie). Wokół budynku powstaną stylowe alejki oraz parking dla samochodów.
Cała ta inwestycja będzie kosztowała inwestora magiczną, jak na Tomaszów sumę - 300 milionów złotych!

Już teraz wiadomo, że opuszczone dziś po fabrykanckie tereny straszące swoim wyglądem za jakiś czas zaczną tętnić życiem. Przebudowa skrzyżowania ulic Legionów, Barlickiego, Orzeszkowej i Szerokiej wpłynie na łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do największej "atrakcji" miasta. Trzeba będzie również wytyczyć nowe trasy dla autobusów komunikacji miejskiej oraz poprawić nawierzchnię i chodniki przy ul. Barlickiego. Do czasu zakończenia rewitalizacji placu Kościuszki (czyli mniej-więcej wg. założeń UM w 2020 roku), Galeria Mazovia "przejmie" funkcje centrum handlowego, społecznego oraz kulturalnego w Tomaszowie. Należy również dodać, że "Galeria" da szansę na zatrudnienie 600 osobom.
Inwestor oprócz centrum wybuduje luksusowe budynki mieszkalne.

Dlaczego Tomaszów? Otóż inwestora zachęciła liczba ludności (jest już nas blisko 70 tys.), strategiczny punkt w komunikacji - trasa Warszawa-Wrocław-Praga oraz malownicze okolice miasta. Nie lada argumentem była również duża atrakcyjność zabytków fabrycznych, które idealnie nadają się do rewitalizacji. Zabytkowym już dziś fabrykanckim budynkom przywróci się dawny wdzięk, charakter i urok.

Dostępny jest już wstępny projekt budynku Galerii i trzeba przyznać, że wygląda dość imponująco.

Acid Burn

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mk
mk 03.10.2007, 14:54
wydaje mi sie ze ten plan wypali a basen nie powstal bo to byl chwyt ale sami sie domyslcie heheheh
Ja
Ja 01.10.2007, 19:20
Wygląda ładnie moze tomaszow przestanie byc w cieniu Łodzi Piotrkowa czy chocby takiego bełchatowa
MaT-Ti
MaT-Ti 28.09.2007, 11:16
Do konica roku zaklady Mazovii maja sie przeniesc do starego wistomu ;) i później mają się zacząć wszelakie prace zwiazane z Galerią MazoVie ;)
Kasius emus ;)
Kasius emus ;) 27.09.2007, 23:21
Acid: oczywiscie zgodze sie z Toba.. kiedyś na pewno w jakimś tam stopniu te plany zostaną zrealizowane, ale wtedy to już nie bedzie nic nadzywczajnego taka galeria.. zresztą ona juz nie jest nadzwyczajna, bo przeciez w kazdym miescie takowa sie znajduje.. i to nie jedna ;) no coż pozostaje nam byc dobrej mysli hehe aczkolwiek... <moze to przemilcze>
aneta
aneta 27.09.2007, 22:04
A czego nie miało być? Od tego zacznijmy.....
obywatel IV RP
obywatel IV RP 27.09.2007, 13:21
czarno to widzę! nie stać Tomaszowa na taka budowlę chyba że ktoś bęndzie miał łeb na karku i bęndzie osobą kompetętną.
Ewciaqqq
Ewciaqqq 25.09.2007, 17:51
bosko;d oby moje wnuki tego doczekaly bo mi sie napewno nie uda xD
Asieńka
Asieńka 24.09.2007, 20:53
pożyjemy zobaczymy.. dużo było juz palnaów.. miał być basen... nowy plac Kościuszki..
Elemelek
Elemelek 24.09.2007, 20:45
ciekawe.. mam nadzieje ze wyjdzie.. moze moje dzieci beda mialy gdzie chodzic za kilka lat... :) taka bajka sie wydaje :P ale z ladna okladka i w ogole pozyjem zobaczym.
MaT-Ti
MaT-Ti 24.09.2007, 18:55
zaklady mazowi zostana przeniesione na stay wistom ;) NIEWIERNY-OPTYMISTO!
JAREK FAJFER
JAREK FAJFER 24.09.2007, 09:27
moim zdaniem jest to lepsze niż Manufaktura w łodzi
K
K 23.09.2007, 16:25
Jakos tego nie widze ...
Acid Burn
Acid Burn 23.09.2007, 11:37
@pesymista: inwestor nie podzieli "Mazovii" na mniejsze działki - jaki byłby tego sens skoro ma już gotowy projekt obiektu (i za który pewnie nie mało zapłacił) ?
pesymista
pesymista 23.09.2007, 10:14
taa inwestor pewnie podzieli mazowie na mniejsze dzialki z powodow formalnych tak jak to zrobili z wistomem i będzie gu... a nie galeria u nas takie inwestycje to zamki na lodzie
zielu
zielu 22.09.2007, 22:19
będzie gdzie chodzic na waksy-żart Ogółem ciekawy pomysł napewno przyda sie miejsce gdzie bedzie mozna spedzic miło czas
MaT-Ti
MaT-Ti 22.09.2007, 22:08
Prace maja trwac maksimum 2 lata, :) tak wiadomo z moich źródeł. :P
Wiciu_NBR
Wiciu_NBR 22.09.2007, 21:53
Hehe wkoncu bedzie gdzie chodzic na wagaryy :P :P oczywiscie ja nie ale moje dzieci :P ;]
pewna pani.
pewna pani. 22.09.2007, 21:03
uważam,że na początku rozbudowy naszego miasta taka Galeria to naprawdę świetny pomysł.Lodzie nareszcie będą mogli gdzieś pójść w niedzielne popołudnie.Tylko żeby nasza Galeria powstała w miarę szybko bo zawsze są tylko plany a później nikt nie przystępuje do działań. Ale to naprawdę zwiększy promocje miasta ;)
MaT-Ti
MaT-Ti 22.09.2007, 16:48
Nawet nazwa mi się podoba :D było by zajebis... gdyby cos takigo było, ale nie onie wola budowac pieprzone Lidle które stoją i miejsce marnują !! Dla mnie bomba, tylko chciałbym dorzyc tego ;)
Lord
Lord 22.09.2007, 14:31
Mysle ze nie bedzie brakowac lobbystow dla tego projektu, a tak serio, moze i moje dzieci beda mialy frajde z tego bo ja pewnie juz nie ;p

Pozostałe