Afera w tomaszowskim szpitalu

  • 16.09.2007, 15:54
  • Acid Burn
Afera w tomaszowskim szpitalu
Szpital w Tomaszowie zadłużony jest na blisko 40 mln złotych. Niedawno swój strajk na dwa miesiące zawiesili pracujący w nim lekarze. Wydawałoby się, że to już koniec problemów, że gorzej być już nie może. A jednak...

Kilka dni temu wyszła na jaw sprawa nielegalnego dopisywania godzin pracy w pogotowiu ratunkowym. Dyrektor pogotowia dopisywał godziny pracy wszystkim etatowym lekarzom. W ciągu siedmiu miesięcy ze szpitala uszło w ten sposób ponad 700 tys. zł! Jak to się stało, że sprawa ujrzała światło dzienne? Otóż ten nieuczciwy dyrektor pogotowia sam zgłosił się do starosty tomaszowskiego Piotra Kagankiewicza gdzie złożył oficjalne pismo, w którym przyznaje się do wpisywania "lewych" godzin pracy. W związku z powyższym powołano specjalną komisję, która miała zbadać kondycję finansową szpitala. Kontroli natychmiast poddano wszystkie pozostałe oddziały. Na szczęście nie wykryto więcej nieprawidłowości.

Jak tłumaczył dyrektor pogotowia załoga nie chciała pracować za przysługujące im "marne pieniądze". Bywało, że na dyżurze zamiast trzech, było dwóch lekarzy i ci właśnie lekarze niejednokrotnie odmawiali pracy lub wręcz nawet składali wymówienia! Niesumienny dyrektor stwierdził, że robił wszystko dla dobra pracowników szpitala i pacjentów.

Dyrektor szpitala, Bronisław Szczeciński cały ten proceder nazwał zwykłym wyłudzaniem pieniędzy a zasłanianie się dobrem jego pracowników i pacjentów  jest śmieszne. Dodał również, że nikt nie informował go o ciężkiej sytuacji na jego oddziale. Szczeciński zlikwidował godziny nadliczbowe oraz premie świąteczne ponieważ zauważył nadużycia.

Niefrasobliwy dyrektor pogotowia został zwolniony ze stanowiska co spotkało się ze sprzeciwem Związku Zawodowego Lekarzy w tomaszowskim szpitalu, który uważa, że bez zarzutów prokuratora i wyroku nie można skazywać człowieka. ZZL jest za ewentualnym zawieszeniem pracownika.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi tomaszowska prokuratura.

Acid Burn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zombi
zombi 25.09.2007, 10:49
W naszym,tomaszowskim szpitalu,to jedna z wielu niechybnych spraw ,które są dziełem " naszych" bardzo "biednych i uciśnionych" prac. sł.zdrowia. Praca lekarzy i sposób zachowywania się wobec chorych ,przebywających w placówce,mają wiele do życzenia.Nie zależy im na zdrowiu pacjętów,na swojej pracy lecz tylko na uchylaniu się od swoich obowiązków i zarabianiu pieniędzy kosztem innych.Tym samym przyczyniają się do załamania służby zdrowia i pogłębiania cierpień wielu,potrzebujących pomocy,ludzi.Zero podwyżek dla lekarzy.Przyjżyjmy się ich pracy.Aż żal patrzeć!
Stanisław N.
Stanisław N. 24.09.2007, 10:29
Mówi sie w pogotowiu, że została rozbita GTW, czyli Grupa Trzymająca Władzę. czy ktoś wie na czym to trzymanie władzy polegało?
naj...
naj... 21.09.2007, 23:49
silniki tdi? hehehe wiekszosc to stare polonezy na gaz!!! jak cos wam bedzie w nocy wtedy sie zastanowicie...
kojot
kojot 21.09.2007, 19:10
te skurczybyki to dranie dorabiają się na ludzkiej krzywdzie i jeszcze im mało ja mogę się z nimi zamienić sam mam zaledwie 600zł renty i musze przeżyć za to cały miesiąc,a oni na 1 dzień i jeszcze narzekają powinni się wstydzić dranie.
Jagoda
Jagoda 21.09.2007, 12:02
Radar, a jak myślisz? Co one gorsze miały być? Popatrz jakie to lekarze w Tomaszowie byli biedni, 600 stówek za dyżur w śpiący w niedziele, to moja matka w mazowi ma tyle na rekę na miesiąc.
felczer
felczer 19.09.2007, 19:54
dajta spokój
JurekP
JurekP 19.09.2007, 10:43
nie oszukujmy się, wszyscy robią bokami gdy tylko mają okazję, problem w tym że lekarze bardzo się wysforowali do przodu...a tego nikt z tylu nie lubi.
q
q 18.09.2007, 19:56
ciekawa jestem, który z pogotowia jest taki mądry może się podpiszesz cwaniaczku
a-lek
a-lek 18.09.2007, 08:23
nikt nie dopowowiedział jeszcze, że taki "biedny" lekarz za dyżur w pogotowiu w niedziele bierze 600 zł...
Ambulans
Ambulans 17.09.2007, 21:12
Ale smieszne ja wiem że karetki są szpitalne i nie wozi nikt nikogo
B.K.D.T.
B.K.D.T. 17.09.2007, 13:58
ciekawe kiedy wpadna na to ze karetki traktowane sa jako darmowe taryfy dla kierowcow z pogotowia ktorzy odwoza kolegow po fachu jak wypija gdzies na imprezie i szkoda im 10zl na taksi a co z paliwem ktore kierowcy pogotowia tankuja do swoich prywatnych aut,prawie wszyscy kierowcy z pogotowia maja auta TDI bo sciagaja rope z bakow karetek i pytam sie czyim kosztem????
RADAR
RADAR 16.09.2007, 19:47
.....a pielęgniarkom też dopisywano....?

Pozostałe