Bezpieczeństwo zimą

  • 8.12.2017, 20:25
Bezpieczeństwo zimą
Każdy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę jak czasem bywa trudno korzystać z samochodu zimą. Sama jazda nie należy do przyjemnej, gdyż śliska nawierzchnia jest niebezpieczna i nietrudno o stłuczkę, a nawet o poważny wypadek. Dlatego, podstawową sprawą w zimę jest dostosowania się do kilku prostych zasad - opony zimowe, odpowiednie przygotowanie pojazdu do trasy oraz mniejsza prędkość jazdy.

 

Najbardziej oczywistą sprawą chcąc zapewnić sobie choć namiastkę komfortu i bezpieczeństwa jest zakup i montaż opon zimowych. Na rynku jest wielu producentów. Jeśli Twój budżet jest niewielki możesz poszukać ciekawych promocji, choćby na www.AUTOczescionline24.pl. Warto jednak wybrać opony chociaż ze średniej półki, a omijać szerokim łukiem, dziwne, chińskie wynalazki, które tak szeroko dostępne są szczególnie na portalach aukcyjnych.

 

Kolejnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo podczas jazdy w zimowych warunkach jest odpowiednie przygotowanie pojazdu do drogi. Niestety wiąże się to często ze wcześniejszym wyjściem do pracy, gdyż samochód po prostu należy odpowiednio uzdolnić do jazdy. Oprócz odśnieżenia wszystkich szyb jak i karoserii samochodu, pamiętaj o sprawdzeniu, czy widoczne są lampy w Twoim pojeździe. Zdarza się też czasem, iż wcześniej zaparowane szyby zamarzną od środka, niestety należy je bezwzględnie oczyścić przed jazdą. Warto pamiętać, że zimą bardzo przydatna jest włączona klimatyzacja, która osusza powietrza. Usuwanie wilgoci przy minusowych temperaturach jest jednym z ważniejszych elementów pozwalających na odpowiednie utrzymanie czystości szyb.

 

Niezwykle ważne do bezpiecznego poruszania się zimą po drogach jest dostosowanie prędkości do panujących warunków. Popularne powiedzenie „noga z gazu”, jak nigdy indziej jest słuszne zimą. Pamiętaj, że jeśli nawet nie unikniesz stłuczki, to jadąc wolno masz spore szanse na zanim italizowanie ryzyka poważnych obrażeń.

 

Zima dla kierowców nie jest łatwym czasem. Jednak stosowanie się do kilka prostych rad pozwoli Ci bezpiecznie przetrwać ten okres.

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe