Pedofil w przedszkolu

  • 7.12.2017, 22:26
Pedofil w przedszkolu
W lipcu 2009 roku na łamach naszego portalu opisaliśmy sprawę tomaszowskiego pedofila, który "opiekował" się dziećmi w czasie wakacyjnej spartakiady sportowej. Pisząc nasz artykuł wspólnie z Pawłem Bogaczewiczem nie mieliśmy pojęcia o tym, że nasz mały dziennikarski kamyk uruchomi prawdziwą lawinę. Okazało się, że skazany prawomocnie osobnik, który trafił za czyny lubieżne na małoletnich do więzienia ma możnych przyjaciół wśród tomaszowskiej lewicy. Sprawą zainteresowały się niemal wszystkie ogólnopolskie media, a połączenia internetowe ówczesnego prezydenta, który aferę śledził z urlopu w Chorwacji kosztowały nas wszystkich 20 tysięcy złotych. Teraz dowiadujemy się, że opisywany przez nas Michał R. nadal lubi dzieci.

O sprawie pisaliśmy w artykule:

Przyjaciel dzieci

 

Wczoraj otrzymaliśmy na naszą skrzynkę mailową serię zdjęć z jednego z tomaszowskich przedszkoli. Nie ma właściwie znaczenie która to placówka, bo nie chodzi o to by stygmatyzować kogokolwiek za w sumie dobre intencje. Faktem natomiast jest, że na fotografiach zobaczyć mogliśmy bohatera naszych artykułów sprzed lat. Tym razem udał się do dzieci w charakterze Św. Mikołaja. Jak zwykle przy okazji mikołajkowych imprez było fotografowanie i przytulanie dzieciaczków.

 

Oczywiście o niechlubnej przeszłości Michała R. nikt nie wiedział. Jest dziadkiem jednego z dzieci uczęszczających do tego przedszkola a decyzję o tym, by go "zatrudnić" w charakterze Mikołaja podjęła Rada Rodziców. Dyrektorka, z którą dzisiaj rozmawiałem nie kryła zaskoczenia, a Urząd Miasta zapewnia, że przygotuje specjalną instrukcję dla dyrektorów placówek, jak uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

 

Sprawa jest w naszej opinii dosyć poważna. Pedofilia nie jest schorzeniem, które można wyleczyć. Skłonności tego rodzaju pozostają. Zatrudnianie osób, które je posiadają stwarza realne zagrożenie dla dzieci, które mają z nimi bezpośredni kontakt. Nie chodzi nawet o zły dotyk pod pretekstem wesołej gwiazdowej zabawy, ale o to, że zagrożenie może pojawić się w przyszłości, ponieważ dziecko do sympatycznego pana w czerwonym uniformie nabiera po prostu zaufania.   

 

Jeśli chodzi o samego Michała R., to pierwszy wyrok w jego sprawie z art. 200 Kodeksu Karnego zapadł w Tomaszowskim Sądzie Rejonowym 19 października 2000 roku. Sąd zapoznał się z materiałem dowodowym zebranym przez prokuraturę, opiniami biegłych i uznał oskarżonego winnym doprowadzenia do poddania się czynnościom seksualnym 5 dziewcząt w wieku 10 i 12 lat. Tym samym Michał R. został skazany na 4 lata bezwarunkowego pozbawienia wolności oraz pokrycie kosztów postępowania sądowego.

Od wyroku tomaszowskiego Sądu oskarżony złożył apelację do Sądu Okręgowego, który złagodził karę do 3 lat odosobnienia. W ten właśnie sposób Michał R. trafił do więzienia.

 

Po jego opuszczeniu nadal poszukiwał kontaktu z dziećmi. Rola Mikołaja jest jedną z ról, które jak widać wykorzystuje do dzisiaj. 

 

także tutaj:

Pedofiliada

 

jeszcze jeden artykuł na ten temat 

Pedofile są wszędzie

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ojciec
ojciec 31.12.2017, 18:05
Czy ujęto już tego grożnego pedofila?!
♥
1.01.2018, 14:33
Poszukaj sobie https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Pu...blic#/home
Klaudia
Klaudia 21.12.2017, 19:46
Dzisiaj owy Pan w stroju Św Mikołaja stał pod SP nr 1 przy bramie.
widzewianka
widzewianka 29.12.2017, 15:24
Spokojne miasto, tylko jednego pedofila u was odnotowano. W Łodzi na pęczki można liczyć grożnych pedofilów a niektórzy upodobują sobie nawet staruszki.
m&m
m&m 17.12.2017, 06:16
Wyrok wyrokiem a nasz bohater sobie od tego czasu dalej hasa jako Mikołaj itp. Ale trudno sie dziwic skoro nawet w komentarzach pod tym artykułem ujawnili się tacy, co lekceważa tego typu informacje albo wręcz bronią tej osoby, bo ( pomimo!!!!) ja znają od lat.
babcia
babcia 13.12.2017, 16:40
Właśnie wczoraj usłyszałam mimochodem o tym Mikołaju .Czy Tomaszów jest tak dużym miastem że nikt nikogo nie zna?
zatroskana matka
zatroskana matka 13.12.2017, 08:34
Precz z pedofilami w naszym mieście, aż strach wypuścić moje pociechy do szkoły. Może zdjęcia pedofilów powinny wisieć w widocznych miejscach dla ostrzeżenia potencjalnych ofiar.
TO
TO 12.12.2017, 19:36
jest nie prawdopodobne . Znam tego człowieka od dziecka . Tu kryje się coś innego, ktoś go chce zniszczyć.
Mewa
Mewa 12.12.2017, 09:58
Takie historie doprowadzają do histerii.Nie można spojrzeć na cudze dziecko stjąc gdzieś na przystanku, bo zaczepiasz, nie można się nawet uśmiechnąć, bo zaczepiasz... A jak ktoś lubi dzieci i jest dla nich zwyczajnie sympatyczny, empatyczny, uśmiechnie się, powie coś, a one odwdzięczają się kontaktem choćby wzrokowym i uśmiechem? Nie wolno? Mnie strofowały już matki kilka razy, a nie jestem temu winna, że mam taką sobowość która przyciąga maluchy i w zasadzie to one prowokują kontakt. Krzywdy nikomu nie robię, ale dostaję czasem karcące spojreznie, warknięcie za to, ze dzieciak się do mnie uśmiechnie i wykona jakiś gest. Masakra. Ludzie przestają być ludzcy. A kiedyś się mówiło "Wszystkie dzieci nasze są"...
♥
12.12.2017, 13:14
Może twoja aparycja sugeruje, że jesteś mężczyzną.
Mewa
Mewa 14.12.2017, 00:11
haha. Uśmiałam się. Ale elokwencja: Aparycja... A co, mam się gapić wyłącznie na facetów, przepraszam- Mężczyzn? W TM godnych uwagi jest niewielu, nie zaprzeczysz ;-) . Skupiam się na Mężu i to mi wystarcza absolutnie.
Sandra
Sandra 12.12.2017, 11:08
Popieram Pani wpis... bo ludzie są przeładowani erotyzmem. Widzę to na przystankach jak faceni gapią się na mnie i na inne zgrabne dziewczyny. I co? mam takiemu powiedzieć czemu patrzysz na mnie jak naćpany seksoholik?
Mewa
Mewa 12.12.2017, 16:47
Pomomo ż jestem Kobietą, na ładne dziewczyny również spojrzę, bo ktoś ładny jest zwyczajnie ładny i milej się patrzy niż na kogoś/coś brzydszego. Nie oznacza to jednak, że mam jakiś "problem", choć uważam, ze osoby innej orientacji seksualenj mają prawo żyć tak samo jak reszta społeczeństwa. Zasada- nie wyrządzać innym krzywdy. Proste.
Ewelina
Ewelina 11.12.2017, 20:14
Czy ujęto już tego zboczeńca, powinna go spotkać wyjątkowo surowa kara
m&m
m&m 10.12.2017, 17:23
no sygnały były już wieele lat temu...pewnie, że z młodzieżą i pewnie że był milutko.. .
TRUDNO W TO UWIERZYĆ
TRUDNO W TO UWIERZYĆ 8.12.2017, 16:38
TEN PAN PRACOWAŁ TYLE LAT Z MŁODZIEA NIGDY NIE BYŁO SYGNAŁOW TEGO TYPU . BYŁ LUBIANY I B. PRACOWITY dziwne zjawisko
piotr wojtaszek
piotr wojtaszek 15.12.2017, 10:10
Jeśli chodzi o samego Michała R., to pierwszy wyrok w jego sprawie z art. 200 Kodeksu Karnego zapadł w Tomaszowskim Sądzie Rejonowym 19 października 2000 roku. Sąd zapoznał się z materiałem dowodowym zebranym przez prokuraturę, opiniami biegłych i uznał oskarżonego winnym doprowadzenia do poddania się czynnościom seksualnym 5 dziewcząt w wieku 10 i 12 lat.
♥
8.12.2017, 12:14
Istnieje w sieci Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Pu...blic#/ gdzie gromadzi dane o osobach, o których mowa w art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz. U. poz. 862 z późn. zm.), chyba że sąd orzekł o wyłączeniu ich zamieszczenia w Rejestrze publicznym. Na razie tylko z dostępem ograniczonym. Prawdopodobnie od 2018 r. zapełni się, bo na razie ogólnodostępna jest pusta.
Ponadto w Rejestrze z dostępem ograniczonym (do którego nie mamy dostępu) w przypadku zatrudniania lub dopuszczania osób do innej działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem lub opieką nad dziećmi (np. wyjazdy na ferie zimowe, agroturystyka, obozy jeździeckie) pracodawca lub organizator ma obowiązek sprawdzenia, czy dane zatrudnianej lub dopuszczanej osoby nie są zamieszczone w Rejestrze z dostępem ograniczonym.
W związku z powyższym artykulem ktoś w tym przypadku nie dopełnił obowiązku sprawdzenia danych o karalności zatrudnianej osoby.
50+
50+ 8.12.2017, 11:15
No właśnie... niejedna starsza też chciałaby być przytulana przez Mikołaja a tu figa! Mikołaju, jak wszystkie to wszystkie... my też cały rok tęsknimy za Mikołajem.
mirka
mirka 8.12.2017, 09:48
dlaczego michał r.? proszę o nazwisko człowieka, który stanowi realne zagrożenie dla mojego dziecka! Dlaczego ta szumowina ma być bardziej chroniona, niż jego potencjalne ofiary?! Nazwisko i zdjęcie prosimy, by na ulicy móc omijać zboczeńca, który pozostaje na wolności.
teges
teges 8.12.2017, 08:06
poproszę zdjęcie tego mikołaja
Velvet
Velvet 8.12.2017, 07:46
To jest ten mikołaj - przyjaciel Kumka i Smolarka co w dawnych czasach w urzędzie miasta tez w stroju mikołaja robił fotki z dziećmi?
*
* 8.12.2017, 12:00
Tego mikołaja można było zobaczyć przez kilka lat przed świętami w DT TOMASZ.
m&m
m&m 8.12.2017, 07:28
Aż dziw, że on się nie boi. Gdybym się dowiedział, że moje dzieci siadają u takiego spryciarza na kolanach, to pewnie skonczyloby się to trwałym jego kalectwem. To musiał być obrzydliwy proces kielkowania w jego glowie takiego pomysłu na spelnianie swojej chorej pasji. Ciekawe jak sie poczują rodzice tych dzieci. Szkoda też wnuczki tego gościa, który w sumie ja wykorzystał do zdobycia tej fuchy.
Big Dick
Big Dick 8.12.2017, 06:39
Można Michała R zamknąć w jednej celi (bez monitoringu) z tymi nieletnimi, czrnoskórymi gwałcicielami z Rimini. Niech się zabawiają .....
slawek
slawek 8.12.2017, 07:26
a po co go wywozić do Włoch i robić mu wycieczkę można go zamknąć u nas z tymi gostkami Łódź: Przez 10 dni przetrzymywali ją w mieszkaniu, bili i gwałcili. 26-latka zmarła. Wcale nie trzeba szukać inostrańców, swoich mamy na pęczki.
Cinek
Cinek 8.12.2017, 06:38
Jaja chlasnąć i po problemie.
Janko
Janko 8.12.2017, 01:24
Dlatego ludzie pracujący z dziećmi, przed podjęciem pracy powinni przedstawiać zaświadczenia o niekaralności. Wydruk z krajowego rejestru karnego załatwiłby sprawę.
ja
ja 8.12.2017, 14:28
Chyba, że się wyrok zatarł.
Qeeq
Qeeq 7.12.2017, 22:56
Czy ktoś z szanownych czytelników posiada informacje w jakim przedszkolu w/w pan odgrywa rolę Mikołaja? A czy ktoś wie jak owy osobnik się nazywa? Nie można ukrywać takich i formacji trzeba się nimi dzielić chociażby żeby ochronić swoje i inne dzieci przed złymi zamiarami pseudo Mikołaja. Swoją drogą wiem że nienawiść nie prowadzi do niczego ale dziwię się że nikt jeszcze nie zareagował i nic z tym nie zrobił. Wolno chodzi po ulicach naszego miasta,powinien zostać przepędzony stąd jak najdalej.

Pozostałe