Nie oddamy szkoły w Rękawcu na zatracenie!

  • 06.03.2007, 17:43
  • redakcja
Według decyzji Rady Gminy Budziszewice szkoła w Rękawcu ma utracić status samodzielności i przekształcić się w filię szkoły gminnej. Rodzice i mieszkańcy wsi protestują.

60-osobowa szkoła, w której uczy dziewięcioro nauczycieli, w opinii samorządowców jest przedsięwzięciem nierentownym. Gminie nie wystarcza pieniędzy na utrzymanie kurczącej się demograficznie szkoły. Pomimo odnowienia budynku i zagospodarowania terenu wokół niego oraz wyposażenia w ogrzewanie olejowe, władze postanowiły, że od września w budynku będą się uczyć tylko dzieci klas 1-3. Reszta zostanie przeniesiona do dużej szkoły w Budziszewicach, którą Urząd Gminy dotuje znacznie wyższą kwotą.

Rodzice z oczywistych powodów przeciwko postanowieniu Rady protestują. Dla nich argumenty ekonomiczne nie są najważniejsze. Boją się, że w niedalekiej przyszłości wszystkie pozostałe dzieci zostaną przeniesione do Budziszewic, a mała szkółka popadnie w ruinę. Ich emocje wyrażają transparenty podczas manifestacji w dniu posiedzenia Rady Gminy: np. "Nie oddamy szkoły na zatracenie", "Dzisiaj wołamy zgodnym chórem - za naszą szkołą stoimy murem", "Radni, weźcie sobie za punkt honoru utrzymanie naszej szkoły".

redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe