Spółdzielnia Arkan Green spełnia marzenia Polaków

  • 6.12.2017, 19:20
Spółdzielnia Arkan Green spełnia marzenia Polaków
Wszyscy twierdzili, że to niemożliwe... a jednak okazało się, że można

Nasze miasto słynie z aktywnej działalności organizacji pozarządowych. Jedną z nich jest Spółdzielnia Socjalna Arkan Green. Rok 2017 to dopiero pierwszy rok ich działalność, a już mogą pochwalić się sukcesami i to nie tylko na skalę naszego miasta, ale i Polski.

 

Grudzień to czas na podsumowania. Prezes Arkadiusz Dąbrowski, wylicza z dumą serię dokonań, które ta młoda i niezwykle prężna organizacja ma już na swoim koncie. Po pierwsze, przetrwała pierwszy rok, co jest niełatwe w naszej rzeczywistości. Po drugie przedstawia ich kluczowy projekt, czyli DomyZaMniejNiż100tys. 


- Naszą podstawową ideą jest misja dania każdemu Polakowi możliwości posiadania własnego domu. To podstawowe marzenie, ale i potrzeba każdego człowieka. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat były różne tendencje w budownictwie mieszkaniowym. Najpierw wymyślono blokowiska, tworząc namiastkę własnego domu ale przecież to nie domek z ogródkiem, garażem, piaskownicą i budą dla psa - mówi Arkadiusz Dąbrowski.  

 

Prawda jest taka, że część młodych małżeństw nawet tego wątpliwego zaszczytu nie mogła dostąpić i mieszka kątem u teściów lub rodziców. A kiedy zaczynają już trochę więcej zarabiać, rozdmuchano nadzieje ludzi na posiadanie własnego domu za kredyt, gdzie rata miesięczna to zaledwie 2000 do 2500 zł przez najbliższe 20-30 lat.

 

Na szczęście przyszło wreszcie opamiętanie razem z falą bankructw. I znowu własny dom stał się dla wielu zwykłą mrzonką. Ludzie przestali nawet marzyć, że kiedykolwiek będą mogli mieć swoje własne miejsce na ziemi, swój chociaż mały, ale własny dom.

 

Spółdzielnia Arkan Green została stworzona m.in. po to, aby tę potrzebę zapewnić - każdemu!

 

- Chcemy pokazać, że dom nie musi być luksusem, na który stać niewielu albo co gorsza, dom to pętla kredytowa, która nie wiadomo kiedy zaciśnie się na gardle rodziny. Zaprojektowaliśmy dom, DOMZAMNIEJNIZ100TYS zł. Zbudowaliśmy go i teraz z dumą go prezentujemy - opowiada Prezes.

 

Na pytanie, czy są chętni na tego typu ofertę, Arkadiusz Dąbrowski zaczyna się śmiać  - Oczywiście, mamy wręcz pielgrzymki i to nie tylko z Tomaszowa, ale z całej Polski. Mamy też sporo gości z zagranicy, Polaków, którzy zamierzają wracać do kraju i myślą praktycznie o swoim nowym miejscu w Polsce. Obserwują nas na naszym profilu na Facebooku od samego początku, jak wszyscy nasi sympatycy, a mamy ich ponad ćwierć miliona!.

 

Jak  to możliwe, że można wybudować w Polsce dom za mniej niż 100 tys. złotych? To zasługa wybranej technologii, jaką fachowcy ze spółdzielni socjalnej zaprzęgli realizacji projektu oraz sprawność i wiedza całego zespołu, który nad nim pracował.

 

Teraz domek pokazowy można już osobiście obejrzeć.  Przy ul. Dworcowej 66 w Tomaszowie Mazowieckim,  najbliższy weekend, czyli właśnie 8 do 10.12.2017 r. w godzinach 9.00 - 16.00 można się wybrać na Drzwi Otwarte. Można też zobaczyć go w inne dni w tygodniu po wcześniejszym uzgodnieniu terminu  spotkania

 

 

99 999 zł brutto - Budowa DOMU 70m2 (po podłogach) pod klucz. Oferta zawiera - fundamenty, wszystkie materiały i robociznę. Nowoczesny dom energooszczędny z rekuperacją i panelami grzewczymi na podczerwień w standardzie za cenę 99 000 zł brutto. Wystarczy że masz działkę z przyłączami a Ty i Twoja rodzina może zamieszkać we własnym domu.

 

Szczegóły dotyczące wyposażenia DomuZaMniejNiż100tys. (podstawa zabudowy 40 m2) - cena obejmuje fundamenty, materiał oraz wybudowanie domu. Parter stanowi salon z otwartą kuchnią (około 35m2), łazienka (około 4,5m2), poddasze użytkowe to dwie sypialnie: mała (11m2), duża (25m2) - wartości powierzchni na poddaszu liczone po podłogach. Po odliczeniu powierzchni pod skosami powierzchnia poddasza to około 20m2. efektywnej pow. użytkowej.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iwona
Iwona 26.08.2018, 12:12
A czy ktos wie ile sie czeka na realizacje od momentu złożenia zamowienia na taki domek?
Andzrzej Świderski
Andzrzej Świderski 18.03.2018, 15:08
Jest ok. ja byłem z żoną oglądałem ten domek. ale chyba zdecyduje się na domek o pow. 87m2. który jest parterowy ponieważ mamy po 60 lat, a na starość do łazienki po schodach na dół,może będzie trudno schodzić.ponieważ sypialnia jest na górze.obejrzałem wypytałem pana Arkadiusza. moim zdaniem jest to technologia futurystyczna. tania w ogrzaniu. niemal za darmo. oczywiście przy zastosowaniu ogrzewania na podczerwień. oraz zamontowaniu baterii fotovoltaicznych. jakie jest zastosowane w domku pokazowym w Tomaszowie Mazowieckim. myślę że będziemy jednym z pierwszych klientów na dom w tej technologi.obejrzałem trzy inne domy pokazowe, myślę że dom w tej technologi będzie najtańszy , ciepły i bardzo funkcjolalny.
Kamila
Kamila 18.01.2018, 21:54
Super jesteśmy bardzo ciekawi ale ciekawi nas projekt z trzema sypialniami bo mamy 2 dzieci
Supper.
Supper. 2.01.2018, 11:46
Brawo Arku.Pozdrawiam.
do 4
do 4 10.12.2017, 15:27
powierzchnia mieszkalna to 35 m2
100 000
100 000 7.12.2017, 11:33
to nie jest tak mało za taki domeczek 40 m2
varan
varan 8.12.2017, 12:35
Czytaj ze zrozumieniem, całość to około. 70-75 m2
Tamta
Tamta 22.12.2017, 09:07
Budowa domu 100 tyś a remont mieszkania 35m przeprowadzany przez tą firme to 25 tyś. Coś chyba nie tak.
♥
6.12.2017, 20:07
Domek fajny dla 2+1. Tylko skąd wziąć działkę, na której by go można postawić.
6.12.2017, 19:46
No nie wiem. Taka psia buda.
art
art 9.12.2017, 15:18
Co można mieć za 100tyś?,jak ktoś woli skromnie i bez kredytu,to ciekawa propozycja.

Pozostałe