×

Jak kupować taniej? Podpowiadamy kilka sposobów

  • 9.11.2018, 09:30
  • Mariusz Strzępek
Jak kupować taniej? Podpowiadamy kilka sposobów
Wszyscy liczymy każdy grosz i nawet jeśli nasz domowy budżet domyka się bez większych problemów, zawsze staramy się nie marnować okazji do tego, by wygospodarowywać jakieś oszczędności. Oznacza to konieczność rozważnego podchodzenia do jakichkolwiek zakupów – niekoniecznie rezygnacji z wielu z nich, ale takiego ich dokonywania, by jak najmniej cierpiała na tym nasza kieszeń. Sprawa w ogólnym zarysie jest najzupełniej oczywista, jednak ze zrealizowaniem tego założenia bywa już różnie.

By móc skorzystać z okazji, trzeba być na nią gotowym

 

Codzienne zakupy potrzebnych do życia produktów także są obszarem, w którym możemy uzyskać pewne oszczędności, tutaj konieczne jest po prostu zaglądanie do więcej niż jednego sklepu i stała kontrola zmieniających się cen, objętości opakowań, promocji itd. Wielu innych zakupów, dużo bardziej kosztownych, zwłaszcza przedmiotów, co do których mamy szczególne oczekiwania, jak np. odzieży, dokonujemy dziś przez internet. Łatwość wyszukiwania w nim informacji i przyzwyczajenie do szybkości dokonywanych dzięki niemu czynności może budować w nas przekonanie o tym, że zadbaliśmy o swój interes tak, jak było to możliwe. Sprawdziliśmy przecież ceny u kilku konkurentów, wzięliśmy pod uwagę koszty wysyłek. Co więcej można było zrobić?

 

W wielu przypadkach sporo zyskać możemy wówczas, gdy zdołamy zaplanować nabycie danego przedmiotu odpowiednio wcześnie - oduczenie się impulsywnych zakupów to będzie jeden z istotnych celów –  a następnie w porę zareagować na okazję – czy to w postaci „czarnego piątku”, czy też jakiegoś dnia darmowej dostawy, czy jakiegokolwiek rodzaju wyprzedaży. Warto więc np. śledzić newslettery tych sklepów, których asortyment może nas zainteresować. A zatem – przewidujmy swoje potrzeby naprzód i dawajmy sobie czas na zaspokojenie ich.

 

Korzyści można znaleźć wszędzie

 

Obniżki cenowe należą do najczęściej spotykanych form działań promocyjnych. Bardzo wiele sklepów oferuje ponadto możliwość korzystania z różnej wysokości rabatów. W internecie furorę robią więc wszelkiego rodzaju wyszukiwarki kodów. Jest to doskonały sposób na tańsze zakupy, nierzadko uniezależniający nas od wszelkich innych promocji, gdy wzmożone w ich rezultacie zainteresowanie interesującym nas asortymentem może powodować np. kłopoty z jego dostępnością.

 

Z gratyfikacjami tego rodzaju możemy się spotkać coraz częściej. Bony rabatowe oferuje np. wiele banków w ramach atrakcyjnych ofert dla nowych klientów – łatwo je analizować i porównywać dzięki serwisom takim jak np. Bonusiak.pl, który każdą z nich w przejrzysty sposób opisuje.

 

Ceny zmieniają się także z czasem, zwłaszcza w przypadku np. urządzeń zastępowanych niebawem przez kolejne generacje. Jeśli więc wiemy, że dany typ także później będzie spełniał nasze oczekiwania, znowu: nie zawsze warto się spieszyć.

 

Jeżeli dokonujemy zakupów przez internet, warto ponadto starać się minimalizować koszty dostaw poprzez kupowanie większych ilości wyrobów (za to rzadziej), czy też umawianie się ze znajomymi z okolicy. Nierzadko oferowana jest darmowa wysyłka po przekroczeniu określonej wartości towarów – starając się ją osiągnąć zastanówmy się jednak, czy nie szukamy na siłę rzeczy nam zbędnych.

 

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe