„Eventowe” usługi transportowe - sposób na biznes

  • 8.11.2018, 11:06
  • Mariusz Strzępek
„Eventowe” usługi transportowe - sposób na biznes
Dzisiejsze czasy dają wiele możliwości kreatywnym przedsiębiorcom. Ciągle są oni w stanie znaleźć niszę, dzięki której trafią do nich klienci gotowi płacić za usługi skrojone pod specyficzne potrzeby. Tak jest chociażby ze specjalistycznymi usługami transportowymi. Czego zatem potrzeba do rozkręcenia takiego biznesu? Własnego samochodu, o flocie pojazdów nie wspominając? Niekoniecznie.

Na pewnych dystansach samochód bezkonkurencyjny

 

Dzięki rozbudowanej sieci autostrad, pokonanie kilkusetkilometrowych odległości nie stanowi dziś większego problemu. Nierzadko podróż samochodem na takich dystansach bywa jedynym rozsądnym rozwiązaniem, uwzględniając mankamenty transportu alternatywnego - na przykład opóźnienia na kolei, czas niezbędny na załatwienie formalności na lotnisku czy niesprzyjające rozkłady jazdy/lotów.

 

Zabierz mnie na koncert do Berlina!

 

Na rynku usług transportowych powodzeniem cieszą się dziś firmy organizujące transport na konkretne wydarzenia (najczęściej koncerty czy zawody sportowe). Rolą ich właścicieli jest identyfikacja najbardziej popularnych eventów i znalezienie, za pośrednictwem Internetu, klientów poszukujących środków transportu, dzięki którym bezpiecznie i na czas trafią w miejsce wydarzenia i dzięki którym będą mieli zapewniony transport powrotny. Każdy, kto kiedykolwiek uczestniczył chociażby w koncercie muzycznym gwiazdy światowego formatu, wie, jak trudno znaleźć ad hoc jakikolwiek środek transportu, który będzie w stanie dowieźć go do domu czy chociażby na dworzec, bez konieczności długiego oczekiwania na jego przyjazd. Zamówiony na kilka tygodni wcześniej transport sprawi, że szczęśliwy posiadacz upragnionego biletu na koncert  swojej ulubionej gwiazdy będzie myślał już tylko o koncercie, nie zaprzątając sobie głowy dojazdem do Mercedes-Benz Arena w Berlinie.

 

Narty w Courchevel

 

Kiedy w grafiku wydarzeń kulturalnych i sportowych pojawia się luka, przedsiębiorca transportowy może ją wypełnić, proponując klientom - miłośnikom sportów zimowych transport na narty, w Alpy. Jeśli zechcą oni zabrać swój sprzęt, oferta transportu samochodowego realizowana za pośrednictwem przestronnego busa może być dla nich strzałem w dziesiątkę.

 

Zarabiaj z głową, czyli jak bez własnego samochodu świadczyć usługi transportowe

 

Ubezpieczenie, koszty wymiany części zamiennych i dokonanych przeglądów mogą stanowić w budżecie firmy znaczącą pozycję, chyba że jej właściciel zdecyduje się na wynajem pojazdów - w terminach i w liczbie dostosowanej do jego aktualnych potrzeb. Wówczas jedynym kosztem, poza paliwem, jest opłata za wypożyczenie samochodu, płatna w zależności od okresu jego użytkowania przez wypożyczającego.

 

Osoby decydujące się na wynajem pojazdów dysponują w Polsce szeroką ofertą przygotowaną przez wiele funkcjonujących na rynku wypożyczalni pojazdów. Wyboru wypożyczalni należy dokonać w sposób przemyślany. Współpraca kontynuowana z raz wybraną wypożyczalnią  może przynieść w przyszłości wymierne korzyści finansowe w postaci upustów dostępnych dla stałych klientów.

 

W województwie łódzkim warto rozważyć ofertę firmy http://www.ckcorp.pl/ z  Łodzi. Indywidualne podejście do każdego klienta to jej niewątpliwy atut. Firma specjalizuje się przede wszystkim w wynajmie busów osobowych (9-osobowych, w tym w wersji „long” z dodatkowym miejscem na bagaż - idealnych do świadczenia usług transportowych dla miłośników sportów zimowych) oraz dostawczych. Stan techniczny każdego pojazdu jest w CK CORP poddawany drobiazgowej kontroli przed każdą podróżą.

 

Na życzenie klientów, CK CORP oferuje dodatkowe wyposażenie pojazdów, na które składają się m.in.: bagażnik dachowy z boxem, łańcuchy śniegowe, lodówka, nawigacja czy fotelik dla dziecka. Jest też możliwość zamówienia usługi podstawienia czy odbioru pojazdu w granicach administracyjnych Łodzi, a na specjalne życzenie - także i poza nią.

 

Każda inwestycja w biznes niesie ze sobą określone ryzyko. W przypadku opisanego powyżej modelu świadczenia usług transportowych, brak kapitału nie stanowi przeszkody do przysłowiowego „sprawdzenia się w biznesie” przez właściciela firmy.

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe